anulka92nysa
anulka92nysa
  14 listopada 2008 (pierwszy post)

Przerabialiśmy Ks. Hioba... No i mamy odpowiedziec na pyt:
Jaki jest sens cierpienia uderzającego w ludzi prawych, dobrych, wierzących i uczciwych?
Nie mam pojęcia dlaczego właśnie takich ludzi spotyka cierpienie, macie jakieś pomysły o czym moge napisac?

Pozdrawiam i życzę miłego wieczorku ;)

xXxKroplaRosyxXx
xXxKroplaRosyxXx
  14 listopada 2008
Konto usunięte
Konto usunięte: Pozdrawiam i życzę miłego wieczorku ;)

Ja również.
I miłego odrabiania SAMODZIELNIE pracy domowej.
bree92
bree92
  14 listopada 2008
Konto usunięte
Konto usunięte: Jaki jest sens cierpienia uderzającego w ludzi prawych, dobrych, wierzących i uczciwych?

Hiob szuka wyjaśnienia prawdy, tajemnicy cierpienia niezawinionego. Bóg wystawił go na próbę, przez co chciał udowodnić diabłu, że Hiob pomimo bólu, cierpienia, krzywdy nadal będzie przy nim trwał, nadal będzie go czcił, miłował, był jego gorliwym wyznawcom. Opowieść o dramatycznym losie i zmaganiach tytułowego bohatera jest najbardziej uniwersalną Księgą Biblii, każdy z nas jest w stanie znaleźć tam odzwierciedlenie swojej sytuacji. Hiob uczy nas pokory, trwania przy pierwotnych założeniach, ufności. Bóg często wystawia nas na próby, pomimo naszych niezawinionych czynów, pokazuje, ze nam ufa - że pomimo klęsk, pomimo okrutności nadal będziemy mocni w wierze, w swoich dotychczasowych przekonaniach.

nie przepisuj słowo w słowo, błagam...

dobry dzień dziś mam. :zakochany:
bree92
bree92
  14 listopada 2008
Konto usunięte
Konto usunięte: Ja również. I miłego odrabiania SAMODZIELNIE pracy domowej.

Bardzo a propos tematu. :zonk:
xXxKroplaRosyxXx
xXxKroplaRosyxXx
  14 listopada 2008
Konto usunięte
Konto usunięte: Bardzo a propos tematu.

obeszłoby się bez zonkania.
bree92
bree92
  14 listopada 2008
Konto usunięte
Konto usunięte: obeszłoby się bez zonkania.

Może nie wiesz, ale emoty służą podkreśleniu emocji, stanu ducha i charakteru wypowiedzi.
Stąd idąc - nie obeszło by się bez zonkania. :)
xXxKroplaRosyxXx
xXxKroplaRosyxXx
  14 listopada 2008
koniec tematu - jak dla mnie bezsensowne by było wymienianie zdań.
bree92
bree92
  14 listopada 2008
Konto usunięte
Konto usunięte: koniec tematu - jak dla mnie bezsensowne by było wymienianie zdań.

brak argumentów jest jednym z najczęstszych powodów kończenia dyskusji,
nie przejmuj się. :tak:
xXxKroplaRosyxXx
xXxKroplaRosyxXx
  14 listopada 2008
Konto usunięte
Konto usunięte: brak argumentów jest jednym z najczęstszych powodów kończenia dyskusji,

nie nazwałabym tego brakiem argumentów.
tak swoją drogą do czego zmierzasz ?
xXxblondixXxxx
xXxblondixXxxx
  14 listopada 2008

miałam to na zadanie.
to nie jest trudne - wystarszy LOGICZNIE pomyslec

anulka92nysa
anulka92nysa
  14 listopada 2008
Konto usunięte
Konto usunięte: koniec tematu - jak dla mnie bezsensowne by było wymienianie zdań.

po pierwsze bezsensowne sa TWOJE wypowiedzi....
chyba mam prawo oczekiwac pomocy? czy ja w ogóle prosilam o napisanie mi calego zadania? ps. jak nie wiesz od czego jest to forum azpraszam do przeczytania w koncu REGULAMINU!

@bree92:
dzieki za pomoc...napewo nie przepisze slowo w slowo bo to nie moj styl pisania ale dzieki tobie wiem o czym napisac xD wielkie dzieki ;)
RexMundi
Posty: 68929 (po ~126 znaków)
Reputacja: -46 | BluzgometrTM: 13
RexMundi
  14 listopada 2008
Konto usunięte
Konto usunięte: Przerabialiśmy Ks. Hioba... No i mamy odpowiedziec na pyt:

no to powinnaś wiedzieć

Konto usunięte
Konto usunięte: Hiob szuka wyjaśnienia prawdy, tajemnicy cierpienia niezawinionego. Bóg wystawił go na próbę, przez co chciał udowodnić diabłu, że Hiob pomimo bólu, cierpienia, krzywdy nadal będzie przy nim trwał, nadal będzie go czcił, miłował, był jego gorliwym wyznawcom. Opowieść o dramatycznym losie i zmaganiach tytułowego bohatera jest najbardziej uniwersalną Księgą Biblii, każdy z nas jest w stanie znaleźć tam odzwierciedlenie swojej sytuacji. Hiob uczy nas pokory, trwania przy pierwotnych założeniach, ufności. Bóg często wystawia nas na próby, pomimo naszych niezawinionych czynów, pokazuje, ze nam ufa - że pomimo klęsk, pomimo okrutności nadal będziemy mocni w wierze, w swoich dotychczasowych przekonaniach.nie przepisuj słowo w słowo, błagam... dobry dzień dziś mam.

dobry dzień dobrym dniem ale żeby gotowca robić :nie:
...Ignorance is bliss...
patri001
patri001
  15 listopada 2008
Konto usunięte
Konto usunięte: Jaki jest sens cierpienia uderzającego w ludzi prawych, dobrych, wierzących i uczciwych?

wg Bóg sprawdzał Hioba, czy sie od Niego odwroci itd.
XxLoveMeSweetiexX
XxLoveMeSweetiexX
  15 listopada 2008
Konto usunięte
Konto usunięte: Przerabialiśmy Ks. Hioba... No i mamy odpowiedziec na pyt: Jaki jest sens cierpienia uderzającego w ludzi prawych, dobrych, wierzących i uczciwych? Nie mam pojęcia dlaczego właśnie takich ludzi spotyka cierpienie, macie jakieś pomysły o czym moge napisac?

cierpienie jest wpisane w życie KAŻDEGO człowieka,tak jest i tyle. Bez cierpienia życia byłoby nudne,a tak to mamy tak pół na pół.Poza tym cierpienie uszlachetnia.Przynajmniej tak nam mówiła prof. tydzień temu,bo też to przerabiałam
foccowme
foccowme
  15 listopada 2008

Wybiera tych, którzy jak jest dobrze to wierzą, dziekuja Bogu, modla się , a sprawdza ich jak jest źle czy wtedy tez bedą przyjmowac to co Bóg daje ... cierpienie, ból, chorobe... Większość niby wierzących odwraca sie od Boga jak dzieje sie coś złego

Dyskusja na ten temat została zakończona lub też od 30 dni nikt nie brał udziału w dyskusji w tym wątku.