lolropsonlol
Posty: 6587 (po ~80 znaków)
Reputacja: 1 | BluzgometrTM: 2
lolropsonlol
  13 listopada 2008 (pierwszy post)

Witam

dostałem zadanie domowe z języka niemieckiego aby przygotować zasady:
kiedy używamy kein i kiedy nicht niestety nie mam tego w żadnej książce a w internecie tez nie mogę znaleźć

proszę o pomoc;]

ShelbyGT500Michal
Posty: 14549 (po ~145 znaków)
Reputacja: 3 | BluzgometrTM: 76
ShelbyGT500Michal
  13 listopada 2008
lolropsonlol
lolropsonlol: a w internecie tez nie mogę znaleźć

proponuje kupić książke- "jak szukać w google ", albo chociaż odwiedzić forum technika, gdzie jest podwieszony temat jak wujka google pytać, aby on odpowiedział,

Potrzebny link z wytłumaczeniem kiedy stosuje się kein, a kiedy nicht

Ja tu zrobię Meksyk.

L3Xa
L3Xa
  13 listopada 2008
http://www.niemiecki.ang.pl/gramatyka/przeczenie

z tego co pamietam kein do rzeczownika nicht do czasownika
mirabelll88
mirabelll88
  13 listopada 2008

Jako że dzięki germanistyce na Uniwerku mam pewną szeroką wiedzę w tym temacie,to... Proszę bardzo:
"nicht" zaprzecza:
*czasownik(wtedy stoi od razu po czasowniku)
*całe zdanie(wtedy występuje na koncu zdania lub tez przed druga częścią orzeczenia)
*przymiotnik,przysłówek,wyrażenie rzeczownikowe(w takich przypadkach "nicht" stoi bezposrednio przed zaprzeczanym wyrazem)
*są tez nieliczne sytuacje kiedy "nicht" zaprzecza rzeczownik(ale myślę,ze to nie jest Ci na tym poziomie potrzebne;P)
*noo i przeczenie "nicht" nigdy nie wystepuję w zdaniu przed czasownikiem w formie osobowej
a co do "kein"-tego używa się do zaprzeczenia rzeczownika i jest to po prostu przecza ca forma rodzajników "ein","eine";a poza tym zaimek "kein","keine" odmienia się w lp przez przypadki jak rodzajnik nieokreslony,a w l.mnogiej jak rodzajnik okreslony:P
TO BY BYŁO TAK W SKRÓCIE I W MIARĘ PROSTO WYTLUMACZONE:P MAM NADZIEJĘ,ŻE SIĘ PRZYDA;)))

Dyskusja na ten temat została zakończona lub też od 30 dni nikt nie brał udziału w dyskusji w tym wątku.