Efalincia
Posty: 241 (po ~110 znaków)
Reputacja: 0 | BluzgometrTM: 0
Efalincia
  15 listopada 2008 (pierwszy post)

Witam was wszystkich:):)
mam pare pytań a mianowicie do studentów:):)
chodzi i o pewny rodzaj studiów
1. Jaka uczelnie polecilibyście o kierunku filologia romańska?
2. Jaki przedmiot na maturze jesli ktos chce isc na tego rodzaju studia??
3. Czy ten kierunek jest trudny czy raczej zależy od tego jak sie staramy?

Dzieki z góry za wszystkie odpowiedzi

foccowme
foccowme
  16 listopada 2008

Filologia romańska
Opis kierunku

Filologia romańska - program studiów obejmuje praktyczną naukę języka francuskiego, gramatykę opisową, literaturę i wiadomości o Francji, lektorat drugiego języka romańskiego, wstęp do nauki o języku francuskim, wstęp do nauki o literaturze, elementy łaciny i wiedzy o kulturze antyku, kurs komputerowy i wychowanie fizyczne. Absolwenci są przygotowani do nauczania języka francuskiego w szkołach podstawowych, gimnazjach i szkołach średnich. Znajdują również zatrudnienie w prywatnych szkołach językowych, wydawnictwach, redakcjach gazet, a także w firmach handlowych i spółkach zagranicznych.
Organizacja studiów

Zajęcia w ramach studiów odbywają się w formie wykładów i ćwiczeń praktycznych. Osią kształcenia jest oczywiście język francuski. Studenci uczęszczają na zajęcia z gramatyki tegoż języka, jak i literatury i kultury francuskiej. Język kierunkowy jest językiem wykładowym dla większości przedmiotów. Przedmiotem wspólnym dla wszystkich lat studiów jest praktyczna nauka języka francuskiego - przedmiot kończący się rokrocznie egzaminem, w powszechnej opinii uchodzącym za trudny.
Obok bloku przedmiotów kierunkowych w programie studiów znajdują się przedmioty ogólno humanistyczne, takie jak: psychologia, socjologia i filozofia. Student ma obowiązek zaliczyć pewną ilość (ok. 120 godzin) wykładów monograficznych, oferowanych w ramach dowolnego kierunku (np. historia, etnologia itp.).
Oprócz francuskiego, studenci uczą się również drugiego języka obcego - włoskiego bądź hiszpańskiego, zależnie dokonanego wczesniej wyboru, a obowiązkowo muszą poznać łacinę.

http://www.filg.uj.edu.pl/ifr/
http://www.uczelnie.pl/nu.asp?p=2072,2003,33
http://www.univ.gda.pl/pl/info_dla_kand/kierunki/?tpl=/wfh/romanska

Dyskusja na ten temat została zakończona lub też od 30 dni nikt nie brał udziału w dyskusji w tym wątku.