NicZaFriko
NicZaFriko
  5 grudnia 2008 (pierwszy post)

Witam dziś w szkolę dowiedziałem sie ze mam nieklasyfikowanie z danego przedmiotu chodz mam oceny w dzienniku i sa podstawy do wystawienia oceny semestralnej, lecz mam wiecej niz 50% nieobecności usprawiedliwionych z powodu choroby.. Jka to wyglada na drodze prawa czy nauczycielka może mnie nieklasyfikowac z przedmiotu chodź mam oceny ?

19agunia292
19agunia292
  5 grudnia 2008

wydaje mi sie ze nie...powyzej 50% chyba nie mozna,przynajmniej u nas tak bylo..

pppawel86
pppawel86
  5 grudnia 2008

Wszystko zależy od statusu szkoły (chyba?)...
poczytaj go i zobacz czy jest tam napisane na ten temat :)

ale wydaje mi się, że nie ma prawa...
jeśli masz usprawiedliwione godziny, do tego dochodzą oceny....

jedynie co, powinna kazać Ci pisać sprawdziany (kartkówki) na których Cię nie było.

kasia90PL
kasia90PL
  5 grudnia 2008
Konto usunięte
Konto usunięte: Witam dziś w szkolę dowiedziałem sie ze mam nieklasyfikowanie z danego przedmiotu chodz mam oceny w dzienniku i sa podstawy do wystawienia oceny semestralnej, lecz mam wiecej niz 50% nieobecności usprawiedliwionych z powodu choroby.. Jka to wyglada na drodze prawa czy nauczycielka może mnie nieklasyfikowac z przedmiotu chodź mam oceny ?

jak masz nieusprawiedliwione to nawet nie miej pretensji
może
pppawel86
pppawel86
  5 grudnia 2008
Konto usunięte
Konto usunięte: nieobecności usprawiedliwionych


umiecie czytać? ;>
MisiaV
MisiaV
  5 grudnia 2008

oceny nie maja nic do rzeczy

kKinguSss93
kKinguSss93
  5 grudnia 2008
Konto usunięte
Konto usunięte: NicZaFriko: nieobecności usprawiedliwionych umiecie czytać? ;>


Tak umiemy i wlasnie o to chodzi że może ponieważ nie bylo cie na tym przedmiocie wiec wiele straciles i np. nauczycielka martwi sie czy dasz sobie rade dalej..
Paulinka4xD
Paulinka4xD
  5 grudnia 2008
Konto usunięte
Konto usunięte: Jka to wyglada na drodze prawa czy nauczycielka może mnie nieklasyfikowac z przedmiotu chodź mam oceny ?


mogą jeśli właśnie masz mniej niż 50 % obecności.. xd i choć nie wiem jakie byś oceny miała one są w tym momencie nie ważne...
justisssia
justisssia
  5 grudnia 2008
Konto usunięte
Konto usunięte: mam wiecej niz 50% nieobecności usprawiedliwionych z powodu choroby.. Jka to wyglada na drodze prawa czy nauczycielka może mnie nieklasyfikowac z przedmiotu chodź mam oceny ?

Ja to bym załatwiła jakiś papierek od lekarza, o chorobie. Że nie mogłeś chodzić, bo chorowałeś, a nie z własnego widzi mi się.
aaaczarna
aaaczarna
  5 grudnia 2008
Konto usunięte
Konto usunięte: Witam dziś w szkolę dowiedziałem sie ze mam nieklasyfikowanie z danego przedmiotu chodz mam oceny w dzienniku i sa podstawy do wystawienia oceny semestralnej, lecz mam wiecej niz 50% nieobecności usprawiedliwionych z powodu choroby.. Jka to wyglada na drodze prawa czy nauczycielka może mnie nieklasyfikowac z przedmiotu chodź mam oceny ?

nie licza sie oceny tylko wlasnie godziny w swietle prawa powinno byc ponad 50 %obecnosci .jesli chodzi o chorobe zalezy to od dyrekcji szkoly.zalezy jeszcze jaki to jest przedmiot bo w technikum jesli chodzi o jakis przedmiot zawodowy to nie przepuszcza Cie
RexMundi
Posty: 68929 (po ~126 znaków)
Reputacja: -46 | BluzgometrTM: 13
RexMundi
  5 grudnia 2008
Konto usunięte
Konto usunięte: lecz mam wiecej niz 50% nieobecności usprawiedliwionych z powodu choroby.

na pewno usprawiedliwone ?

