SweetLaskaKasia
SweetLaskaKasia
  12 listopada 2008 (pierwszy post)

zadanie 1
Księzyc okrąża Ziemie w czasie 28 dni po orbicie o promieniu 384 000 km. Oblicz prędkosć liniową i przyśpieszenie dośrodkowe tego tuchu

zadanie 2
z jaką częstotliwością obracają się koła samochodu jadącego z prędkością 54km/h Średnica Koła wynosi 59 cm

zadanie 3
Jaki jest stosunek prędkości kątowych i przyśpieszeń dośrodkowych ruchu kół: autobusowego o srednicy 80 cm i samochodowego o srednicy 58 cm gdy oba pojazdy maja te sama predkosc

zadanie 4
Punkt zatacza okrag o promieniu 0,25 m cztery razy w ciągu sekundy. Oblicz okres obiegu i przyśpieszenie dośrodkowe

BŁAGAM POMÓŻCIE MI!!!!!!!!!!!!!!!

xXxBatixXx
xXxBatixXx
  12 listopada 2008

2 moze 123,82*10^6 Hz reszty nie wiem slaby zem z fizy :zonk:

NoDoubtAboutIt
NoDoubtAboutIt
  12 listopada 2008
Konto usunięte
Konto usunięte: BŁAGAM POMÓŻCIE MI!!!!!!!!!!!!!!!


czego w tym nie rozumiesz ?
podstawić pod wzory.
cała filozofia :and:
SzukamMilosciNo
SzukamMilosciNo
  13 listopada 2008

W zadaniu pierwszym już widzę błąd bo to Ziemia krąży wokół Księżyca a nie na odwrót!!

W zadaniu drugim nie zostało powiedziane co to za marka samochodu czy bmw czy audica już nie mówiąc o roczniku, mocy silnika itd więc zadanie jest nie do rozwiązania

Jeśli chodzi o zadanie trzecie to przede wszystkim potrzeba tu wiedzieć czy to autobus piętrowy czy zwykły

A zadanie czwarte w ogole jest jakieś dziwne! Jak punkt może zataczać okrąg? Punkty dostaje się a nie toczą!

SzukamMilosciNo
SzukamMilosciNo
  13 listopada 2008

Aha miło mi że mogłem pomóc pozdro ;) licze na jakiś rewanzyk ;) sexik czy coś? ;) :*

Dyskusja na ten temat została zakończona lub też od 30 dni nikt nie brał udziału w dyskusji w tym wątku.