dominisia883
dominisia883
  11 grudnia 2008 (pierwszy post)

pomóżcie proszę zrobic mi te zadania :( ucze się zaocznie i w tą sobote musze to oddac juz nauczycielce a z Chemi jestem kiepska bardzo :(

1. Właściwości metali
Wzory strukturalne

Nazwij związki:
Mg(OH)2
N2 O5
H3 PO4
Fe3 S2
HCL O4
Fe2(SO4)3
Ca3(PO4)2
Pb CR4
MG HCO3
Al (HSO4)2

(oczywiście wszystkie te cyferki są malutkie tylko ze tu nie da sie tak napisac ;) )

i zadanie 2.
Oblicz ile atomów zawierają związki:
C12 H22 O11 (wszystkie cyferki malutkie)
2Fe3 (PO4)2 (pierwsza cyfra duża a reszta cyferek malutkie)
3Fe(OH)3 (pierwsza cyfra duża a reszta cyferek malutkie)
5C2H6 (pierwsza cyfra duża a reszta cyferek malutkie)

i do tego jeszcze mam taki wzór (chyba to jest wzór:D)
2*Al2 (SO3)3 (ta gwiazdka to mnożenie i pierwsza cyfra jest duża a reszte cyferek są malutkie)
i:
Al-4
S-6
O-18 (to chyba są wartosci i trzeba chyba podstawic ale nie jestem pewna)
z gory dziekuje za pomoc ;)

Anzati
Anzati
  11 grudnia 2008

boższsz.. a na zasadzie skojarzeń po nazwach pierwiastków nie dasz rady tego zrobić..?Mg (OH)2 = MgO + H2O -> wodorotlenek magnezuN2O5 - wyjściową formą jest N2O, czyli tlenek azotu, cyferka przy symbolu tlenu (a tak BTW: indeks dolny się to nazywa), oznacza ilość przyłączonych do Azotu atomów Tlenu. W związku ze mamy stopniowanie: N2O3 - trójtlenek Azotu, N2O4 - tetratlenek (inaczej: dimer), to N2O5, będzie miało nazwę pentatlenek Azotu. (penta - od pięciu elementów tlenu), lub tlenek Azotu (V)H3PO4 - kwas fosforowy (V)Fe3S2 - no błagam, siarczek żelaza (III)HClO4 - kwas chlorowy (VII)Fe2(SO)4 - siarczek żelaza (II)Ca3(PO4) - fosforan wapnia (III)PbCR4 - hmm.. a nie PbCrO4 może? chromian ołowiu? bo pierwiastka o symbolu R na tablicy okresowej pierwiastków to ja jeszcze nie widziałem.. chyba że coś się zmieniło przez ostatnie kilka lat :)MgHCO3 - wodorowęglan magnezuAL (HSO4)2 - wodorosiarczan (IV) glinu=================================druga częśćjeśli masz wzór, pod tytułem C12 H22 O11 (jest to sacharoza), i masz obliczyć, ile atomów zawierają, to nic innego nie musisz zrobić, tylko dodać atomy do siebie..12 atomów węgla plus 22 atomy wodoru plus 11 atomów tlenu, co daje nam ile? 45, i nie chce wyjść inaczej..
2Fe3 (PO4)2 - tutaj już troszkę uwagi trzeba, aby spojrzeć, ile czego jest,żelazo (Fe w postaci 2 atomowej) wzięte 2 razy daje nam 4 atomy,(PO4)2 - jeden atom fosforu plus 4 atomy tlenu daje nam ich 5, i wziete 2 razy (poza nawiasem) - 10.4+10 = 14pozostałe dwa pozostawiam Twojej inwencji twórczej, nie ma lekko, cos też z siebie wykrzesaj, gotowca nie dostaniesz,a z tym wzorem to nie wiem, o co Ci chodzi :) napisz to składniej jakoś, jaśniej, albo przepisz treść zadania.. :)

dominisia883
dominisia883
  11 grudnia 2008

przepisalam tresc zadania :)
i dziekuje bardzo za pomoc jakakolwiek chociaz newiiem czy uda mi sie to napisac w komplecie wszytsko ;)

wiesz ja mialam chemie pare ladnych lal temu wiec mam prawo nie pamietc a potrzebuje to akurat teraz :(

dzieki jeszcze raz za jakąkolwiek pomoc moze dam rade a jak nie to zgłosze soe do kogos ze znajomych kto potrafi chemie ;)

Anzati
Anzati
  11 grudnia 2008

ja chemię to miałem w liceum ostatnio, czyli 5 lat temu.. a jednak pamiętam coś z tego :)

dominisia883
dominisia883
  11 grudnia 2008

nom to pierwsze juz sobie przypomnialam : juz wiem jak to zrobic ale to drugie masakra :(:(:( nie dam rady :(

dominisia883
dominisia883
  11 grudnia 2008

a z tym wzorem to jest nastepne zadanie chyba :D nie mam tresci do tego ale tam jest tak:
2* Al2 (SO3)3 (gdzie * to mnożenie i pierwsza cyfra jest duza a restze malutkie) :)

i pod tym działaniem mam podane takie cos:

Al-4
S-6
O-18

neiiwem kompletnie o co tu chodzi :(

dagmara666666
dagmara666666
  11 grudnia 2008

Nienawidze chemiii..:ble:

TaSzalonaJa
Posty: 7 (po ~45 znaków)
Reputacja: 0 | BluzgometrTM: 0
TaSzalonaJa
  11 grudnia 2008

eh chemia bleee.;))

Milosc najwazniejsza jest...!

Dyskusja na ten temat została zakończona lub też od 30 dni nikt nie brał udziału w dyskusji w tym wątku.