agniesiaO3
agniesiaO3
  11 listopada 2008 (pierwszy post)

Proszę, aby ktoś kto się zna na angielskim sprawdził mi tę pracę. Jeżeli są poważne błędy to proszę się nie śmiać, bo prace po angielsku pisałam chyba rok temu. a więc tak:

Hello ...,
How are things? I just had been in town. You`ll never guess what I saw on the way home.
I had been on shopping, and when I was walking to stop bus, I saw something strange. One young man had get on the bus and he was threathing driver with gun. He wanted kidnap this bus. Inside were children. The guy didn`t see me, so I called at the police. When the driver hadn`t want arrived the cryminalist hed begun shouted at him. The man had pull on the trigger, and everybody was watching what will happen. Thank`s God the gun was broken. Driver hit the man, and he fell on the floor. Police arived and arrested him. Everybody had begun thanking on me for that I phoned a police..
take care,
XYZ

po polsku miało być mniej więcej tak:
Cześć,
Co słychać? Włśnie byłam w mieście. Nigdy nie zgadniesz co się stało w drodze do domu.
Byłam na zakupach, i kiedy szłam na przystanek, zobaczyłam coś dziwnego. Pewien młody mężczyzna wsiadł do autobusu i groził kierowcy pistoletem! Chciał porwać autobus! W środku były dzieci! Ten facet nie widział mnie więc zadzwoniłam na policję. Kiedy kierowca nie chciał odjechać, kryminalista zaczął na niego krzyczeć. Mężczyzna pociągnął za spust i wszyscy obserwowali co się wydarzy. Dzięki Bogu broń była zepsuta. Kierowca uderzył mężczyznę, który upadł na podłogę. Policja przyjechała i aresztowała go. Wszyscy zaczęli mi dziękować, ze zadzwoniłam na policję.

bardzo dziękuję za jakąkolwiek pomoc

SkazanaNaBana
Posty: 6330 (po ~93 znaków)
Reputacja: 0 | BluzgometrTM: 2
SkazanaNaBana
  11 listopada 2008
Konto usunięte
Konto usunięte: How are things?

How are you?

Konto usunięte
Konto usunięte: I just had been in town.

I had been just in town.

Konto usunięte
Konto usunięte: I had been on shopping, and when I was walking to stop bus, I saw something strange.

I was shopping...

Konto usunięte
Konto usunięte: One young man had get on the bus and he was threathing driver with gun.

A young man got on the bus... with a gun.

Konto usunięte
Konto usunięte: He wanted kidnap this bus.

He wanted to kidnap..
agniesiaO3
agniesiaO3
  11 listopada 2008

dziękuję:) tylko ze początek to akurat ma być how are things..

SkazanaNaBana
SkazanaNaBana: I was shopping...

ale chodzi mi ze byłam na zakupach, i już z nich wyszłam i szłam na przystanek. to jaki będzie czas? past continuous??
dziekuję bardzo
SkazanaNaBana
Posty: 6330 (po ~93 znaków)
Reputacja: 0 | BluzgometrTM: 2
SkazanaNaBana
  11 listopada 2008
Konto usunięte
Konto usunięte: The guy didn`t see me, so I called at the police.

I called the police.

Konto usunięte
Konto usunięte: When the driver hadn`t want arrived the cryminalist hed begun shouted at him.

When the driver didn't want to go,the criminalist had started shouting at him.

Konto usunięte
Konto usunięte: The man had pull on the trigger, and everybody was watching what will happen.

had pulled.

Konto usunięte
Konto usunięte: Everybody had begun thanking on me for that I phoned a police..

Everybody started thanking me I've phoned police.

Powinno byc dobrze.
agniesiaO3
agniesiaO3
  11 listopada 2008

oki dziękuję Ci bardzo już widze swoje błędy.. jeszcze raz dzieki i pozdro;)

deadlynightshade
Posty: 5933 (po ~49 znaków)
Reputacja: 0 | BluzgometrTM: 3
deadlynightshade
  11 listopada 2008
Konto usunięte
Konto usunięte: How are things? I just had been in town. You`ll never guess what I saw on the way home. I had been on shopping, and when I was walking to stop bus, I saw something strange. One young man had get on the bus and he was threathing driver with gun. He wanted kidnap this bus. Inside were children. The guy didn`t see me, so I called at the police. When the driver hadn`t want arrived the cryminalist hed begun shouted at him. The man had pull on the trigger, and everybody was watching what will happen. Thank`s God the gun was broken. Driver hit the man, and he fell on the floor. Police arived and arrested him. Everybody had begun thanking on me for that I phoned a police.. take care,

hello what's up?
when I was arriving home.
running.
called police.
had
fellt.
www.deadlynightshade69.fotka.pl

N!3 j3$t3M $ł!!!t gF!@$$tk0m $h3By mN!3ć S!up3R eXXtr@ 0p!$$!k tUt@j [!!!]

