pEdzel1592
pEdzel1592
  17 grudnia 2008 (pierwszy post)

Czy w polsce w porównaniu z innymi państwami otwarcie firmy wymaga mało czy dużo czasu?

Takie mam zadanie nie moge nigdzie znalezc tego :| Ode mnie z klasy też nikt nie znalazł :|

Z gory dziękuje :)

Rosiczka00
Rosiczka00
  17 grudnia 2008

w Polsce wszystko wymaga czasu, jeśli chodzi o załatwianie czegokolwiek ;D

swistaaak69
Posty: 267 (po ~106 znaków)
Reputacja: 0 | BluzgometrTM: 2
swistaaak69
  17 grudnia 2008
Konto usunięte
Konto usunięte: Czy w polsce w porównaniu z innymi państwami otwarcie firmy wymaga mało czy dużo czasu?

Tak naprawdę firmę można założyć szybko, lecz w porównania do procedur np. niemców to jesteśmy zerem ;]
Madzia0119
Madzia0119
  17 grudnia 2008
Konto usunięte
Konto usunięte: w Polsce wszystko wymaga czasu, jeśli chodzi o załatwianie czegokolwiek ;D

Wątpię. Jest wiele spraw, które można w Polsce załatwić tak ale natychmiastowo.
Deliberator
Deliberator
  17 grudnia 2008

Ciągle jest zbyt wielka biurokratyzacja.

Nie jest to Wielka Brytania, gdzie firmę otwiera się w jednym okienku. Tutaj trzeba latać po urzędach i trwa to trochę czasu.

Sylwan01
Posty: 21010 (po ~81 znaków)
Reputacja: -1 | BluzgometrTM: 5
Sylwan01
  17 grudnia 2008
Konto usunięte
Konto usunięte: gdzie firmę otwiera się w jednym okienku

a nawet przez internet...
darius & finlay - destination (michael mind remix)
play & win - slow motion
:nutki: :zakochany:
pearl188
pearl188
  17 grudnia 2008
Konto usunięte
Konto usunięte: Czy w polsce w porównaniu z innymi państwami otwarcie firmy wymaga mało czy dużo czasu?


Zależy od tego jaki masz projekt a nie od państwa.
vanLestath
vanLestath
  17 grudnia 2008
Konto usunięte
Konto usunięte: Czy w polsce w porównaniu z innymi państwami otwarcie firmy wymaga mało czy dużo czasu? Takie mam zadanie nie moge nigdzie znalezc tego :| Ode mnie z klasy też nikt nie znalazł :| Z gory dziękuje :)


Założenie w Polsce firmy wymaga dość dużo czasu. Trzeba zarejestrować się w Krajowym Rejestrze4 Sądowym, albo Ewidencji Działalności Gospodarczej (w zależności od rodzaju działalności gospodarczej). Następnie Regon, rejestracja w ZUS. Następnie załatwienie formalności w US. Jeżeli chodzi o same papierki to chyba będzie na tyle, są jednak jeszcze inne warunki by zakładać chociażby spółki...
vanLestath
vanLestath
  17 grudnia 2008
Konto usunięte
Konto usunięte: Ekonomia!!


Tak w ogóle jak już się "mądrze" to temat dotyczy tylko podstaw przedsiębiorczości ew. ekonomiki i organizacji przedsiębiorstw :P
kreciolek77
psychomaterionetaa
psychomaterionetaa
  21 grudnia 2008
Konto usunięte
Konto usunięte: Czy w polsce w porównaniu z innymi państwami otwarcie firmy wymaga mało czy dużo czasu?

na pewno sporo czasu . ^^ .
trzeba odwiedzić cztery urzędy .
Dyskusja na ten temat została zakończona lub też od 30 dni nikt nie brał udziału w dyskusji w tym wątku.