DominisssQa93
DominisssQa93
  12 grudnia 2008 (pierwszy post)

Mógłby mi toś napisać przemówienie w którym antygona obrania się w sądzie, dlaczego pogrzebała zwłoki brata?????

DominisssQa93
DominisssQa93
  12 grudnia 2008

"Antygona" sofoklesa. Nigdy nie pisałam przemówienia i nie wiem jak ja mam to napisać. Będe to musiała wygłosić ;/

ona268
ona268
  12 grudnia 2008

Właśnie to mam omawiać w poniedziałek :ziober2:
Jeszcze nie przeczytałam, ale pisaliśmy test czytania ze zrozumieniem i było tam kilka tekstów z książki.
Podaj powody;
prawa boskie są ważniejsze od praw kreona
to był jej brat
kazdy człowiek ma prawo do godnego pochówku
i takie tam w tym stylu ;)

ShinyStern
ShinyStern
  12 grudnia 2008

ksiazka jest krotka;]
pzreczytasz ja raz dwa;)
wiec napiszesz;)

RexMundi
Posty: 68929 (po ~126 znaków)
Reputacja: -46 | BluzgometrTM: 13
RexMundi
  12 grudnia 2008
Konto usunięte
Konto usunięte: Mógłby mi toś napisać przemówienie w którym antygona obrania się w sądzie, dlaczego pogrzebała zwłoki brata?????

mógłbym

ale nie chcę Ci robić syfu na lekcji :mrgreen:

tu nikt za nikogo nie odrabia lekcji - chyba że źle :evil:

możesz napisać co masz..co chcesz umieścić .. a My to zweryfikujemy
...Ignorance is bliss...
DominisssQa93
DominisssQa93
  12 grudnia 2008

dzięki ;D

egzekutor90goal
egzekutor90goal
  12 grudnia 2008

Przemówienie się mówi, a nie pisze :woot:

kundziorka86
Posty: 8675 (po ~152 znaków)
Reputacja: 1 | BluzgometrTM: 30
kundziorka86
  12 grudnia 2008
Konto usunięte
Konto usunięte: "Antygona" sofoklesa.

ta no co ty, ksiazke przeczytaj bedziesz wiedziala, masz caly weekend na lekture
BU! :**
pppawel86
pppawel86
  13 grudnia 2008
Konto usunięte
Konto usunięte: Przemówienie się mówi, a nie pisze


można i pisać :P
a jak politycy mają?? najpierw napisane przez kogoś, a potem się uczą go na pamięć!!

więc i przemówienie może być w formie pisanej ;]
pppawel86
pppawel86
  13 grudnia 2008
RexMundi
RexMundi: tu nikt za nikogo nie odrabia lekcji - chyba że źle


dokładnie ;P

ale ja Ci mogę napisać :D
50,- za wypracowanie + 6 zł/strone przepisywania

Myślisz, że ktoś za darmo odwali za kogoś całą robote za free?? ... dobre :rotfl:
baskas4
baskas4
  13 grudnia 2008
Konto usunięte
Konto usunięte: Przemówienie się mówi, a nie pisze

najpierw jednak trzeba go napisać, zeby później przeczytać :d
DominisssQa93
DominisssQa93
  13 grudnia 2008

No dobra, a więc mógł by mi ktoś sprawdzić, to co napisałam ???? Na razie,to tak na brudno. . .

A więc:

Stoję tu dziś przed wami, bo chciałabym wam udowodnić, że to co zrobiłam, nie jest warte takiej surowej kary. Kreon ukarał mojego brata na wieczność. Nie mogłam, na to pozwolić, więc posypałam jego zwłoki piachem. Przecież, to mój brat i nie zniosłabym myśli, że tuła się gdzieś i nie może trafić do hadesu. Kto po śmierci będzie nas sądzić? Kreon czy bogowie? Chciałam pogrzebać mojego brata i to zrobiłam, bo wiem, że nie należy lekceważyć rozkazów boskich, nawet jeśli są one sprzeczne z rozkazami Kreona. Każdy z nas ma prawo do tego, aby nas godnie pochować, niezależnie jacy byliśmy i co zrobiliśmy. To nie Kreon powinien sądzić, co się stanie z moim bratem po śmieci, a ja nie mogłam na to pozwolić. Czy wy byście machnęli ręką i nic nie zrobili, gdyby taki los spotkał waszych bliskich, których kochacie i troszczycie się o nich? Ja uważam, że ich dobro jest najważniejsze i powinno się im pomagać jak tylko możemy. Ja rozumiem Kreona, że mnie chce ukarać za to co zrobiłam, ale weźcie pod uwagę, że zrobiłam, to w słusznej sprawie. Nie rozumiem jednak tego, że Kreon odmówił pochówku Polinejkesa. Przecież śmierć jaką poniósł, jest już wystarczającą karą. Sialalala... nie wiem co dalej ;/

egzekutor90goal
egzekutor90goal
  13 grudnia 2008
Konto usunięte
Konto usunięte: najpierw jednak trzeba go napisać, zeby później przeczytać :d


to już wtedy nie jest żadne przemówienie, a przeczytanie z kartki :tak:
DominisssQa93
DominisssQa93
  13 grudnia 2008

Najpierw trzeba je napisać
Nauczyć się ...
Powiedzieć ;p

odlot
odlot
  13 grudnia 2008
Konto usunięte
Konto usunięte: Mógłby mi toś napisać przemówienie w którym antygona obrania się w sądzie, dlaczego pogrzebała zwłoki brata?????

również w mialam taki temat kiedyś ale rozprawki.... jednak nie posiadam jej :D mam na kompie rozprawke podobną ale o balladynie :) wiec jak komus potrzebne moge podesłać:P
Dyskusja na ten temat została zakończona lub też od 30 dni nikt nie brał udziału w dyskusji w tym wątku.