VdevadasiV
VdevadasiV
  28 grudnia 2008 (pierwszy post)
Od jakiegoś czasu szukam jakiś sensownych funkcji atmosfery w sieci,ale nic nie znalazłam... obejrzałam ponad 20 stron internetowych i nic :(
Pomoże ktoś? Proszę.
RexMundi
Posty: 68929 (po ~126 znaków)
Reputacja: -46 | BluzgometrTM: 13
RexMundi
  28 grudnia 2008
Konto usunięte
Konto usunięte: jakiś sensownych funkcji atmosfery

sensowne to jakie ?

Konto usunięte
Konto usunięte: obejrzałam ponad 20 stron internetowych i nic :(

same bezsensowne :woot:
...Ignorance is bliss...
19on88
19on88
  29 grudnia 2008
-chroni przed promieniowaniem z kosmosu
-silnie osłabia promienie rendgenowskie
-magazynuje cieplo,
-kszatałtuje pogode klimat
-zawiera tlen potrzebny do procesow zyciowych
Angel3813
Angel3813
  30 grudnia 2008

1. Atmosfera podtrzymuje życie na powierzchni Ziemi - zawiera tlen. Pełni też funkcją ochronną, zatrzymując część szkodliwego promieniowania ultrafioletowe i kosmicznego.

2. Działalność i życie ludzi. No pod względem biologicznym to tak jak zw zwierzętami - jest nam niezbędna do odychania. Natomiast pod innymi względami to nie wiem, jest i już. W powietrzu latają samoloty, gdyby go nie było... ale wtedy nie byłoby też życia. Wykorzystywane jest też w pewnych procesach technologicznych ale to tak samo jak z samolotami.

Atmosfera stanowi część złożonego
Atmosfera stanowi część złożonego systemu Ziemi, warunkującego procesy obiegu energii i materii. Wychwytuje ona wszelkie formy materii emitowanej przez inne geosfery. Chroni Ziemię przed spadającą na nią materią kosmiczną w postaci meteorytów, okruchów mgławic, planet itp. Dzięki niej na naszej planecie mogło zaistnieć życie.

Atmosfera stanowi część złożonego systemu Ziemi, warunkującego procesy obiegu energii i materii. Wychwytuje ona wszelkie formy materii emitowanej przez inne geosfery. Chroni Ziemię przed spadającą na nią materią kosmiczną w postaci meteorytów, okruchów mgławic, planet itp. Dzięki niej na naszej planecie mogło zaistnieć życie.

znaczenie atmosfery dla życia na ziemi
skalad chemiczny atmosfery zawiera duza ilisc O2 warunkujacego zycie, atmosfera w gornej swej warstwie zawiera O3[ozon] ktory wychwytuje niebezpieczne dla zdrowia pomieniwanie V3.

Dyskusja na ten temat została zakończona lub też od 30 dni nikt nie brał udziału w dyskusji w tym wątku.