Fieska
Fieska
  17 grudnia 2008 (pierwszy post)
Witam!


Każdy z nas ma w życiu swoje ambicje i cele do których dąży. Niektórzy chcą mieć rodzinę i dom, inni dążą za karierą i chcą być w życiu kimś ważnym. Chodząc do szkoły mamy możliwość zdobywania wiedzy i osiągnięcia tego czego pragniemy.

1. Macie jakiekolwiek plany na przyszłość / marzenia / wyobrażenia ?
2. Do jakiej szkoły chodzicie i co macie zamiar po niej robić ?
3. Co byś wybrał / -a:
* chodzić do szkoły i się kształcić,
* siedzieć w domu i pozostać człowiekiem bez wiedzy ?


Osobiście planuje iść po maturze na studia medyczne. Bardzo chciałabym iść w kierunku chirurgii. Po studiach dopiero dom i dzieci.

4. Co myślicie o przypadkach asocjalnych, które nie kończą szkoły i siedzą na kosztach państwa w domu ?

Konto usunięte
Konto usunięte: Ambicja, chęć wyróżnienia się, odniesienia sukcesu, poczucie godności osobistej.
lulumk
lulumk
  17 grudnia 2008
Konto usunięte
Konto usunięte: 1. Macie jakiekolwiek plany na przyszłość / marzenia / wyobrażenia ?

Owszem.
Chcę z zadowalajacym wynikiem skończyć szkołę średnią i zdać maturę z 5 lub 6 przedmiotów (dwa lub tr5zy z tych muszą być perfekt niestety).
Później mam nadzieję, że dostanę się na Uniwersytet Medyczny w Poznaniu - jak będzie - nie wiem.

Konto usunięte
Konto usunięte: 2. Do jakiej szkoły chodzicie i co macie zamiar po niej robić ?

Liceum ogólnokształcące, klasa medyczna (rozszerzone: biologia, chemia, fizyka) - już to kiedyś pisałam. :D
Klasa pierwsza.

Konto usunięte
Konto usunięte: * chodzić do szkoły i się kształcić,

Oczywiście, że tą wersję...

Konto usunięte
Konto usunięte: * siedzieć w domu i pozostać człowiekiem bez wiedzy ?

No jasne, na bank! :zonk:

Konto usunięte
Konto usunięte: Osobiście planuje iść po maturze na studia medyczne. Bardzo chciałabym iść w kierunku chirurgii. Po studiach dopiero dom i dzieci.

Łooo :w00t:
Podobne ambicje widzę mamy :w00t:
Mnie akurat nie chirurgia kręci, bardziej onkologia.

Konto usunięte
Konto usunięte: 4. Co myślicie o przypadkach asocjalnych, które nie kończą szkoły i siedzą na kosztach państwa w domu ?

Co myślę?
yżlę, że to pasożyty, które żerują na tym, że inni pracują, a oni sobie dostaną 800 zł zasiłku i "żyć nie umierać".
I nie interesuje mnie czy ktoś miał talent do nauki czy nie i czy mu się chciało czy nie.
Są szkoły zawodowe przygotowujące do zawodu, tam zazwyczaj się idzie, jeśli się wie, że się na studia nie pójdzie a nauka za dobrze też nie idzie.
Nie toleruję nieróbstwa. Ot co!
:nie:
lulumk
lulumk
  17 grudnia 2008
Konto usunięte
Konto usunięte: yżlę, ż

myślę, że

sorry, literówka z rozpędu
Fieska
Fieska
  17 grudnia 2008
Konto usunięte
Konto usunięte: Łooo Podobne ambicje widzę mamy Mnie akurat nie chirurgia kręci, bardziej onkologia.


ja bym chciała prędzej iść w kierunku chirurgi plastyczniej i estetycznej.
aczkolwiek na początek i tak trzeba wiedzy chirurgi ogólnej.
lulumk
lulumk
  17 grudnia 2008
Konto usunięte
Konto usunięte:

Na początku medycynę ogólną masz :tak:
Chirurgia później.
siemensik1661
siemensik1661
  17 grudnia 2008
Konto usunięte
Konto usunięte: Później mam nadzieję, że dostanę się na Uniwersytet Medyczny w Poznaniu
Ja też chcę iść na medycynę do Poznania:) Boję się strasznie, bo matura już za pare miesięcy, a mi ciągle wydaje się, że moja wiedza nie jest wystarczająco duża... A nie widzę dla siebie żadnej alternatywy. Myślałam o farmacji lub biotechnologii, ale to chyba nie dla mnie.
smencik
smencik
  17 grudnia 2008
Konto usunięte
Konto usunięte: Witam!

Dobry :piwo:

Konto usunięte
Konto usunięte: 1. Macie jakiekolwiek plany na przyszłość / marzenia / wyobrażenia ?

