mysza662
mysza662
  13 listopada 2008 (pierwszy post)

co sie stanie jeśli podczas jazdy samochodem z prędkością światła czyli300 000km/s włączymy po jeździe jego światła. To jest zadanie więc samochód w tym wypadku może jechać z prędkością światła. Napiszcie mi sie co sie stanie jak włączymy po jeździe światła???
Pomocy?!?!

xXxBatixXx
xXxBatixXx
  13 listopada 2008

nie beda swiecic :zonk:

mysza662
mysza662
  13 listopada 2008

naprawde? czy zgadujesz?

xXxBatixXx
xXxBatixXx
  13 listopada 2008

chyba ze bedziesz nieskonczenie blisko swiatel, o ile lapiesz o czym mowie

mysza662
mysza662
  13 listopada 2008

No tak, nie bedą świecic podczas jazdy, ale jak juz staniemy to będa?!?

xXxBatixXx
xXxBatixXx
  13 listopada 2008

jezeli bedzie jechal z predkoscia swiatla to fottony teoretycznie dla ciebie beda stac w miejscu, wiec mozesz widziec swiatlo w odleglosci 0 od swiatel co nie jest mozliwe...
tak jak taka fura :mrgreen:

papierek398
papierek398
  13 listopada 2008
Konto usunięte
Konto usunięte: jezeli bedzie jechal z predkoscia swiatla to fottony teoretycznie dla ciebie beda stac w miejscu, wiec mozesz widziec swiatlo w odleglosci 0 od swiatel co nie jest mozliwe... tak jak taka fura


No dobra a jeśli będę biegł z prędkością światła i będę przeglądał się w lusterku to zobaczę swoje odbicie??
mysza662
mysza662
  13 listopada 2008

Nie czaje hehe^^ wytłumacz mi inaczej.
Jade samochodem i przekraczab bariere ..staje włanczam swiatło w samochodzie oo i co się stanie? no nie czaje przecież juz stoje no to albo sie zapali albo nie albo sie stanie cos innego;]

xXxBatixXx
xXxBatixXx
  13 listopada 2008
Konto usunięte
Konto usunięte:

najlepsze jest to ze slownie ciezko to wytlumaczyc ;/

Konto usunięte
Konto usunięte: No dobra a jeśli będę biegł z prędkością światła i będę przeglądał się w lusterku to zobaczę swoje odbicie??

to zes mnie zalatwil tera :zonk: sprawdz czy Cie w kuchni nie ma lepiej :mrgreen:

a wracajac do tematu to pozostaje kwestia ustawienia obserwarota ale to chyba nie jest az tak istotne, a biorac pod uwage hipotetyzm tej sytuacji to i tak nie wiadomo jak to bedzie
mysza662
mysza662
  13 listopada 2008

No weżcie lipa;// jest pytanie : co sie stanie" wiec chyba nie tylko chodzi o zwykle swiecenie sie swiatła... ja bym tam se obstawiała, ze będzie jakies zwarcie i samochod wybuchnie i zadania nie bedzie:O

papierek398
papierek398
  13 listopada 2008
Konto usunięte
Konto usunięte: to zes mnie zalatwil tera sprawdz czy Cie w kuchni nie ma lepiej


Sytuacja niemal identyczna jak ta z samochodem :) Światło musi dobiec do lusterka żebym mógł zobaczyć swoje odbicie. Z tego co pamiętam z fizyki relatywistycznej to swoje odbicie zobaczę i podobnie będzie ze światłami samochodu. Będą świecić "normalnie". Jeśli dobrzę rozumuję to prędkość światła jest stała i niezależna od prędkości obserwatora, co nawet zawarte jest w elektrodynamice.
xXxBatixXx
xXxBatixXx
  13 listopada 2008

male pytanie rozumiesz cos z tego o czym gadam czy mam podstawy Ci zaraz wylozyc?
a poza tym po co ja sie wypowiadam z przedmiotu ktorwgo nigdy nie trawilem ;/

papierek398
papierek398
  13 listopada 2008
Konto usunięte
Konto usunięte: ze będzie jakies zwarcie i samochod wybuchnie i zadania nie bedzie:O


Jak będzie zwarcie to w samochodzie są bezpieczniki :P I wybuchu nie będzie :P
Dylaq
Dylaq
  13 listopada 2008
Konto usunięte
Konto usunięte: . Napiszcie mi sie co sie stanie jak włączymy po jeździe światła???

włączą się światła :lol2:
/ nie czytałem wcześniejszych wypowiedzi.
xXxBatixXx
xXxBatixXx
  13 listopada 2008
Konto usunięte
Konto usunięte: Jak będzie zwarcie to w samochodzie są bezpieczniki :P I wybuchu nie będzie :P

a Ty przyszedles pomoc czy porobic se zlewe ? :ban:
Dyskusja na ten temat została zakończona lub też od 30 dni nikt nie brał udziału w dyskusji w tym wątku.