xOczyPelneLezx
xOczyPelneLezx
  9 grudnia 2008 (pierwszy post)

Ej..
Jak myślicie, dlaczego chrześcijaństwo w Imperium rzymskiz z religii prześladowanej stało się religią państwową??

Pzdr ;*

Hope
Hope
  9 grudnia 2008
Konto usunięte
Konto usunięte: Jak myślicie, dlaczego chrześcijaństwo w Imperium rzymskiz z religii prześladowanej stało się religią państwową??

Ustanowienie tolerancji religijnej przez cesarza Konstantyna Wielkiego (tzw. edykt mediolański) spowodowało, że chrześcijaństwo osiągnęło przewagę w krajach imperium rzymskiego i 380 stało się jego religią państwową (Teodozjusz l Wielki). Wolność religijna umożliwiła zorganizowanie się chrześcijaństwa w skali całego imperium (patriarchaty, metropolie) oraz gromadzenie się biskupów na synodach i soborach.

źródło: klik .

Dlaczego chrześcijaństwo w Rzymie i Aleksandrii było najbardziej podatne na przyjęcie pogańskich praktyk w miejsce biblijnych? Po pierwsze, z powodu panujących tam nastrojów antyżydowskich. Po drugie, pod wpływem rzesz wyznawców kultów słonecznych wchodzących do kościoła dla socjalno-politycznych korzyści, bo chrześcijaństwo stało się religią państwową w IV wieku, toteż opłacało się być chrześcijaninem.

źródło: klik .
Maaaartaa
Maaaartaa
  9 grudnia 2008

bo wiekszość ludzi w Rzymie zrozumiało, że dzięki tej religii ich życie stanie się lepsze... i tym samym przeszło na ta religię a wynikiem tego chrzescijaństwo jest religia państwową.. a moze władca ja wyznawał i kazał całemu państwu.. :and:
btw.. ja bym szukała odp w Quo vadis..

xOczyPelneLezx
xOczyPelneLezx
  9 grudnia 2008

Dziękóweczka :*

Dyskusja na ten temat została zakończona lub też od 30 dni nikt nie brał udziału w dyskusji w tym wątku.