Darusia1bg
Darusia1bg
  10 listopada 2008 (pierwszy post)

hejka (;

dostałam zadanie z biologii niby proste lecz nie umiem stwierdzić odpowiedzi.

Gdy zęby niemyte są w miarę zepsute, a zacznie się je myć. Czy próchnica będzie dalej postępować czy się zatrzyma na taym stopniu do jakiego doszła?
podaj sensowne argumenty.

no mi się wydaje że zęby będą dalej się psuły :woot:

proszę o pomoc ;*

Darka ;*;*;*

GdzieSens
GdzieSens
  10 listopada 2008

ja myję zęby a itak mi się psuły :(
mój kolega żuje orbitki żeby odświeżyć oddech i pier**li żeby je myć (tak mi mówił) a jakoś ma wszystkie zdrowe i żadnej plomby :woot:

sylwunia0142
sylwunia0142
  10 listopada 2008

Zęby dalej będą się psuły.
Są sposoby, aby powstrzymać rozwój próchnicy np. fluoryzacja czy lakowanie.Zniszczona struktura zęba nie regeneruje się, jednak leczenie może powstrzymać postępującą próchnicę. Celem leczenia jest zachowanie zęba i zapobieżenie powikłaniom.

Wypełnianie zębów polega na usunięciu uszkodzonych tkanek zęba i umieszczenie w ich miejsce materiału przeznaczonego do odbudowy zębów. Najczęściej stosowane materiały to amalgamat srebra, glass-ionomery i różne kompozyty.

W przypadkach bardzo zaawansowanego procesu próchnicowego dochodzi do zakażenia tkanek miękkich znajdujących się w zębie. Wówczas zachodzi konieczność leczenia kanałowego.

Dostępna jest już nowoczesna metoda leczenia próchnicy ozonem. Polegająca na bezpośrednim kontakcie zaatakowanego zęba z ozonem. Dzięki czemu tkanka zęba regeneruje się, niestety działa na niewielkie ubytki.

RexMundi
Posty: 68929 (po ~126 znaków)
Reputacja: -46 | BluzgometrTM: 13
RexMundi
  11 listopada 2008
Konto usunięte
Konto usunięte: Gdy zęby niemyte są w miarę zepsute, a zacznie się je myć. Czy próchnica będzie dalej postępować czy się zatrzyma na taym stopniu do jakiego doszła?

będą sie dalej psuć :tak:

Konto usunięte
Konto usunięte: podaj sensowne argumenty.


Konto usunięte
Konto usunięte: Zęby dalej będą się psuły. Są sposoby, aby powstrzymać rozwój próchnicy np. fluoryzacja czy lakowanie.Zniszczona struktura zęba nie regeneruje się, jednak leczenie może powstrzymać postępującą próchnicę. Celem leczenia jest zachowanie zęba i zapobieżenie powikłaniom. Wypełnianie zębów polega na usunięciu uszkodzonych tkanek zęba i umieszczenie w ich miejsce materiału przeznaczonego do odbudowy zębów. Najczęściej stosowane materiały to amalgamat srebra, glass-ionomery i różne kompozyty. W przypadkach bardzo zaawansowanego procesu próchnicowego dochodzi do zakażenia tkanek miękkich znajdujących się w zębie. Wówczas zachodzi konieczność leczenia kanałowego. Dostępna jest już nowoczesna metoda leczenia próchnicy ozonem. Polegająca na bezpośrednim kontakcie zaatakowanego zęba z ozonem. Dzięki czemu tkanka zęba regeneruje się, niestety działa na niewielkie ubytki.


proszę :mrgreen:
...Ignorance is bliss...
Dyskusja na ten temat została zakończona lub też od 30 dni nikt nie brał udziału w dyskusji w tym wątku.