mapieko
mapieko
  11 grudnia 2008 (pierwszy post)

Hej.. mam prośbę do was mianowicie mam problem z jednym zadaniem z matematyki.. czy mógłby mi ktoś pomóc... oto treść zadania:

z kawałka tektury w kształcie trójkąta prostokątnego równoramiennego, którego każde ramie ma długość 2m , chcemy za pomocą dwóch cięciw wykroić prostokąt. Zapisz wzór na pole prostokąta w zależności od długości jego boku ,,a".
Proszę pomóżcie

mapieko
mapieko
  11 grudnia 2008

ale wszyscy to mili ;(

mapieko
mapieko
  11 grudnia 2008

Jeśli ktoś wie czemu nie pomoże?? ;(

sekswubikacji
sekswubikacji
  11 grudnia 2008

a czy ktoś napisał że wie??

ewelinka10101
ewelinka10101
  11 grudnia 2008

musisz obliczyc drugi bok tego prostokąta
jak widać będzie to 2m-a
czyli pole tego prostokata to a*(2m-a)= 2am - a^2

Tomalonus
Tomalonus
  11 grudnia 2008

ewelinka10101 o minute szybciej w innym temacie na to odpowiedzialem :P, ta sama odpowiedz, ale inaczej zapisana ;p

mapieko
mapieko
  11 grudnia 2008

Mam jeszcze jedno zadanie ;) jakbyś mogła pomóc.. albo ktoś inny mógł pomóc... brzmi ono :

Adamów i Bolków to dwie małe osady które łączy odcinek szosy o długości 5km. W Adamowie mieszka 15 członków drużyny harcerskiej a w Bolkowie 10. Harcerze wybrali punkt zbiórki drużyny przy szosie łączącej obie miejscowości w odległości x km od Adamowa.

a) Określ zależność łącznej długości drogi wszystkich harcerzy do punktu zbiórki od wartości x.
b) Ustal w jakiej odległości od Adamowa należy wybrać punkt zbiórki aby łączna długość drogi wszystkich harcerzy od miejscowości zamieszkania do punktu zbiórki była najkrótsza .

Błagam jeszcze tylko o rozwiazanie tylko tego zadania...

fenacious
fenacious
  11 grudnia 2008
Konto usunięte
Konto usunięte: Błagam jeszcze tylko o rozwiazanie tylko tego zadania...

tja, a potem będzie jeszcze jedno. :and:
spróbuj rozwiązać sam/a. poprawimy błedy ewentualnie.
Madziulka15555
Posty: 200 (po ~100 znaków)
Reputacja: 0 | BluzgometrTM: 0
Madziulka15555
  11 grudnia 2008

To jest ostatnie zadanie... naprawdę nie wiem jak zrobić nie mam nawet pojęcia... wszystkie rozwiązałam oprócz tych dwóch... jakbym wiedziała nie prosiłabym o pomoc.. ;(

fenacious
fenacious
  11 grudnia 2008
Madziulka15555
Madziulka15555: jakbym wiedziała nie prosiłabym o pomoc.. ;(

ok, rozumiem. btw, współczuję i niestety nie pomogę zbytnio bo matematyki nienawidzę, a zadań tekstowych szczególnie. :and:
ewelinka10101
ewelinka10101
  11 grudnia 2008

b) 2,5 km
czas chyba nie zależy od liczby tych harcerzy... przynajmniej tak mi się wydaje xD

a) nie za bardzo wiem o co chodzi ;D

verythas
verythas
  11 grudnia 2008

x - odległość od Adamowa, czyli 1 harcerz przejdzie x, a 15 harcerzy: 15x)
5km -x odległość od Bolkowa, czyli 1 harcerz przejdzie (5km - x). Sama policz jaką drogę przejdzie 10 harcerzy oraz jaką drogę przejdą wszyscy harcerze razem.
Żeby zrobić b) potrzebujesz wzoru, który wyjdzie ci w a)

Dyskusja na ten temat została zakończona lub też od 30 dni nikt nie brał udziału w dyskusji w tym wątku.