BakejPulok
BakejPulok
  14 listopada 2008 (pierwszy post)
Witam, chciałabym prosić o pomoc ..
Muszę przygotować na następny tydzień spicz z j. angielskiego ( prezentacja tematu ).
Wiem, że to chyba powinno być w Present Simple ?

Temat jest taki :
It some countries young people take a 'gap year' between school and university. Some of them work to be able to pay university fees, others travel around the worls taking odd jobs to cover the cost of travel . Do you think that such a year off is a waste of time or a gate to maturity ? Present and justify your opinion .

Pomoże mi ktoś :and: ?
xXxKroplaRosyxXx
xXxKroplaRosyxXx
  14 listopada 2008
Konto usunięte
Konto usunięte: Pomoże mi ktoś ?

tylko z czym ? :woot:
Rosiczka00
Rosiczka00
  14 listopada 2008

nie wiem czy mi się chce, bo mogłabym to napisać.

ogromne ilości takich tekstów o gap year przerobiłam przed maturą ;-D

BakejPulok
BakejPulok
  14 listopada 2008
Konto usunięte
Konto usunięte: tylko z czym ?

No napisać to .. :and:
Przedstawić swoją opinię na ten temat ..

Konto usunięte
Konto usunięte: nie wiem czy mi się chce, bo mogłabym to napisać.

:and:
bree92
bree92
  14 listopada 2008
Konto usunięte
Konto usunięte:

Przerabiałam identyczny temat w II gimnazjum, stąd idąc, nie wydaje mi się, aby był jakiś niebotycznie trudny do przeskoczenia.

Konto usunięte
Konto usunięte: No napisać to ..

Jeżeli znajdziesz tutaj kogoś, kto będzie siedział nad Twoim zadaniem domowym, to nie umniejszając, zabiję śmiechem.
Skoro, jak mówi profil, masz 20 lat temat nie stanowi problemu, a trzeba przełamać niemoc w postaci lenistwa i poświęcić temu godzinę.
to tak wiele?
Dorqa
Dorqa
  14 listopada 2008
Konto usunięte
Konto usunięte: Witam, chciałabym prosić o pomoc ..Muszę przygotować na następny tydzień spicz z j. angielskiego ( prezentacja tematu ).Wiem, że to chyba powinno być w Present Simple ? Temat jest taki :It some countries young people take a 'gap year' between school and university. Some of them work to be able to pay university fees, others travel around the worls taking odd jobs to cover the cost of travel . Do you think that such a year off is a waste of time or a gate to maturity ? Present and justify your opinion .Pomoże mi ktoś ?

pozdrawiam

Konto usunięte
Konto usunięte: 1. Jeżeli macie problem z zadaniem domowym to poproście o pomoc w dokończeniu, ale nie odrobieniu całej pracy domowej.
Rosiczka00
Rosiczka00
  14 listopada 2008

to nie jest trudne.

na początku możesz napisać wprowadzenie, że coraz więcej młodych ludzi decyduje się na rok przerwy, ponieważ chcą mieć 'chwilę' odpoczynku, albo przerwę przed rozpoczęciem pracy.

coś w stylu : more and more young people are choosing to take a gap year between finishing school and starting university. They feel that they want a breathing space between periods of study. Alernatively, they may decide to take a gap year between graduating from university and embarking on a career, feeling the need for some time out before joining the rat race.

etc etc.

aagusiaa91
aagusiaa91
  15 listopada 2008

@Rosiczka00:
dziękuje, to mi się bardzo przyda :)

Dyskusja na ten temat została zakończona lub też od 30 dni nikt nie brał udziału w dyskusji w tym wątku.