aaaczarna
aaaczarna
  30 listopada 2008 (pierwszy post)

mam prosbe czy ktos moglby podać mi rozwiązania tych zadań?
1)oblicz prawdopodobienstwo zdarzen A i A' wiedzac ze P(A)=4P(A')
2)zdarzenia A i B wykluczaja sie oraz P(A)=1/4 P(AuB)1/3.oblicz prawdopodobenstwa nastepujacych zdarzen B' ,(AuB) ,B/A
3) w urnie 1 znajduja sie 2 kule biale i 1 kula czarna a w urnie 2 sa 3 kule biale i 2 kule czarne .z urny 1 losujemy jedna kule i wrzucamy ja do urny 2 a nastepnie losujemy z 2 urny dwie kule .oblicz prawdopodobienstwo ze z urny 2 wylosujemy
a)dwie kule biale
b)kule roznych kolorow
c)co najmniej jedna kule czarna
d)co najmniej jedna kule biala

MisiaV
MisiaV
  30 listopada 2008

w gimnazjum to miałam .
Nie pamiętam już ale to było banalnie proste

aaaczarna
aaaczarna
  30 listopada 2008

hmm tak?mi sie wydaje ze rachunek prawdopodobienstwa itp ma sie w 3 klasie liceum albo 4 technikum ale coz nie ważne szkoda;-(

siemensik1661
siemensik1661
  30 listopada 2008
aaaczarna
aaaczarna: 1)oblicz prawdopodobienstwo zdarzen A i A' wiedzac ze P(A)=4P(A')
P(A)=1-P(A') wystarczy podstawić i gotowe.
Konto usunięte
Konto usunięte: 2)zdarzenia A i B wykluczaja sie oraz P(A)=1/4 P(AuB)1/3.oblicz prawdopodobenstwa nastepujacych zdarzen B' ,(AuB) ,B/A
P(AuB)=P(A)+P(B) Z tego P(B)=1/12 czyli P(B')=11/12, P(B/A)=0 bo są wykluczające.
aaaczarna
aaaczarna
  30 listopada 2008
Konto usunięte
Konto usunięte: siemensik1661

dziekuje Ci bardzo
Aniunia47
Aniunia47
  1 grudnia 2008
aaaczarna
aaaczarna: 3) w urnie 1 znajduja sie 2 kule biale i 1 kula czarna a w urnie 2 sa 3 kule biale i 2 kule czarne .z urny 1 losujemy jedna kule i wrzucamy ja do urny 2 a nastepnie losujemy z 2 urny dwie kule .oblicz prawdopodobienstwo ze z urny 2 wylosujemy a)dwie kule biale b)kule roznych kolorow c)co najmniej jedna kule czarna d)co najmniej jedna kule biala

Możesz to rozwiązać za pomocą drzewka, tak jest najprościej..
Dyskusja na ten temat została zakończona lub też od 30 dni nikt nie brał udziału w dyskusji w tym wątku.