blondynkaax3
blondynkaax3
  14 listopada 2008 (pierwszy post)
Jestem w 1 LO, ale już każą nam się zastanawiać nad wyborem studiów i przedmiotów, które będziemy zdawać na maturze. :and:
Jestem w klasie humanistycznej i chciałabym zdawać egzamin rozszerzony z WOS-u, podstawowy polski, angielski i matematykę (bo obowiązkowa :and:)...
Q1: Czy wystarczy 1 przedmiot rozszerzony zeby dostac się na studia? nauczyciele twierdzą że tak ale ja chcę się upewnić...
Q2:Na jakie studia mogę iść, żeby w przyszłości mieć dobry zawód, ciekawą pracę i w miarę dobre zarobki?
Zastanawiałam się nad dziennikarstwem, jednak słyszałam że te studia są beznadziejne i wszyscy mi odradzają. :and:
Może Wy mi coś doradzicie? ;D

__
Dodam, że nie interesują mnie studia związane z przedmiotami ścisłymi, bo do tego kompletnie się nie nadaję. :nie:
xXxKroplaRosyxXx
xXxKroplaRosyxXx
  14 listopada 2008
Konto usunięte
Konto usunięte: każą

raczej proponują by już pomyśleć a nie od razu każą.

Konto usunięte
Konto usunięte: Q2:Na jakie studia mogę iść, żeby w przyszłości mieć dobry zawód, ciekawą pracę i w miarę dobre zarobki?

my mamy decydować za Ciebie?
to ma się podobać Tobie. Tobie sprawiać przyjemność, etc. ty masz się w tej robocie czuć dobrze, a nie.

Konto usunięte
Konto usunięte: dziennikarstwem

ja najprawdopodobniej pójdę na takie.

Konto usunięte
Konto usunięte: te studia są beznadziejne i wszyscy mi odradzają

dziwne.jest oblegany ten "beznadziejny" kierunek,że szok.
dlatego też bardzo trudno jest dostać się na dziennikarstwo tak samo jak na psychologię.
Lckowy
Posty: 1968 (po ~93 znaków)
Reputacja: 0 | BluzgometrTM: 2
Lckowy
  14 listopada 2008
Konto usunięte
Konto usunięte: z WOS-u

jestes pewna :szok2: ?
PoWeRful
Posty: 28 (po ~226 znaków)
Reputacja: 0 | BluzgometrTM: 11
PoWeRful
  14 listopada 2008

AD.Q1: Oczywiście że 1 przedmiot rozszerzony w zupełności ci wystarczy aby dostać się do wymarzonej szkoły.
AD.Q2: Tu ci nie jestem wstanie doradzić :( Ja osobiście poszedłem na Studia na wydziale Elektronika i Telekomunikacja.. - przedmiot ścisły..

może ktoś jeszcze się wypowie abyś miał w czym wybierać jeśli chodzi o kierunek studiowania.. pozdrawiam serdecznie.

blondynkaax3
blondynkaax3
  14 listopada 2008
Konto usunięte
Konto usunięte: blondynkaax3: z WOS-u jestes pewna ?

Tak, bardzo lubię ten przedmiot, a co taka straszna ta matura z WOS- u?? ;D

;D
RexMundi
Posty: 68929 (po ~126 znaków)
Reputacja: -46 | BluzgometrTM: 13
RexMundi
  14 listopada 2008
Konto usunięte
Konto usunięte: ale już każą nam się zastanawiać nad wyborem studiów i przedmiotów,

chyba ich pogięło
raczej starają wami pokierować by od początku LO skupić się na potrzebnych przedmiotach
...Ignorance is bliss...
xXxKroplaRosyxXx
xXxKroplaRosyxXx
  14 listopada 2008
RexMundi
RexMundi: raczej starają wami pokierować by od początku LO skupić się na potrzebnych przedmiotach

otóż to.

mi też cały czas trąbią matura, matura.
o studiach wspomnieli może ze 2 razy :and:.
xenka89leszno
xenka89leszno
  14 listopada 2008

ja jestem w ostatniej klasie i nad przedmiotami zastanawiałam sie na poczatku wrzesnia... tez wybrałam wos...zastanawialam sie nad matma ale sie boje troche...
wiesz to zależy na jakie studia chcesz isc...

Rosiczka00
Rosiczka00
  14 listopada 2008
Konto usunięte
Konto usunięte: Q2:Na jakie studia mogę iść, żeby w przyszłości mieć dobry zawód, ciekawą pracę i w miarę dobre zarobki?

jeśli liczysz na dobre zarobki, to zapomnij o humanistycznych.
xXxKroplaRosyxXx
xXxKroplaRosyxXx
  14 listopada 2008
Konto usunięte
Konto usunięte: jeśli liczysz na dobre zarobki, to zapomnij o humanistycznych.

czemu ? :and:.
RexMundi
Posty: 68929 (po ~126 znaków)
Reputacja: -46 | BluzgometrTM: 13
RexMundi
  14 listopada 2008
Konto usunięte
Konto usunięte: otóż to. mi też cały czas trąbią matura, matura. o studiach wspomnieli może ze 2 razy .

Ja to już mam za sobą
i nie pamiętam by w ogóle coś mówili o studiach
...Ignorance is bliss...
Rosiczka00
Rosiczka00
  14 listopada 2008
Konto usunięte
Konto usunięte: czemu ? .

bo już jest nadmiar studentów po typowych studiach humanistycznych ;-)
socjologia, prawo, psychologia, stosunki międzynarodowe, dziennikarskie, prawo, ekonomia, zarządzanie i marketing = przesycenie rynku pracy.
blondynkaax3
blondynkaax3
  14 listopada 2008
Konto usunięte
Konto usunięte: stosunki międzynarodowe,

A po tym co można robić??

...
Rosiczka00
Rosiczka00
  14 listopada 2008
Konto usunięte
Konto usunięte: A po tym co można robić??...

nie mam pojęcia co to za cholerstwo jest ;-))
xenka89leszno
xenka89leszno
  14 listopada 2008
Konto usunięte
Konto usunięte: bo już jest nadmiar studentów po typowych studiach humanistycznych ;-) socjologia, prawo, psychologia, stosunki międzynarodowe, dziennikarskie, prawo, ekonomia, zarządzanie i marketing = przesycenie rynku pracy.

to tez troche zależy od tego kto gdzie mieszka...
w mojej okolicy jest na pewno nadmiar absolwentów resocjalizacji i marketingu i zarządzania..
Dyskusja na ten temat została zakończona lub też od 30 dni nikt nie brał udziału w dyskusji w tym wątku.