DJARTHUR
DJARTHUR
  10 grudnia 2008 (pierwszy post)
Od wielu ludzi słyszałam, że iść do zawodówki to siara, że tam idą same tępaki. Jakie wy macie zdanie na ten temat? Czy ludzie z liceum powinni uważać się za lepszych?
thomas893
thomas893
  10 grudnia 2008
Konto usunięte
Konto usunięte: zdolności dlatego, że realizuje się program niegdyś czteroletni w trzy lata (właściwie dwa i pół)

a tak już dla całkowitej jasności to w technikum realizuje się program niegdyś pięcioletni w cztery lata (właściwie trzy i pół)
:jezyk:

Konto usunięte
Konto usunięte: ja mam jakich chory pociąg do nauk humanistycznych :d

ja wolę przedmioty ścisłe :mrgreen:
denatka
denatka
  10 grudnia 2008

Podobne.

denatka
denatka
  10 grudnia 2008
Konto usunięte
Konto usunięte: Nie mówię, ze wszędzie tak jest. Oceniam na podstawie mojej szkoły.

U mnie jest bardzo podobnie.

Moja szkoła to też zespól szkoł technicznych, zawodowych i ogólniaków.
lulumk
lulumk
  10 grudnia 2008
Konto usunięte
Konto usunięte: a tak już dla całkowitej jasności to w technikum realizuje się program niegdyś pięcioletni w cztery lata (właściwie trzy i pół)

Możliwe, nie wiem.
Ale widzę ile się uczą moje koleżanki w technikum i zawodówce i jakie mają oceny a ile ja siedzę i jakie mam ja.
Znam je naście lat i znam ich zdolności i znam swoje. :woot:
Coś w tym kurna musi być, nie wiem co, ale musi. :nie:

Dobra, spadam ;)
miłej pogawedki.
baskas4
baskas4
  10 grudnia 2008
Konto usunięte
Konto usunięte: Moja szkoła to też zespól szkoł technicznych, zawodowych i ogólniaków.

w mojej miejscowości ogólniak jest w sąsiedztwie. Nasza szkoła rywalizuje z nią dosłownie we wszystkim. My zresztą też nie za bardzo za sobą przepadamy.
Wszyscy twierdzą, że do nas chodzą tylko ci którzy nie dostali się do LO, same nieroby i alkoholicy.
A jak przychodzi czas na wspólne imprezy to LO na wstępie leży pod stołem ;d
thomas893
thomas893
  10 grudnia 2008
Konto usunięte
Konto usunięte: Ale widzę ile się uczą moje koleżanki w technikum i zawodówce i jakie mają oceny a ile ja siedzę i jakie mam ja. Znam je naście lat i znam ich zdolności i znam swoje. Coś w tym kurna musi być, nie wiem co, ale musi.

to jest ta magia technikum :mrgreen:
Rosiczka00
Rosiczka00
  10 grudnia 2008
Konto usunięte
Konto usunięte: Od wielu ludzi słyszałam, że iść do zawodówki to siara, że tam idą same tępaki. Jakie wy macie zdanie na ten temat? Czy ludzie z liceum powinni uważać się za lepszych?

ale chyba nikt nie zaprzeczy, że osoby którym po prostu nie szło z nauką poszły do zawodówki? :]

bo szczerze wątpie, żeby osoba z ambicjami, która chce uzyskać wykształcenie, wybrałaby zawodówkę, gdyby miała do wyboru przykładowo jeszcze technikum [też uczą zawodu? uczą ;]].
baskas4
baskas4
  10 grudnia 2008
Konto usunięte
Konto usunięte: to jest ta magia technikum

dokładnie :d ;D
jesteśmy czymś faszerowani i nie musimy się uczyć w domu ;d
RexMundi
Posty: 68929 (po ~126 znaków)
Reputacja: -46 | BluzgometrTM: 13
RexMundi
  10 grudnia 2008
Konto usunięte
Konto usunięte: Osoba, która idzie do liceum raczej powinna być ukierunkowana, zdecydowana, że dalej chce iść na studia, mieć przynjamniej jakieś plany, chęci i zdolności*.

no ma taką świadomość i powinna mieć
po LO raczej niczego nie osiągniesz
a na studia dostać się tez nie jest łatwo
zaoczne ? trzeba kasy .. by miec kase trzeba pracować .. a LO raczej nie uczy zawodu
ratunkiem może być co najwyżej staż

Konto usunięte
Konto usunięte: zdolności dlatego, że realizuje się program niegdyś czteroletni w trzy lata (właściwie dwa i pół) + przedmioty rozszerzone a w trzeciej klasie odchodzą przedmioty których się nie zdaje na maturze (w niektórych liceach)

niektórzy potrafią "bimbać" całe LO
tak jak inni Zawkę
...Ignorance is bliss...
AlcoholicClan
AlcoholicClan
  11 grudnia 2008
Konto usunięte
Konto usunięte: Czy ludzie z liceum powinni uważać się za lepszych?

