agniesiaO3
agniesiaO3
  17 grudnia 2008 (pierwszy post)

cześć! mam do napisania pracę pt"omów funkcje powieści realistycznej w dwudziestoleciu międzywojennym"
myślę ze może tu chodzić o to ze powieść realistyczna miała być zrozumiała dla przeciętnego odbiorcy, np Żeromski próbował podnieść lud na wyższy poziom świadomości społecznej itp
wiem, ze po odzyskaniu niepodległości polskie życie literackie zaczęło się organizować na nowo: ustawa o prawie autorskim, Związek Zawodowy Literatów Polskich....
nie wiem za bardzo jak to powiązać z funkcją powieści realistycznej w tym okresie.. proszę o jakąkolwiek pomoc...

Do tych którzy myślą ze czekam na to ze ktoś mi odrobi pracę: nie odsyłajcie mnie na google bo tam nie znalazłam odp na moje pytanie... proszę tylko o pomoc, jakieś nakierowanie mnie na dobre myślenie, czy coś....

pearl188
pearl188
  17 grudnia 2008

Ja bym to tak zrobiła , najpierw znajdz cechy powieści realistycznej
Główne cechy powieści realistycznej to: - obiektywna narracja w trzeciej osobie - narrator wszechwiedzący; - typowe postacie (dobre lub złe, charakterystyczne dla epoki oraz grupy społecznej z której się wywodzą); - występuje zasada prawdopodobieństwa; - rozbudowane opisy miejsc, sytuacji i osób; - związki przyczynowo - skutkowe.

i opisz opowiadania tadeusza borowskiego.
Tam narrator jest wszystkowiedzący , rozbudowanie tych wszystkich miejsc pracy kto co robi.itp.itd.

agniesiaO3
agniesiaO3
  17 grudnia 2008
Konto usunięte
Konto usunięte: Ja bym to tak zrobiła , najpierw znajdz cechy powieści realistycznej Główne cechy powieści realistycznej to: - obiektywna narracja w trzeciej osobie - narrator wszechwiedzący; - typowe postacie (dobre lub złe, charakterystyczne dla epoki oraz grupy społecznej z której się wywodzą); - występuje zasada prawdopodobieństwa; - rozbudowane opisy miejsc, sytuacji i osób; - związki przyczynowo - skutkowe. i opisz opowiadania tadeusza borowskiego. Tam narrator jest wszystkowiedzący , rozbudowanie tych wszystkich miejsc pracy kto co robi.itp.itd.

dziękuje bardzo za odpowiedź:) już się zapoznałam co to ta powieść teraz będę te opowiadania rozpracowywać;) mam nadzieję ze jakoś mi pójdzie.. dziękuję!
zenek140
Posty: 20 (po ~44 znaków)
Reputacja: 0 | BluzgometrTM: 0
zenek140
  22 grudnia 2008

Zapraszam na http://www.espik.pl/?od=382 :)

Dyskusja na ten temat została zakończona lub też od 30 dni nikt nie brał udziału w dyskusji w tym wątku.