mysza662
mysza662
  13 listopada 2008 (pierwszy post)

co sie stanie jeśli podczas jazdy samochodem z prędkością światła czyli300 000km/s włączymy po jeździe jego światła. To jest zadanie więc samochód w tym wypadku może jechać z prędkością światła. Napiszcie mi sie co sie stanie jak włączymy po jeździe światła???
Pomocy?!?!

mysza662
mysza662
  13 listopada 2008

a to pech^^ hehe ale może samochod sie tak ostro nagrzeje, ze swiatła sie nie zapalą, bo sie kabelki popala lol a ja chcialm isc do mat fiza... powodzenia;/

ShelbyGT500Michal
Posty: 14549 (po ~145 znaków)
Reputacja: 3 | BluzgometrTM: 76
ShelbyGT500Michal
  13 listopada 2008

kiedyś zadałem takie pytanie babce od fizyki to powiedziała, że przy takiej prędkości w samochodzie działyby się dziwne rzeczy :lol:

Ja tu zrobię Meksyk.

Dylaq
Dylaq
  13 listopada 2008
Konto usunięte
Konto usunięte: Jade samochodem i przekraczab bariere ..staje włanczam swiatło w samochodzie oo i co się stanie?

o kufa już wiem!
samochód staje, a światła jadą dalej aż się zatrzymają ;)
jestem geniuszem ;)
papierek398
papierek398
  13 listopada 2008
Konto usunięte
Konto usunięte: a Ty przyszedles pomoc czy porobic se zlewe ?


Napisałem posta z moją odp troszkę wyżej :)) To z lusterkiem też było na serio bo kiedyś pół lekcji nie mogliśmy dojść do tego co się stanie :) Ostatni post to była żartobliwa odp na śmieszne pytanie
xXxBatixXx
xXxBatixXx
  13 listopada 2008

kocze temat, jak chcesz napisz pw tam sproboje cos wymyslic
narka :bye:

tylu0612
tylu0612
  14 listopada 2008

proste jesli ty sie poruszasz z pretkoscia swiatla slonecznego samochodem i wlaczysz swiatla w samochodzie to sila rzeczy ty w samochodzie i swiatlo z lamp bedziedzie sie poruszac ta sama predoscia czyli nie bedziesz widziala fotonu swiatla z lampy lecz ono bedzie sie poruszalo razem z toba przy samych lampach :) tak mi sie wydaje. ale stwierdzam ze jest to nie mozliwe pod wzgledem fizyki gdyz nie ma mozliwosci bys ruszyla samochod do tej predkosci bo by mial nieograniczenie wielka mase skoro swiatlo posiada przy takiej predkosci ja (mase)

xXxBatixXx
xXxBatixXx
  14 listopada 2008
Konto usunięte
Konto usunięte: proste jesli ty sie poruszasz z pretkoscia swiatla slonecznego samochodem i wlaczysz swiatla w samochodzie to sila rzeczy ty w samochodzie i swiatlo z lamp bedziedzie sie poruszac ta sama predoscia czyli nie bedziesz widziala fotonu swiatla z lampy lecz ono bedzie sie poruszalo razem z toba przy samych lampach :) tak mi sie wydaje. ale stwierdzam ze jest to nie mozliwe pod wzgledem fizyki gdyz nie ma mozliwosci bys ruszyla samochod do tej predkosci bo by mial nieograniczenie wielka mase skoro swiatlo posiada przy takiej predkosci ja (mase)

pisalem jej to samo mniej wiecej teoretycznie przy odl =0 mozesz cos widziec chyba ale 0 bezwzgledne nie istnieje
tylu0612
tylu0612
  14 listopada 2008

ja tam nie czytam postow tylko odpowiadam na pytanie :) hmm... 0 bezwzgledne jesli chodzi o to zeby widziala to swiatlo, musi przyjac ze cos takiego nie istnieje jak 0 bezwgledne

xXxBatixXx
xXxBatixXx
  14 listopada 2008
Konto usunięte
Konto usunięte: nie istnieje jak 0 bezwgledne

a samochod smigajacy ponad 300000 km/s tak
ciekawy pkt widzenia :mrgreen:
tylu0612
tylu0612
  14 listopada 2008
Konto usunięte
Konto usunięte: a samochod smigajacy ponad 300000 km/s tak ciekawy pkt widzenia


ktos ma wybujala wyobraznie skoro zadaje takie zadania i mysli ze to ma jakikolwiek sens
xXxBatixXx
xXxBatixXx
  14 listopada 2008
Konto usunięte
Konto usunięte: ktos ma wybujala wyobraznie skoro zadaje takie zadania i mysli ze to ma jakikolwiek sens

to zad bezsensu, bo przy tej predkosci czasoprzestrzen sie zakrzywia :mrgreen:
baskas4
baskas4
  14 listopada 2008
Konto usunięte
Konto usunięte: km/s

m/s

ShelbyGT500Michal
ShelbyGT500Michal: przy takiej prędkości w samochodzie działyby się dziwne rzeczy

inny starzeliby się szybciej od Ciebie.
xXxBatixXx
xXxBatixXx
  14 listopada 2008
Konto usunięte
Konto usunięte: m/s

prędkość fali elektromagnetycznej w próżni i wynikającą z tego stałą fizyczną (c=299792458 m/s),
tylu0612
tylu0612
  14 listopada 2008
Konto usunięte
Konto usunięte: inny starzeliby się szybciej od Ciebie.


hmmm.. moze i sie by starzeli szybciej to tylko teoria a jakby bylo naprawde kto wie... ale moim zdaniem organizm ludzki nie przezylby pobytu w takim samochodzie i jego przyspieszenia, jak juz w F1 jest kilka krotnie zwiekszone przyciaganie to pomysl jakie by bylo przy tak ogromnej predkosci jak predosc switla

Konto usunięte
Konto usunięte: to zad bezsensu, bo przy tej predkosci czasoprzestrzen sie zakrzywia


no wiesz niby sie zakrzywia ale to juz bardziej jest brane pod uwage przy skokach czasowych ... co jest nie realne moim zdaniem bo do tego potrzebna jest ogromna energia ktora zabilaby wszystkie organizmy :)

To tylko moje przypuszczenia bo nikt nie wie jak to jest bynajmniej nie z nas :)
xXxBatixXx
xXxBatixXx
  14 listopada 2008
Konto usunięte
Konto usunięte: hmmm.. moze i sie by starzeli szybciej to tylko teoria a jakby bylo naprawde kto wie... ale moim zdaniem organizm ludzki nie przezylby pobytu w takim samochodzie i jego przyspieszenia, jak juz w F1 jest kilka krotnie zwiekszone przyciaganie to pomysl jakie by bylo przy tak ogromnej predkosci jak predosc switla

molekularne puree :mrgreen:

Konto usunięte
Konto usunięte: no wiesz niby sie zakrzywia ale to juz bardziej jest brane pod uwage przy skokach czasowych ... co jest nie realne moim zdaniem bo do tego potrzebna jest ogromna energia ktora zabilaby wszystkie organizmy :)

to samochod musialby miec autopilota :zonk:
Dyskusja na ten temat została zakończona lub też od 30 dni nikt nie brał udziału w dyskusji w tym wątku.