XxTHomAseKxX69
XxTHomAseKxX69
  7 grudnia 2008 (pierwszy post)

Paweł kupił długopis i 3 jednakowe zeszyty. za wysztko zapłacił 12zł ile kosztował długopis, jesli był dwukrotnie drozszy niz zeszyt?

mi napoczatku wyszło 6 zł ale to zle bo ma wyjsc 4,80zł i własnie nie wiem jak do tego dojsc;P

pomozecie:D??

UkolyszMnieDoSnu
UkolyszMnieDoSnu
  7 grudnia 2008

x-długopis
y-zeszyt

x+3y=12/(-) układ równań ma tu być.
x=2y
_______

5y=12/5
y=2,40

2,40 cena jednego zeszytu
zeszyty masz trzy czyli 2,4*3=7,20
za wszystko zapłaciłeś 12 zł
czyli
12-7,20=4,80 ;]

XxTHomAseKxX69
XxTHomAseKxX69
  7 grudnia 2008

dziekówka

UkolyszMnieDoSnu
UkolyszMnieDoSnu
  7 grudnia 2008
Konto usunięte
Konto usunięte: dziekówka

a proszę.
w której jesteś klasie, że masz takie coś? :D
XxTHomAseKxX69
XxTHomAseKxX69
  7 grudnia 2008

w 3 gim .. hee .. ale to sa jakies zadania przed egzaminem

thegirlofmystery
thegirlofmystery
  7 grudnia 2008

To musisz się jeszcze trochę poduczyć, bo to są naprawdę proste zadania.
Powodzienia :*

XxTHomAseKxX69
XxTHomAseKxX69
  7 grudnia 2008
Konto usunięte
Konto usunięte: Powodzienia :*

dzieki .. nie lubei zabardzo układów równan:D
znajduch
Posty: 19091 (po ~157 znaków)
Reputacja: 9 | BluzgometrTM: 28
znajduch
  7 grudnia 2008
Konto usunięte
Konto usunięte: thegirlofmystery:Powodzienia :* dzieki .. nie lubei zabardzo układów równan:D

pójdziesz na studia to polubisz. Tam będą cię straszyć całkami :x
thegirlofmystery
thegirlofmystery
  7 grudnia 2008

A tam całki, miałam o tym jedną lekcje, wydaje się fajne :)

Dyskusja na ten temat została zakończona lub też od 30 dni nikt nie brał udziału w dyskusji w tym wątku.