Byc bogatym i miec wszystko w dupie. xD

Konto usunięte
Konto usunięte: 2. Do jakiej szkoły chodzicie i co macie zamiar po niej robić ?

chodze do LO i pewnie sie bede lenil na politologii :ninja:

Konto usunięte
Konto usunięte: 3. Co byś wybrał / -a:

Polaczenie tych dwoch opcji.

Konto usunięte
Konto usunięte: 4. Co myślicie o przypadkach asocjalnych, które nie kończą szkoły i siedzą na kosztach państwa w domu ?

Do gazu!
RexMundi
Posty: 68929 (po ~126 znaków)
Reputacja: -46 | BluzgometrTM: 13
RexMundi
  17 grudnia 2008
Konto usunięte
Konto usunięte: Gdzieś już to słyszałam.

w Evan Almighty :ninja:
...Ignorance is bliss...
BujajacaWoblokachh
Posty: 44958 (po ~170 znaków)
Reputacja: -10 | BluzgometrTM: 12
BujajacaWoblokachh
  18 grudnia 2008
Konto usunięte
Konto usunięte: 1. Macie jakiekolwiek plany na przyszłość / marzenia / wyobrażenia ?

tak - skonczyc studia, mam nadzieje, ze utrzymujac obecny poziom jednej z najwyzszych srednich na roku... ;)

...a po studiach?

Inzynieria Srodowiska jest kierunkiem stosunkowo nowym, na chwile obecna bardziej docenianym zagranica, ale w Polsce rowniez zaczyna byc coraz ltwiej ze znalezieniem pracy w tej dziedzinie - mam nadzieje, ze uda mi sie znalezc cos tutaj bez koniecznosci wyjazdu...

Konto usunięte
Konto usunięte: 2. Do jakiej szkoły chodzicie i co macie zamiar po niej robić ?

AGH, Inz. Środowiska.
Najchetniej zajelabym sie samodzielna praca nad wplywem zanieczyszczen z zakladow przemyslowych na wody i mozliwosciami ich wyeliminowania lub zminimalizowania.

Konto usunięte
Konto usunięte: . Co byś wybrał / -a: * chodzić do szkoły i się kształcić, * siedzieć w domu i pozostać człowiekiem bez wiedzy ?

Jak dla mnie odpowiedz na to pytanie jest oczywista - nauka.

Bez wyksztalcenia i oczywiscie rownorzednie z nim idacych praktyk badz stazow, czlowiek nie ma praktycznie szansy na osiagniecie czegos w zyciu...

Konto usunięte
Konto usunięte: 4. Co myślicie o przypadkach asocjalnych, które nie kończą szkoły i siedzą na kosztach państwa w domu ?

Po prostu zal mi ich, ze mozna sobie tak zmarnowac zycie...
Nie mam czasu nienawidzić ludzi, którzy mnie nienawidzą,
bo jestem zbyt zajęta kochaniem ludzi, którzy mnie kochają ;)
daniel3gildenlow
Posty: 36 (po ~205 znaków)
Reputacja: 0 | BluzgometrTM: 61
daniel3gildenlow
  18 grudnia 2008

1. tak
2. właśnie rzuciłem studia, więc sprawa jest otwarta ;]
a robić zamierzam to co przyniesie najwięcej pieniędzy...
3. pytanie retoryczne :)
4. każdy ma tylko jedno życie i może z nim zrobić co mu się tylko podoba :)

justisssia
justisssia
  18 grudnia 2008
RexMundi
RexMundi: w Evan Almighty

Ja to akurat słyszałam w jakimś tekście Pezeta. :lol2:
lulumk
lulumk
  18 grudnia 2008
Konto usunięte
Konto usunięte: Ja też chcę iść na medycynę do Poznania:) Boję się strasznie, bo matura już za pare miesięcy, a mi ciągle wydaje się, że moja wiedza nie jest wystarczająco duża... A nie widzę dla siebie żadnej alternatywy. Myślałam o farmacji lub biotechnologii, ale to chyba nie dla mnie.

Na maturze z biologii zwłaszcza - sama wiedza niestety nie wystarcza.
Farmacja to też jakaś alternatywa, ale... to nie to samo co medycyna ;)
psychomaterionetaa
psychomaterionetaa
  21 grudnia 2008
Konto usunięte
Konto usunięte: 1. Macie jakiekolwiek plany na przyszłość / marzenia / wyobrażenia ?

nie doprowadzić nikogo do wylewu . :and: .
ILuvNoise
ILuvNoise
  21 grudnia 2008
Konto usunięte
Konto usunięte: 2. Do jakiej szkoły chodzicie i co macie zamiar po niej robić ?

Liceum muzyczne

mam zamiar isc na studia muzyczne tylko jeszcze nie wiem gdzie
Dyskusja na ten temat została zakończona lub też od 30 dni nikt nie brał udziału w dyskusji w tym wątku.