ViNCiEbR
ViNCiEbR
  2 grudnia 2008 (pierwszy post)

Witam. Mam pewien problem:
otóż dostałem pracę domową przedstawić zalety i wady wyjazdów młodzieży Polskiej na studia do Wielkiej Brytanii. Jakie mogą one być?
sam wymyśliłem jako zaleta: ich wykształcenie jest wyższe, a jako wada:bezrobocie w Polsce oraz niskie płace. Może być również, że brak wykształconych ludzi w kraju? Bo niby oni w temacie tylko na studia jadą i nie wiem czy to byłoby zwiazane z tematem. Ogólnie to jest to rozprawka i muszę mieć te wady i zalety aby ją napisać :P Pomóżcie :)

waskirk
Posty: 284 (po ~902 znaków)
Reputacja: 0 | BluzgometrTM: 0
waskirk
  2 grudnia 2008

Ciężko się w zasadzie określić. Zaletą nie musi byc koniecznie lepsze wykształcenie, w Polsce są uczelnie, na światowym poziomie, więc wyjazd do Wlk. Brytanii na studia nie musi oznaczać lepszych studiów. Zaletą jednak jest na pewno pomoc na tamtych studiach ze strony Wlk. Brytanii i czelni, jakieś stypendia socjalne, pomoc w znalezieniu praktyk czy stażu, pomoc w znalezieniu mieszkania itd. Do zalet też należy zaliczyć nabywanie doświadczenia w prowadzeniu własnego życia, tj. codzienne sprawy, typu gotowanie obiadów, pranie, sprzątanie, w końcu wyjeżdża się z dala od mamy czy babci i już nie będzie tak dobrze, a żeby mieć jakiś pieniążek trzeba by na niego zapracować ;).
Do wad należy zaliczyć rozłąka z rodziną, zmniejszenie jakości studiów na polskich uczelniach (z reguły wyjeżdżają ci którzy lepiej sobie radzą, a ci którzy zostają są słabsi i większość uczelni by utrzymać studentów przy sobie, obniża poziom nauczania, to jest prawdziwa kicha). A tak, to przede wszystkim tzw. drenaż mózgu. Tego już poszukaj sobie w googlach.

Dyskusja na ten temat została zakończona lub też od 30 dni nikt nie brał udziału w dyskusji w tym wątku.