PSonaA4
PSonaA4
  20 listopada 2008 (pierwszy post)

Witam
mam prośbę powie mi ktoś proste doświadczenie na fizykę ??
mam coś takiego z bańkami mydlanymi

http://pl.youtube.com/watch?v=DRZ21RbuYdg

ale powiem mi ktoś dlaczego te bańki się tworzą ?? jaki proces zachodzi w tym :)

proszę pilnie potrzebne mi to :)

xXxBatixXx
xXxBatixXx
  20 listopada 2008

napiecie powierzchniowe utrzymuje banke :mrgreen:

PSonaA4
PSonaA4
  20 listopada 2008

hee :D taa a ma ktoś inne doświadczenie jakieś proste ??

xXxBatixXx
xXxBatixXx
  20 listopada 2008
Konto usunięte
Konto usunięte: hee :D taa a ma ktoś inne doświadczenie jakieś proste ??

proste to z magnesami :ziober2:
PSonaA4
PSonaA4
  20 listopada 2008

no ale z magnesami :) może mały opis :) co trzeba to doświadczenia no i jakie siły działają :) :P no jednym słowem jakiś opis :P

Dorqa
Dorqa
  20 listopada 2008
Konto usunięte
Konto usunięte: Witammam prośbę powie mi ktoś proste doświadczenie na fizykę ??mam coś takiego z bańkami mydlanymi http://pl.youtube.com/watch?v=DRZ21RbuYdgale powiem mi ktoś dlaczego te bańki się tworzą ?? jaki proces zachodzi w tym :) proszę pilnie potrzebne mi to :)


Ahh ;d O to co ja mowilam i robilam na takich doświadczeniach :
Pewnie wielu z Was zastanawialo sie jak zrobic prosty pistolet
Do tego doswiadczenia potrzebne beda nam : paleczka ;d rureczka i ziemniak
Jeden koniec rurki wbijamy w plaster ziemniaka a nastepnie drugi. Otrzymujemy w ten sposob rurke z obydwu stron zatkaną ziemniaczanymi koreczkami Gdy teraz z jednej strony "wepchniemy" paleczke, korek wyleci z hukiem. Dziala na niego ciesnieie ktore sie wytwarza w srodku. Pokazałysmy Wam jak zrobic najbezpieczniejszy i najprostszy pistolet na swiecie. Dziekuje za uwage :D

Haha xD byly rozne doswiadczenia :) ja z qmpela robilam takie cos ;d i to sie najbardziej podobalo publicznosci szkolnej :D
xXxBatixXx
xXxBatixXx
  20 listopada 2008

zawsze mozna standard potrzec dlugopis i przyciagnac kartke (kawalki) - elektrostatyka =D

PSonaA4
PSonaA4
  20 listopada 2008

Dzięki za prepozycie :) jednak robię to z ziemniakiem :D hih :D ten mini pistolet

Dyskusja na ten temat została zakończona lub też od 30 dni nikt nie brał udziału w dyskusji w tym wątku.