Wszystko zależy od tego co Ty w życiu chcesz robić.
Idąc do zawodówki myślisz tylko o zawodzie, idąc do LO o studiach, idąc do Technikum o zawodzie + srednim wyksztalceniem, ew studiach.
Faktem jest że NIEKTÓRZY po zawodowej mają lepiej niż "Ci" po LO, zależy na jakim etapie kończy się dany szczebel edukacji zawodowej-praktycznej.
W zasadzie człowiek, po LO nic praktycznego nie wynosi, tudzież samą teorię.
Pozostaje Ci również nieszczęsne technikum, w którym materiału jest dwa razy więcej niż w LO :)
raugi
Posty: 10221 (po ~117 znaków)
Reputacja: 17 | BluzgometrTM: 17
raugi
  11 grudnia 2008
Konto usunięte
Konto usunięte: Od wielu ludzi słyszałam, że iść do zawodówki to siara, że tam idą same tępaki. Jakie wy macie zdanie na ten temat? Czy ludzie z liceum powinni uważać się za lepszych?

tja, to nie siara czy wstyd, czasami ludzi wolą tak iść niż do liceum, lub też idą to do liceum nie chcą przyjąć, w zawodówce można się zawodu nauczyć :P a w liceum?? nic poza teorią...po zawodówce można iść dalej np. do technikum o takim samym zawodzie i się doskonalić, i lepiej się nawet wyjdzie jakbyś miał same liceum skończyć
XMartynkaxXxD
XMartynkaxXxD
  11 grudnia 2008
Konto usunięte
Konto usunięte:

heh napisałas liceum
technikum
zawodówka
zgadzam sie ze to ostatnie faktycznie najgorsze ale technikum teraz bywa lepsze nic LO przynajmniej po skonczeiu technikum masz konkretny zawod a po LO nic....
lulumk
lulumk
  11 grudnia 2008
RexMundi
RexMundi: po LO raczej niczego nie osiągniesz

bzdura :woot:
idąc do liceum - idę z konkretnym celem - zdania matury i dostania się na dobre studia, jeśli się zawezmę - osiągnę cel
i jakie "nic" tutaj masz?

RexMundi
RexMundi: niektórzy potrafią "bimbać" całe LO

Sporo zalezy os samej szkoły - tego jak nauczyciele uczą i czego wymagają.
Owszem - można bimbać - kilka lat w jednej klasie. :P

Konto usunięte
Konto usunięte: ale chyba nikt nie zaprzeczy, że osoby którym po prostu nie szło z nauką poszły do zawodówki? :]

Dokładnie.

Choć niektórzy - mimo dobrych wyników w nauce - poszli do zawodówki bo np chcieli być fryzjerem/fryzjerką.
Ich wybór.

Poza tym - tak obserwując społeczeństwo, widzę jakk się ludzie zachowują w mojej szkole, a widzę jak to robią osoby z zawodówek. Oczywiście - to spore uogólnienie, ale inaczej się nie da dyskutować, a wyjątki potwierdzają regułę.
justisssia
justisssia
  11 grudnia 2008
Konto usunięte
Konto usunięte: Od wielu ludzi słyszałam, że iść do zawodówki to siara, że tam idą same tępaki. Jakie wy macie zdanie na ten temat? Czy ludzie z liceum powinni uważać się za lepszych?

Moim zdaniem to zależy od podejścia,
bo na przykład wielu ludzi, których znam poszło do zawodówki nie z powodu tego, że nie mają talentu do nauki, ale dlatego, że im się nie chce uczyć. Mają wyłożone na swoją przyszłość, poszli tylko po to, żeby gdzieś pójść. Chłopaki pracują gdzieś po budowach, tylko po to, żeby mieć za co pić. Nie rozumiem takich ludzi :nie:
Ale fakt, są też ludzie, którzy mają problemy z nauką, i idą do zawodówki bo wiedzą, że w liceum czy technikum sobie nie poradzą. Zdrowe podejście, no. I Ci nie powinni się czuć gorsi.

RexMundi
RexMundi: po LO raczej niczego nie osiągniesz

Podobno znając dwa języki i będąc po LO można zostać chociażby stewardessą, fajna sprawa moim zdaniem.

RexMundi
RexMundi: a na studia dostać się tez nie jest łatwo

Zależy na jakie.

Konto usunięte
Konto usunięte: po skonczeiu technikum masz konkretny zawod a po LO nic....

Jak zdasz egzamin :woot:
polishmen21
polishmen21
  11 grudnia 2008

Dziwne jest takie robienie rankingu szkol LO-technikum-zawodowka. W technikum jest wiecej nauki, bo oprocz programu ogolnego takiego jak w LO jest jeszcze program nauki zawodu. I ta kwestia obala powyzsza hierarchie.
Zasada jest taka, liczy sie tylko i wylacznie konkretna szkola. Sa np. takie zawodowki gdzie trzeba wiecej zapier... niz w LO i technikum razem wzietym. Trzeba byc otwartym. Moze jakims wyjsciem, kompromisem jest liceum profilowane? Jesli masz okolo 16 lat i nie wiesz jaka szkole wybrac to nie martw sie ze jestes jakis dziwny, bo nie wiesz co chcesz robic w zyciu. To jeszcze nie ten wiek. Mozesz isc do zawodowki, stwierdzisz, ze Ci to nie odpowiada, wtedy pojdziesz zaocznie do szkoly i zrobisz sobie mature a dalej studia. Mozesz skonczyc techmikum elektryczne i isc na studia humanistyczne. Mozliwosci jest dokladnie tyle ile ich dostrzezesz. Niezaleznie co wybierzesz to zadna ze szkol nie zamyka Ci drogi do niczego.

Dyskusja na ten temat została zakończona lub też od 30 dni nikt nie brał udziału w dyskusji w tym wątku.