naataleczkaaxD
naataleczkaaxD
  17 listopada 2008 (pierwszy post)

Czy pisał dziś ktoś olimpiade z biologi pierwszy etap z gimnazjum??? Jeśli tak to jak oceniacie trudność jej i jak wam ogulnie poszedł ten test??

xXxKroplaRosyxXx
xXxKroplaRosyxXx
  17 listopada 2008
Konto usunięte
Konto usunięte: ogulnie

ogólnie *

nie pisałam,ale był podobno łatwy.
naataleczkaaxD
naataleczkaaxD
  17 listopada 2008
Konto usunięte
Konto usunięte: nie pisałam,ale był podobno łatwy.

był bardzo trudny moim zdaniem najgorsze było zadanie pierwsze opisać budowe wewntrzną chloroplasu na rysunku i zadanie w którym trzeba było opisać błone cytoplazmatyczną na schemacie... nie wiedziałam niektórych elementów gdyż w żadnym podręczniku tego nie ma..
xXxKroplaRosyxXx
xXxKroplaRosyxXx
  17 listopada 2008
Konto usunięte
Konto usunięte: nie wiedziałam niektórych elementów gdyż w żadnym podręczniku tego nie ma..

bo olimpiada zazwyczaj nie składa się z wiedzy podręcznikowej .
naataleczkaaxD
naataleczkaaxD
  17 listopada 2008
Konto usunięte
Konto usunięte: bo olimpiada zazwyczaj nie składa się z wiedzy podręcznikowej .

Uczyłam sie z podręczników z liceum do rozszeżonej biologi i tam nie było o tym wzmianki a taki podręcznik raczej wykracza poza program gimnazjalisty...
xXxKroplaRosyxXx
xXxKroplaRosyxXx
  17 listopada 2008
Konto usunięte
Konto usunięte: Uczyłam sie z podręczników z liceum do rozszeżonej biologi i tam nie było o tym wzmianki a taki podręcznik raczej wykracza poza program gimnazjalisty...

więc albo miałaś słaby podręcznik albo taki, w którym takie informacje jak opisanie budowy chloroplastu, etc jest zbędne, gdyż każdy gimnazjalista powinien to umieć.
naataleczkaaxD
naataleczkaaxD
  17 listopada 2008

w programie gimnazjum nie ma budowy chloroplastru ani nawet nie jest wspomniane co to jest błona cytoplazmatyczna a co dopiero jej szczegółowa budowa jest tylko z czego składa sie komórka i to tak ogólnie...w sumie to test był beznadziejny oparty na samej komórce a przeciesz miał obejmować całą drugą klase bez genetyki i część pierwszej...nie było nic o układzie nerwowym który jest najtrudniejszym i najbardziej obszerny...jak można było go opuścić...

xXxKroplaRosyxXx
xXxKroplaRosyxXx
  17 listopada 2008
Konto usunięte
Konto usunięte: w programie gimnazjum nie ma budowy chloroplastru ani nawet nie jest wspomniane co to jest błona cytoplazmatyczna

dziwne, bo ja to przerabiałam w 3 klasie. :and:.

Konto usunięte
Konto usunięte: przeciesz

przecież *

Konto usunięte
Konto usunięte: jak można było go opuścić...

widocznie można było.
ewelinka2312
ewelinka2312
  17 listopada 2008
Konto usunięte
Konto usunięte: w programie gimnazjum nie ma budowy chloroplastru ani nawet nie jest wspomniane co to jest błona cytoplazmatyczna a co dopiero jej szczegółowa budowa jest tylko z czego składa sie komórka i to tak ogólnie...w sumie to test był beznadziejny oparty na samej komórce a przeciesz miał obejmować całą drugą klase bez genetyki i część pierwszej...nie było nic o układzie nerwowym który jest najtrudniejszym i najbardziej obszerny...jak można było go opuścić...

jak sama nazwa wskazuje, to była olimpiada, nie konkurs
więc się nie dziw, owszem, takie części kom sa w liceum na profilu roz.
i w podręcznikach są ładnie opisane,
jak już do olipiady sie przygotowujesz to kup sobie vademecum
fabuleux
Posty: 3259 (po ~81 znaków)
Reputacja: 4 | BluzgometrTM: 32
fabuleux
  18 listopada 2008
Konto usunięte
Konto usunięte: opisać budowe wewntrzną chloroplasu


ja to miałam w 3 gimnazjum i to jest wiedza podręcznikowa :woot:
Oh you're so naive yet so... :zakochany:
Dyskusja na ten temat została zakończona lub też od 30 dni nikt nie brał udziału w dyskusji w tym wątku.