Rubiooo
Rubiooo
  9 listopada 2008 (pierwszy post)

Witam.

Jest ktoś z Was może na studiach chemicznych(Uniwersytet,Politechnika)?
Jesli tak to ciężko na nich,dużo fizyki?,da sie jakoś przebrnąć?

Liczę na konkretne i rzeczowe odpowiedzi.

kathariss
kathariss
  9 listopada 2008

Mój klega jest na technologi chemicznej na politechnice gdańskiej

Siedzi w laboratoraich i wdycha opary :ninja:
Dosyć cięzko się dostać, fakt, ze niezla kasa z tego idzie potem, jednak chyba niewarta swojej ceny, bo on już ma problemy zdrowotne. :woot:

Dorqa
Dorqa
  9 listopada 2008
Rubiooo
Rubiooo: Jesli tak to ciężko na nich,dużo fizyki?,da sie jakoś przebrnąć?

Wg mnie wszystko jest dla ludzi. Skoro jest taki kierunek to pewnie da sie.
Jesli komus sie podoba takie coś, to powinien sie zawziąśc i dąrzyc do tego.
Trudno na pewno. Chemia nie jest prosta
Rubiooo
Rubiooo
  9 listopada 2008
Konto usunięte
Konto usunięte: Dosyć cięzko się dostać, fakt,

w Szczecinie biorą jak leci,nawet z historia i wosem na maturze
kathariss
kathariss
  9 listopada 2008
Rubiooo
Rubiooo: Szczecinie biorą jak leci,nawet z historia i wosem na maturze

On musiał mieć rozszerzoną chemie i conajmniej podstawową matme..
Jakaś kiepska ta polibuda w Szczecinie.
Rubiooo
Rubiooo
  9 listopada 2008
Konto usunięte
Konto usunięte: Jakaś kiepska ta polibuda w Szczecinie.

chybaaaaa
folkemon
folkemon
  9 listopada 2008
Rubiooo
Rubiooo: ,dużo fizyki?

dużo chemii

ale na chemii są przeważnie fajne dziewczyny ^^ , więc warto :woot:

:lol2:
KrolewnaSniezzka
KrolewnaSniezzka
  9 listopada 2008
Konto usunięte
Konto usunięte: Mój klega jest na technologi chemicznej na politechnice gdańskiej

mój też. :ziober2:
mój kolega nie narzeka. Fakt, fizyki jest dużo .. Ale on jej nie lubi i prawie w ogóle się nie uczy, a jakoś się trzyma :ziober2:
GabriellaAcMilan
GabriellaAcMilan
  9 listopada 2008
Konto usunięte
Konto usunięte: ale na chemii są przeważnie fajne dziewczyny ^^ , więc warto

Ojj tak :) Ja sama mam chemię i bardzo to sobie chwalę, gdyż uwielbiam ten przedmiot. Zreszta zawsze byłam pupilkiem 2 nauczycielek. I mogę stwierdzić, że na chemii są ładne dziewczyny. Moja znajoma studiuje chemię i za taką osobę uchodzi.

Uważam, że studia chemiczne są lepsze na Uniwerkach. Po prostu wyższy poziom. A jeśli mowa o fizyce, to zależy od kierunku. Bo na chemię biorą maturę z chemii. Z biologii również. Zresztą ten przedmiot nie należy do najłatwiejszych. Coś o tym wiem. Po przykładzie moich znajomych. Ja na szczeście dobrze radzę z tego przedmiotu.
Deadangel87
Posty: 6 (po ~714 znaków)
Reputacja: 0 | BluzgometrTM: 3
Deadangel87
  9 listopada 2008

Niekoniecznie dana uczelnia musi być kiepska;P Na chemię łatwo się dostać, ale później trudniej jest się utrzymać:P Jeśli masz chociaż trochę wiadomości z fizyki to nie powinieneś mieć problemu:) Podobnie jest z matmą:) Gorzej jest z przedmiotami chemicznymi, łatwo jest coś zawalić;/ No i musisz przyzwyczaić się do wdychania różnych "wspaniałych" zapachów (np amoniaku bleee) na laborkach:P

Rubiooo
Rubiooo
  9 listopada 2008
Konto usunięte
Konto usunięte: ale na chemii są przeważnie fajne dziewczyny ^^

serio? skąd to wiesz?
Rubiooo
Rubiooo
  9 listopada 2008
Deadangel87
Deadangel87: masz chociaż trochę wiadomości z fizyki to nie powinieneś mieć problemu:)

zależy z jakiego działu,np. magnetyzmu nie trawie
Rubiooo
Rubiooo
  10 listopada 2008

temat zdechł xD

Deadangel87
Posty: 6 (po ~714 znaków)
Reputacja: 0 | BluzgometrTM: 3
Deadangel87
  10 listopada 2008

akurat fizyka jest tak robiona że jest wszystkiego po trochu:P nie wiem czy tak jest na każdej uczelni ale na uniwerku zazwyczaj 2 semestry fizyki:)

BujajacaWoblokachh
Posty: 44958 (po ~170 znaków)
Reputacja: -10 | BluzgometrTM: 12
BujajacaWoblokachh
  10 listopada 2008
Rubiooo
Rubiooo: Jest ktoś z Was może na studiach chemicznych(Uniwersytet,Politechnika)? Jesli tak to ciężko na nich,dużo fizyki?,da sie jakoś przebrnąć?

Mialam chlopaka, ktory studiowal chemie i ogolnie nie narzekal na to, co sie musial tam uczyc...
Czy studia trudne? hmmm... wszystko zalezy od tego jaka specjalizacje chcesz wybrac, duzo zalezy tez od uczelni - wiaodmo na tych prywatnych jest znacznie latwiej :P no i oczywiscie od tego czy chcesz na tych studiach sie cos nauczyc czy byc tam tlyko dla papierka od zaliczenia do zaliczenia... ale generalnie ten, kto sie uczy nie powinien miec z tym problemow, bynajmniej moj Pawel nie mial :P

Konto usunięte
Konto usunięte: na chemii są przeważnie fajne dziewczyny ^^

Tobie to tylko dziewczyny w glowie :jezyk:
Ty sie lepiej za pisanie swojej pracy zabierz :ziober2:

Konto usunięte
Konto usunięte: Uważam, że studia chemiczne są lepsze na Uniwerkach. Po prostu wyższy poziom.

Hmmm nie zawsze Ewa...
Na Uniwersytetach chemia wykladana jets bardziej pod kontem teoretycznym z kolei na uczelniach technicznych bardziej pod tym doswiadczalnym, wiec wszystko zaleyz od tego, co chcialoby sie potem po tej chemii robic :)
Nie mam czasu nienawidzić ludzi, którzy mnie nienawidzą,
bo jestem zbyt zajęta kochaniem ludzi, którzy mnie kochają ;)
Dyskusja na ten temat została zakończona lub też od 30 dni nikt nie brał udziału w dyskusji w tym wątku.