ShinyStern
ShinyStern
  14 grudnia 2008 (pierwszy post)

czesc;) kto sprawdzi mi rozprawke?? z gory dzieki:)
aha tam w jedym momencie brakuje mi tytulu filmu ale teraz nie pamietam:(
takze nie zwracac uwagi:)) z gory dziekuje

Czasem tak się zastanawiam. Tyle osób znajduje się w zakładzie karnym. Jedni słusznie inni są zupełnie nie winni. Wiele osób jest na świecie. Tak naprawdę nikt nigdy nie dowie się ile pomiędzy nami jest zabójców. Zabójców ?własnego ja?, zabójców zwierząt, zabójców ludzi, samobójców. Gdy tak rozmyślam nachodzi myśl. Czy z każdego człowieka można zrobić zabójcę? Tak można? W poniższej wypowiedzi chciałabym to udowodnić.
Idąc ulicą nigdy nie zastanawiamy się z kim się mijamy. Czasami nawet własnej rodziny, przez swoje rzekome ważne sprawy nie zauważamy. Mordercą może być każdy.
Zakochany człowiek po uszy, kiedy dowiaduje się, że jego miłość chce od niego odejść, załamuje się. Szykuje plan zemsty. Ile razy słyszymy w wiadomościach ?została zabita bo?zostawiła chłopaka?. Bardzo często.. Człowiek, którego kochamy jest zdolny do zabicia?? Potwierdzić to chciałam na przykładzie statystyk, które mówią, że 2-3% społeczeństwa właśnie z tego powodu jest wstanie zabić. Zatem uważajmy z kim się zadajemy. Mimo iż kogoś kochamy często w obawie o swoje życie.. potrafimy kogoś zabić to straszne. Idealnie taka sytuacje obrazuje zachowanie niemieckiego policjanta z reportażu Hanny Krall ?Pola?. Mimo, iż prawdopodobnie był zakochany w Poli Machczyńskiej i pomagał jej w ciężkich sytuacjach, zmuszony do zabicia ukochanej, zrobił to. Z początku, kiedy porucznik Brand wydal rozkaz zastrzelenia Poli, podniósł pistolet, jednak nie był w stanie strzelić. Za drugim razem było tak samo. Dopiero po przystawieniu rewolweru do głowy, ?z ciężkim sercem? zabił ją.
Człowiek aby sobie coś udowodnić lub komuś jest w stanie zabić. To straszne. Takie sytuacje zdarzają się często. Lecz ludzie albo boją się o tym mówić albo po prostu nie chcą. Zbrodnia dla udowodnienia czego opisana jest w książce Fiodora Dostojewskiego ?Zbrodnia i kara?. Książka ukazuje Dramat ubogiego studenta Rodiona Raskolnikowa, który postanowił zamordować starą lichwiarkę, aby udowodnić swoją wielkość. Wrażliwy i ambitny Rodia, nie mogąc znieść niesprawiedliwości i nierówności społecznych, zaobserwowanych zaułkach, traktierniach i na ulicach XIX-wiecznego Petersburga czuje się jednostką powołaną do przywrócenia szczęścia i harmonii. Od miesiąca z premedytacją planuje zabójstwo nieuczciwej lichwiarki, między innymi wymierza w krokach odległość do jej domu. Gdy w końcu realizuje swój plan, z jego ręki prócz nieuczciwej staruchy ginie jej przyrodnia siostra, osoba sprawiedliwa i lubiana.
Aby poprawić sobie byt, zdobyć sławę są wstanie zrobić wszystko. ?do celu po trupach? , znamy to przysłowie. Raczej rozmawia się o nim w przenośnym jego znaczeniu. Ale tak naprawdę z dosłownym tez można się spotkać. Film pokazuje jak to mąż swingował swoje zabójstwo dla uzyskania pieniędzy z ubezpieczenia żony. Film pokazuje również drugi wątek. Zona po odsiedzeniu kary. Nie pozostaje mężowi dłużna, która odsiadując karę w wiezieniu szykuje plan zemsty. Kiedy jest już na wolności, zabija męża.
Powyższe argumenty ukazują, że każdy może być mordercą. Nawet jeżeli po kimś się tego zupełnie nie spodziewamy. Wszystko zależy od emocji jakie nami kierują oraz od człowieka.

