UkolyszMnieDoSnu
UkolyszMnieDoSnu
  23 listopada 2008 (pierwszy post)

Nie mogę sobie poradzić dzisiaj z WOS'em. Mam 17 pytań i na trzy nie mogę wymyślić odpowiedzi .. a mianowicie:

1. Czym różni się konflikt od kooperacji?
2. Jakie czynniki decydują, że społeczeństwo można nazwać obywatelskim? [hmm tu chodzi o wolności obywatelskie, równość wobec prawa itp.?]
3. W jaki sposób do funkcjonowania społeczeństwa przyczyniają się: wolność obywatelska i zachowanie ładu społecznego? [społeczeństwo jest szczęśliwe i dobrze się rozwija?]

Z góry dziękuję za pomoc.
Za odpowiedzi typu 'google, ściąga' też dziękuję.

4Pure
4Pure
  23 listopada 2008
Konto usunięte
Konto usunięte: Czym różni się konflikt od kooperacji?

Kooperację nazywamy współdziałaniem, zaś konflikt jest to brak współpracy.

Hm, tyle wiem, ale postaram się jeszcze poszukać w książkach.
Herby
Herby
  25 listopada 2008
Konto usunięte
Konto usunięte: 2. Jakie czynniki decydują, że społeczeństwo można nazwać obywatelskim?

Obywatelskie czyli takie które uczestniczy w życiu państwa (wybory,itp.) reszty sama się domyśl bo my na tym forum mamy nakierować a nie zrobić całą pracę domową...
Konto usunięte
Konto usunięte: 3. W jaki sposób do funkcjonowania społeczeństwa przyczyniają się: wolność obywatelska i zachowanie ładu społecznego?

Zwartość ale również odmienność w przekonaniach możliwość głoszenia swoich poglądów na forum grupy
Dyskusja na ten temat została zakończona lub też od 30 dni nikt nie brał udziału w dyskusji w tym wątku.