NoPrzytulMniee
NoPrzytulMniee
  14 grudnia 2008 (pierwszy post)
Nie wiem jak zacząć rozprawkę o tezie:

"człowiek umiera, ale żyć może w pamięci następnych pokoleń"

Jakieś pomysły ?

swistaaak69
Posty: 267 (po ~106 znaków)
Reputacja: 0 | BluzgometrTM: 2
swistaaak69
  14 grudnia 2008

Popierasz tezę?

NoPrzytulMniee
NoPrzytulMniee
  14 grudnia 2008
swistaaak69
swistaaak69: Popierasz tezę?

Popieram.
swistaaak69
Posty: 267 (po ~106 znaków)
Reputacja: 0 | BluzgometrTM: 2
swistaaak69
  14 grudnia 2008

Temat sugeruje wiele możliwości, jednak ja popieram tezę, która mówi o tym, że człowiek umiera, ale może żyć w pamięci następnych pokoleń

sweetheart4
sweetheart4
  14 grudnia 2008

Celem tej rozpawki jest uznasadnienie slusznosci tezy ...
Kazdy czlowiek swoim zyciem i przez to co soba reprezentuje, moze zapasc w pamieci nie tylko swoich bliskich, znajomych. Czlowiek naprawde wyjatkoy zostaje w pamieci nastepnych pokolen, ktore czesto probuja sie z nim identyfikowac, lub go nasladowac a co jest pewne wiedza o jego istnieniu.
Jako przyklad mozesz posluzyc sie wieszczami narodowymi Mickiewicz slowacki i powiedziec ze ich tworczosc wywarla duzy wplyw na polakow, mozesz napisac o roznych naukowcach itp.

NoPrzytulMniee
NoPrzytulMniee
  14 grudnia 2008
Konto usunięte
Konto usunięte: Celem tej rozpawki jest uznasadnienie slusznosci tezy ... Kazdy czlowiek swoim zyciem i przez to co soba reprezentuje, moze zapasc w pamieci nie tylko swoich bliskich, znajomych. Czlowiek naprawde wyjatkoy zostaje w pamieci nastepnych pokolen, ktore czesto probuja sie z nim identyfikowac, lub go nasladowac a co jest pewne wiedza o jego istnieniu. Jako przyklad mozesz posluzyc sie wieszczami narodowymi Mickiewicz slowacki i powiedziec ze ich tworczosc wywarla duzy wplyw na polakow, mozesz napisac o roznych naukowcach itp.

dzięki wielkie. :>
swistaaak69
Posty: 267 (po ~106 znaków)
Reputacja: 0 | BluzgometrTM: 2
swistaaak69
  14 grudnia 2008
Konto usunięte
Konto usunięte: mozesz napisac o roznych naukowcach itp.

Polecam Horacego i jego słynny cytat
Non omnis moriar = "Nie wszystek umrę" - nawet jeśli umrę to będę w pamięci wszystkich :P
NoPrzytulMniee
NoPrzytulMniee
  14 grudnia 2008
swistaaak69
swistaaak69: Polecam Horacego i jego słynny cytat Non omnis moriar = "Nie wszystek umrę" - nawet jeśli umrę to będę w pamięci wszystkich :P

mógłbyś bardziej rozwinąć jego myśl ?
swistaaak69
Posty: 267 (po ~106 znaków)
Reputacja: 0 | BluzgometrTM: 2
swistaaak69
  14 grudnia 2008

Hmm napiszę jak ja to rozumiem, a więc tak
Artysta to ktoś inny niż np. władca czy rycerz
Artysta to ktoś kto posiada jakby hmm...dwa żywoty 1 żywot to taki, który ma za życia, a 2 to taka jakby śmiertelna. Zresztą pewnie czytałaś epody, listy i pieśni Horacego bądź wydaną w chyba 96' książkę "wszystkie dzieła".
Dobra dalej wracając do meritum mamy taki jakby zestaw o tym, że artysta to osoba, która istnieje nawet po śmierci bo jego prace (wiersze, obrazy i inne) pozostają po nich tak długo jak myśl o nich istnieje.

CrAzY1123
CrAzY1123
  14 grudnia 2008




NoPrzytulMniee
NoPrzytulMniee
  14 grudnia 2008
swistaaak69
swistaaak69: Zresztą pewnie czytałaś epody, listy i pieśni Horacego bądź wydaną w chyba 96' książkę "wszystkie dzieła".

nie czytałam :and:

swistaaak69
swistaaak69: Dobra dalej wracając do meritum mamy taki jakby zestaw o tym, że artysta to osoba, która istnieje nawet po śmierci bo jego prace (wiersze, obrazy i inne) pozostają po nich tak długo jak myśl o nich istnieje.

mniej więcej rozumiem :ziober2:
swistaaak69
Posty: 267 (po ~106 znaków)
Reputacja: 0 | BluzgometrTM: 2
swistaaak69
  14 grudnia 2008
Konto usunięte
Konto usunięte: nie czytałam

Żałuj :]

Znalazłem coś dla Ciebie, cytat z jakieś tam strony:
Konto usunięte
Konto usunięte: Cytat "non omnis moriar", czyli "nie wszystek ume" pochodzacy z Piesni III Horacego "Wybudowalem pomnik" ("Exegi monumentum") swiadczy o niesmiertelnosci dziel antycznych, gdyz mimo, ze autorzy, artysci umra, pozostana po nich ich utwory, obrazy, rzezby, ktore maja ogromne znaczenie w pozniejszych czasach.
NoPrzytulMniee
NoPrzytulMniee
  14 grudnia 2008
swistaaak69
swistaaak69: Znalazłem coś dla Ciebie, cytat z jakieś tam strony: Cytat: Cytat "non omnis moriar", czyli "nie wszystek ume" pochodzacy z Piesni III Horacego "Wybudowalem pomnik" ("Exegi monumentum") swiadczy o niesmiertelnosci dziel antycznych, gdyz mimo, ze autorzy, artysci umra, pozostana po nich ich utwory, obrazy, rzezby, ktore maja ogromne znaczenie w pozniejszych czasach.

Przyda się, użyje na zakończenie, albo gdzieś tam ;>
Dzięki ;*
swistaaak69
Posty: 267 (po ~106 znaków)
Reputacja: 0 | BluzgometrTM: 2
swistaaak69
  14 grudnia 2008

To dla mnie przyjemność :)

JaTuTylkooSprzatam
JaTuTylkooSprzatam
  15 grudnia 2008

Każdy z nas rodzi się na tym świecie z krzykiem i każdy odchodzi w milczeniu. Ogrom cierpienia i doświadczeń często tak trudnych, że młodemu człowiekowi nie udaje się z nimi pogodzić - przytłacza. Jeszcze bardziej przytłacza utrata tego, co najbardziej się kocha.... Lecz chociaż bliscy zawsze będą po nas płakać gdy zasługiwaliśmy na ich miłość. A ci, którzy kochają najbardziej będą błagać Boga o nasz powrót... To nie zawsze ten powrót będzie możliwy , a niekiedy zawrócenie z nowej drogi tym trudniej zaakceptować im dalej się nią zaszło. Gdy poznamy wszelkie tajemnice naszego istnienia, gdy spotkamy te istoty, które wyjdą nam na spotkanie... Ich światło miłości jest tak jasne, że wszelki smutek pęka jak bańka mydlana a spojrzenie wstecz napawa radosnym spokojem, że wszystko jest w porządku...

Dyskusja na ten temat została zakończona lub też od 30 dni nikt nie brał udziału w dyskusji w tym wątku.