xXxturkaxXx
xXxturkaxXx
  17 grudnia 2008 (pierwszy post)
Cześć i czołem.
To tak:
Może mi ktoś powiedzieć gdzie robię błąd w kwasach karboksylowych ?
Miałam to w gimnazjum , ale szczerze przyznam , że już nie pamiętam tego :and:
kwas metanowy HCOOH

kwas etanowy CH3COOH

kwas propanowy C2H5COOH

kwas butanowy C3H7COOH

kwas pentanowy C4H9COOH
JasnaCholeraxD
JasnaCholeraxD
  17 grudnia 2008
Konto usunięte
Konto usunięte: kwas propanowy C2H5COOH

po pierwsze nazywa sie propionowy
a wzor ma CH3CH2COOH.
xXxturkaxXx
xXxturkaxXx
  17 grudnia 2008
Konto usunięte
Konto usunięte: po pierwsze nazywa sie propionowy

tak było w podręczniku - taka nazwa, tak też napisałam.
baskas4
baskas4
  17 grudnia 2008
Konto usunięte
Konto usunięte: xXxturkaxXx: kwas propanowy C2H5COOH po pierwsze nazywa sie propionowy a wzor ma CH3CH2COOH.

to chyba dwie inne rzeczy.

skoro pisałaś wszystko z książki, to chyba masz dobrze.
JasnaCholeraxD
JasnaCholeraxD
  17 grudnia 2008
yhm

Konto usunięte
Konto usunięte: gdzie robię błąd w kwasach karboksylowych ?


chodzi w sensie wzroku? czy jak?
xXxturkaxXx
xXxturkaxXx
  17 grudnia 2008
Konto usunięte
Konto usunięte: skoro pisałaś wszystko z książki, to chyba masz dobrze.

:nie:
wszystko nie.
tylko nazwy tam były.
a wzór ma inny.
tylko zastanawiam się skąd on to wziął

Konto usunięte
Konto usunięte: CH3CH2COOH.
xXxturkaxXx
xXxturkaxXx
  17 grudnia 2008
Konto usunięte
Konto usunięte: a wzór ma inny.

oj nie tak.
ucięło mi.

a wzór muszę sama napisać.
JasnaCholeraxD
JasnaCholeraxD
  17 grudnia 2008
ten wzrok znalazlem w internecie pod kwasami karboksylowymi...
xXxturkaxXx
xXxturkaxXx
  17 grudnia 2008
Konto usunięte
Konto usunięte: propionowy

to nazwa zwyczajna.
Konto usunięte
Konto usunięte: propanowy

też jest dobrze
C2H5COOH

tak znalazłam w necie..
i teraz nie wiem czy to jest dobre czy to co Ty napisałeś:and:
baskas4
baskas4
  17 grudnia 2008
Konto usunięte
Konto usunięte: i teraz nie wiem czy to jest dobre czy to co Ty napisałeś

Konto usunięte
Konto usunięte: Wzór ogólny kwasów karboksylowych to: CxH2x+1-COOH

czyli C2H5COOH
edyta1987oo
edyta1987oo
  17 grudnia 2008
Konto usunięte
Konto usunięte: xXxturkaxXx: kwas propanowy C2H5COOH po pierwsze nazywa sie propionowy a wzor ma CH3CH2COOH.

to jest tan sam wzór napisany przez was oba są dobre :mrgreen:. Teraz pytanie czy Ty nie chciałaś wzoru kreskowego. Zaś jeśli chodzi wam o nazwę, to obie są poprawne tylko, że jedna systematyczna, a druga zwyczajowa.
xXxturkaxXx
xXxturkaxXx
  17 grudnia 2008
Konto usunięte
Konto usunięte: o jest tan sam wzór napisany przez was oba są dobre . Teraz pytanie czy Ty nie chciałaś wzoru kreskowego. Zaś jeśli chodzi wam o nazwę, to obie są poprawne tylko, że jedna systematyczna, a druga zwyczajowa.

wzór kreskowy pamiętam.

chodzi mi o te wzory: C3H7COOH itd itd.
bo nie wiem czy dobrze zrobiłam.
MamCieZjemCiex3
MamCieZjemCiex3
  17 grudnia 2008
Konto usunięte
Konto usunięte: Może mi ktoś powiedzieć gdzie robię błąd w kwasach karboksylowych ?

Wszystko jest dobrze. kwasy są dobrze napisane.
xXxturkaxXx
xXxturkaxXx
  17 grudnia 2008
Konto usunięte
Konto usunięte:

ok.

dzięki wszystkim za pomoc ;)
resztę sama zrobiłam i w sumie wydaje mi się,że chyba dobrze.

można zamknąć.
kreciolek77
Dyskusja na ten temat została zakończona lub też od 30 dni nikt nie brał udziału w dyskusji w tym wątku.