Sylwunka222B
Sylwunka222B
  20 listopada 2008 (pierwszy post)

1)Jeżeli znamy kierunek, zwrot i wartość wektora przyspieszenia przedmiotu poruszającego się po lini prostej to możemy stwierdzić:
a.czy ruch jest przyspieszony czy opóżniony
b.jaka jest prędkość przedmiotu w dowolnym momencie
c.o ile zmienia sie wartosc predkosci w jednostce czasu
d. w ktora strone przedmiot sie porusza
e.zadna z powyzszych odpowiedzi nie jest poprawna

2)Dwa kamienie wyrzucono do gory z taka sama predkoscia w odstepie 1s. Odleglosc miedzy nimi podczas wznoszenia
a.maleje jednostajnie
b.rosnie jednostajnie
c.maleje niejednostajnie
d.rosnie niejednostajnie
e. nie zmienia sie

3)w rzucie ukośnym prędkość ciała w najwyższym punkcie lotu wynosi(vo-predkosc poczatkowa. kat alfa-kat wyrzutu
a.vo
b.vo*cosinus alfa
c.vo*simus alfa
d.vo*tanges alfa
e.0

4)przyspieszenie może być rowne zeru pomimo ze cialo zmienia;
a.wartosc predkosci
b.położenie
c.tor ruchu
d.kierunek ruchu
e.zwrot predkosci

Mi się wydaje ze w 1.a 2.a 3.d 4b

Pomóżcie! Prosze i dziekuje

barbieprostytutkas
barbieprostytutkas
  20 listopada 2008
Konto usunięte
Konto usunięte: 1)Jeżeli znamy kierunek, zwrot i wartość wektora przyspieszenia przedmiotu poruszającego się po lini prostej to możemy stwierdzić: a.czy ruch jest przyspieszony czy opóżniony b.jaka jest prędkość przedmiotu w dowolnym momencie c.o ile zmienia sie wartosc predkosci w jednostce czasu d. w ktora strone przedmiot sie porusza e.zadna z powyzszych odpowiedzi nie jest poprawna 2)Dwa kamienie wyrzucono do gory z taka sama predkoscia w odstepie 1s. Odleglosc miedzy nimi podczas wznoszenia a.maleje jednostajnie b.rosnie jednostajnie c.maleje niejednostajnie d.rosnie niejednostajnie e. nie zmienia sie 3)w rzucie ukośnym prędkość ciała w najwyższym punkcie lotu wynosi(vo-predkosc poczatkowa. kat alfa-kat wyrzutu a.vo b.vo*cosinus alfa c.vo*simus alfa d.vo*tanges alfa e.0 4)przyspieszenie może być rowne zeru pomimo ze cialo zmienia; a.wartosc predkosci b.położenie c.tor ruchu d.kierunek ruchu e.zwrot predkosci Mi się wydaje ze w 1.a 2.a 3.d 4b Pomóżcie! Prosze i dziekuje

Miałam z tego sprawdzian, banalnie proste wes podręcznik do reki i poczytaj!
Dyskusja na ten temat została zakończona lub też od 30 dni nikt nie brał udziału w dyskusji w tym wątku.