pozdrawiam:)

raugi
Posty: 10221 (po ~117 znaków)
Reputacja: 17 | BluzgometrTM: 17
raugi
  14 grudnia 2008
Konto usunięte
Konto usunięte: Jedni słusznie inni są zupełnie nie winni.

nie pisz tak!! powinno być zwięźle czyli ,,jedni słusznie, a inni nie'' kumasz mniej więcej w ten sposób

Konto usunięte
Konto usunięte: Wiele osób jest na świecie

to zdanie wykreśl przecież wiadomo że jest wiele ludzi na świecie, zdań takich nie piszemy

Konto usunięte
Konto usunięte: Czy z każdego człowieka można zrobić zabójcę? Tak można? W poniższej wypowiedzi chciałabym to udowodnić.

spróbuj napisać inaczej tą frazę np: ,,myślę że każdy człowiek może być zabójcą itd.

Konto usunięte
Konto usunięte: Zatem uważajmy z kim się zadajemy

sformułuj to także inaczej np, nie ufajmy nieznajomym...

to tylko niektóre moim zdaniem ,,wpadki'' no ale nikt nie jest idealny w pisaniu rozprawki ja też nie, ale kiedyś jak mi baba z polaka wstawiła dopka to właśnie tego rodzaju zastosowany trik z tymi zwrotami w następnej dała mi już dobry, nauczyciele z polskiego nie lubią po prostu gdy coś piszę się niekonkretnie
ShinyStern
ShinyStern
  14 grudnia 2008

@raugi:
dzieki;)

poprawie;P
ale ta paraca ejst taka mniej wiecej dobra?:P

raugi
Posty: 10221 (po ~117 znaków)
Reputacja: 17 | BluzgometrTM: 17
raugi
  14 grudnia 2008
Konto usunięte
Konto usunięte: @raugi: dzieki;) poprawie;P ale ta paraca ejst taka mniej wiecej dobra?:P

no jak dla mnie nie bo ma własnie dużo takich zwrotów które przydałoby się jakoś zmienić, postaraj się też o wszystkie akapity, znaki interpunkcyjne itp.
może jeszcze inni coś dopowiedzą i ci doradzą :) byleby z głowa doradzali heh
ShinyStern
ShinyStern
  14 grudnia 2008
raugi
raugi: no jak dla mnie nie

:(( hmmm no nic bede jescze pracowac;/;/
ale i tak dzieki:)
raugi
Posty: 10221 (po ~117 znaków)
Reputacja: 17 | BluzgometrTM: 17
raugi
  14 grudnia 2008
Konto usunięte
Konto usunięte: raugi: no jak dla mnie nie :(( hmmm no nic bede jescze pracowac;/;/ ale i tak dzieki:)

zresztą muszę jeszcze napisać byś się nie sugerowała zbytnio tym co piszę, jeśli uważasz że np. twoja praca jest dobra to nic zbytnio nie poprawiaj...wiesz każdy inaczej pisze rozprawki, wypracowania itp. jeśli uważasz że te zmiany są słuszne to zmień ale jak mówię to już tylko twoja decyzja :)
ShinyStern
ShinyStern
  14 grudnia 2008
raugi
raugi: twoja decyzja :)

POprawilam:)
nie no mysle ze nawet ujdzie ta praca;/
rozprawek pisac nie lubie!;/
uzik88
uzik88
  15 grudnia 2008
Konto usunięte
Konto usunięte: Czasem tak się zastanawiam.

to pierwsze zdanie juz mi sie nie podoba o.O
Dyskusja na ten temat została zakończona lub też od 30 dni nikt nie brał udziału w dyskusji w tym wątku.