-_-'

mówię nie!

piszę poprawnie po polsku,gardzę poke i fejczurami.
deadlynightshade
Posty: 5933 (po ~49 znaków)
Reputacja: 0 | BluzgometrTM: 3
deadlynightshade
  11 listopada 2008
deadlynightshade
deadlynightshade: fellt.

felt ***
[znaczki]
www.deadlynightshade69.fotka.pl

N!3 j3$t3M $ł!!!t gF!@$$tk0m $h3By mN!3ć S!up3R eXXtr@ 0p!$$!k tUt@j [!!!]

-_-'

mówię nie!

piszę poprawnie po polsku,gardzę poke i fejczurami.
TomiBoy84
Posty: 51 (po ~271 znaków)
Reputacja: 0 | BluzgometrTM: 0
TomiBoy84
  11 listopada 2008

Proponuję w ten sposób i nie wiem czemu na siłe starałaś się używać czasu Past Perfect?

Hello ....,
What`s up? How are you doing? I have just been to the town. You will never believe what I saw on my way back home. After shopping when I was walking to the bus stop I saw a strange incident. A young man got on the bus and he was threatening the driver with a gun. He wanted to kidnap the bus, and there were children inside. The guy didn`t notice me so I had a chance to call the police. When the driver didn`t want to leave the bus the criminal started to shout at him. Suddenly, the villain pulled the trigger and everybody was watching what would happen next. Thank God the gun was broken. The driver hit the man so he fell on the floor. Then, the police arrived and put him into handcuffs. After the whole misery everybody thanked me that I had managed to call the police.

agniesiaO3
agniesiaO3
  11 listopada 2008

dlaczego treść mi pozmieniałeś? a używałam tego czasu bo miał być tu użyty.

TomiBoy84
Posty: 51 (po ~271 znaków)
Reputacja: 0 | BluzgometrTM: 0
TomiBoy84
  11 listopada 2008

Pozmieniałęm treść bo niektóre zwroty brzmiały trochę stucznie a niektóre niepoprawnie. Jeśli miałaś użyć tego czasu to poczytaj sobie najpierw dokładnie kiedy go używamy bo tutaj akurat nie było konieczności aby go używać z wyjątkiem tego ostatniego zdania.

agniesiaO3
agniesiaO3
  11 listopada 2008

no tak tam gdzie nie był potrzebny poprawiła mi skazanaNaBana. a co do zwrotów to cały początek który mi poprawiłeś był żywcem z książki spisany więc na 100% jest dobrze (no oprócz 2zd) no i nie twierdzę ze Twój był zły tylko trochę inny
bardzo dziękuję za pomoc. co nie co jeszcze porawię:) pozdro

TomiBoy84
Posty: 51 (po ~271 znaków)
Reputacja: 0 | BluzgometrTM: 0
TomiBoy84
  11 listopada 2008

Proszę bardzo, a co do zwrotów i tekstów książkowych to są one często bardzo sztuczne i mało naturalne i nawet dla samych `native speakers` brzmią dziwnie. Najlepiej jest pisać swoim własnym językiem bo inaczej będziemy brzmieli jak
XVI-wieczny poeta;)
A co do pomocy ze strony `SkazanejNaBana` to mówiąc deliktanie sama porobiła błędy w odpowiedzi, którą Ci udzieliła;)

agniesiaO3
agniesiaO3
  11 listopada 2008

tak chyba nawet wiem gdzie... i już wszystko napisałam mam nadzieję ze tak jak trzeba, teraz czekać na ocenkę hehe

Dyskusja na ten temat została zakończona lub też od 30 dni nikt nie brał udziału w dyskusji w tym wątku.