KamiQa
KamiQa
  14 grudnia 2008 (pierwszy post)

jeśli jest tutaj ktoś kto zna francuski (podstawy których uczy się w klasie 2 lo) to proszę o pomoc :)

Mam banalne zdanie.. Musze opisać jaka będzie pogoda używając czasu futur simple.
Ale z czasów i ich zastosowania jestem słaba i dlatego tutaj piszę :)
wystarczy że mnie jakoś nakierujecie, wytłumaczycie jak to mam zrobić.

napisałam sobie po polsku jak chciałabym żeby to zadanie brzmiało:
W piątek będzie ładna pogoda. Będzie ciepło i będzie świecić słońce. Będzie 10 stopni

tylko tyle. Mam zdania po francusku ale w innym czasie i nie umiem ich zamienić na ten futur simple .

prosze o pomoc :)

terencais
terencais
  14 grudnia 2008

It will be really nice weather in sunday. It'll be hot and the sun will shine. It' ll be 10 degrees Celsiusz. A po francusku nie umiec :( buuu

voguer
Posty: 398 (po ~314 znaków)
Reputacja: 0 | BluzgometrTM: 1
voguer
  14 grudnia 2008
Konto usunięte
Konto usunięte: W piątek będzie ładna pogoda. Będzie ciepło i będzie świecić słońce. Będzie 10 stopni


Vendredi, il fera beau. Il fera chaud et il fera du soleil. Il fera 10 degres.

Konto usunięte
Konto usunięte: ten futur simple .


bezokolicznik+końcówki jak w avoir le present i już :) *

*oczywiscie faire jest wyjątkiem, dobieramy cząstkę fer i do niej dolepiamy końcówki:
Il fera beau.

:) pzdr

precipitevolissevolmente.

KamiQa
KamiQa
  14 grudnia 2008
Konto usunięte
Konto usunięte: It will be really nice weather in sunday. It'll be hot and the sun will shine. It' ll be 10 degrees Celsiusz. A po francusku nie umiec :( buuu

po angielsku to ja bym nawet esej na ten temat napisała ;/ z francuskim już gorzej ...

voguer
voguer: Vendredi, il fera beau. Il fera chaud et il fera du soleil. Il fera 10 degres.

dziękuje :*

voguer
voguer: bezokolicznik+końcówki jak w avoir le present i już :) *

no tak, te końcówki znam, ale tak przeglądalam zeszyt i się zamotałam z tymi wyjątkami, wczesniej jeszcze miałam w czasie kiedy pisało się il ya ..
no i wolałam zapytać kogoś kto się zna.
CrAzY1123
CrAzY1123
  14 grudnia 2008




Dyskusja na ten temat została zakończona lub też od 30 dni nikt nie brał udziału w dyskusji w tym wątku.