jeśli tak ..to kwestia szkoły , nauczyciela.. mogą nie zaliczyc ci oceny do średniej.. tzn. nie wystaiwa ci ocany .. i średnia bedzie liczona pomijajac ten p[rzedmiot..
przy najmniej tak powinno być .. tym bardziej że to semestr tylko
...Ignorance is bliss...
NicZaFriko
NicZaFriko
  5 grudnia 2008
Konto usunięte
Konto usunięte: NicZaFriko:mam wiecej niz 50% nieobecności usprawiedliwionych z powodu choroby.. Jka to wyglada na drodze prawa czy nauczycielka może mnie nieklasyfikowac z przedmiotu chodź mam oceny ? Ja to bym załatwiła jakiś papierek od lekarza, o chorobie. Że nie mogłeś chodzić, bo chorowałeś, a nie z własnego widzi mi się.

czytać nie potrafisz ? jakie widzi misie skoro napisałem ze choroba była i usprawiedliwione.. :zonk:

RexMundi
RexMundi: na pewno usprawiedliwone ?


na pewno ;)

aaa znalazłem takie coś

Rozporządzenie Ministra Edukacji Narodowej i Sportu z dnia 7 września 2004r. w sprawie warunków i sposobu oceniania, klasyfikowania i promowania uczniów i słuchaczy oraz przeprowadzania sprawdzianów i egzaminów w szkołach publicznych. (Dz.U. z 2004r. Nr 199, poz. 2046)

§ 15.

1. Uczeń może nie być klasyfikowany z jednego, kilku lub wszystkich zajęć edukacyjnych, jeżeli brak jest podstaw do ustalenia śródrocznej lub rocznej (semestralnej) oceny klasyfikacyjnej z powodu nieobecności ucznia na zajęciach edukacyjnych przekraczającej połowę czasu przeznaczonego na te zajęcia w szkolnym planie nauczania.

§ 10.

1. Klasyfikacja śródroczna polega na okresowym podsumowaniu osiągnięć edukacyjnych ucznia z zajęć edukacyjnych, określonych w szkolnym planie nauczania, i zachowania ucznia oraz ustaleniu - według skali określonej w statucie szkoły - śródrocznych ocen klasyfikacyjnych z zajęć edukacyjnych i śródrocznej oceny klasyfikacyjnej zachowania, z zastrzeżeniem ust. 2 i 8.

z tego wnioskuje ze jesli mam oceny to moga mi nafikac ...
"jeżeli brak jest podstaw do ustalenia śródrocznej lub rocznej (semestralnej) oceny klasyfikacyjnej z powodu nieobecności ucznia na zajęciach
justisssia
justisssia
  5 grudnia 2008
Konto usunięte
Konto usunięte: czytać nie potrafisz ? jakie widzi misie skoro napisałem ze choroba była i usprawiedliwione..

No przecież piszę, że nie z własnego widzi mi się.
Nie potrafisz zrozumieć sensu prostych zdań?
RexMundi
Posty: 68929 (po ~126 znaków)
Reputacja: -46 | BluzgometrTM: 13
RexMundi
  5 grudnia 2008
Konto usunięte
Konto usunięte: z tego wnioskuje ze jesli mam oceny to moga mi nafikac ... "jeżeli brak jest podstaw do ustalenia śródrocznej lub rocznej (semestralnej) oceny klasyfikacyjnej z powodu nieobecności ucznia na zajęciach

no jeśli masz oceny to sa podstawy do wyciagniecia średniej

ale to zalęzy chyba jeszcze od oceny.. tzn. wiesz.. sprawdzian .. odpowiadanie.. zadanie domowe.. itd.

może brakuje ci kluczowych ocen sprawdzajacych wiedzę i z tej podstawy nie chcą Cię zklasyfikować

po za tym.. Ja jestem ze starego systemu ocenia i w ogóle szkoły :ninja:
teraz To Wy macie jakies pkt. procenty i uj wie co jeszcze ..dla mnie to bezsens
...Ignorance is bliss...
NicZaFriko
NicZaFriko
  5 grudnia 2008
Konto usunięte
Konto usunięte: No przecież piszę, że nie z własnego widzi mi się. Nie potrafisz zrozumieć sensu prostych zdań?


Przepraszam mój błąd :]

RexMundi
RexMundi: po za tym.. Ja jestem ze starego systemu ocenia i w ogóle szkoły teraz To Wy macie jakies pkt. procenty i uj wie co jeszcze ..dla mnie to bezsens


noo wszystko takie pogmatwane ;/ wagi ocen itp ;/ sami sobie problemy robią
Dyskusja na ten temat została zakończona lub też od 30 dni nikt nie brał udziału w dyskusji w tym wątku.