jedyniedlaciebie
jedyniedlaciebie
  15 grudnia 2008 (pierwszy post)

Jeśli kiedykolwiek chciało nam się zdefiniować słowo 'Wszechświat' sięgneliśmy w swej całej pysze do internetowych zasobów wiedzy (czyt. Głupedia i pokrewne), przez co dowiedzieliśmy się wielu ciekawych rzeczy, typu:

Cytat
Cytat: Zidentyfikowano kilka praw zachowania, którym podlegają wszystkie procesy we wszechświecie: np. zasada zachowania energii czy zasada zachowania ładunku elektrycznego.


To stwierdzenie jest, co najmniej, błędne z uwagi na fakt, iż do odnalezienia zasady zachowania energii należało stworzyć pewne założenia, w których na pewno było takie - jeśli tak jest na Ziemi to jest tak też we Wszechświecie - co jak widać jest dość bezsensowne. Warto uwzględnić też, że akurat zasada zachowania energii została podważona: http://www.eioba.pl/a85359/zlamane_zasady_fizyki. No, ale cóż, geniusz ludzi skupiających się w organizację jaką jest Wikipedia był niezachwiany od dłuższego czasu i przynosi, co pewne, olbrzymie zyski tej znakomitej organizacji.

Przechodząc do meritum tematu i do jego właściwego punktu zagadnieniem, które chcę wam przedstawić jest pewien problem - czy Wszechświat rusza się z prędkością światła?
kathariss
kathariss
  15 grudnia 2008

prawo Hubble`a się kłania

Dyskusja na ten temat została zakończona lub też od 30 dni nikt nie brał udziału w dyskusji w tym wątku.