Moniulaaaa
Moniulaaaa
  5 listopada 2008 (pierwszy post)

Nieba już prawie nie było nad ziemią. Padał tylko śnieg taki gęsty i zimny, że nawet w grobach marzły ludzkie popioły. Któż jednak powie, że za tymi chmurami nie ma słońca"
co to znaczy?

xXxKroplaRosyxXx
xXxKroplaRosyxXx
  5 listopada 2008
Konto usunięte
Konto usunięte: co to znaczy?

jak to co ?!:woot:
nie rozumiem twojego pytania.
pubaj
pubaj
  5 listopada 2008

zaczerpnełam z innego forum:

Konto usunięte
Konto usunięte: wydaje mi sie, ze chodzi o nadzieje, przynajmniej w tych ostatnich slowach. mimo zlej sytuacji za chmurami jest jednak slonce wiec istnieje szansa, ze kiedys bedzie lepiej
DYNAMI3
Posty: 5505 (po ~204 znaków)
Reputacja: 0 | BluzgometrTM: 2
DYNAMI3
  5 listopada 2008
Konto usunięte
Konto usunięte: co to znaczy?

to znaczy, że koniec był bliski bo realna była prezydentura McCaina, ale - jako że wygrał Barack Obama - jesteśmy świadkami przełomu epok i należy patrzeć z nadzieją w przyszłość, która rysuje się w tęczy barwach :tak:
xOxAluNniaXoX
xOxAluNniaXoX
  5 listopada 2008

''uczynić kogoś szczęśliwym to jakby jego życie pomnożyć i pogłebić''

RexMundi
Posty: 68929 (po ~126 znaków)
Reputacja: -46 | BluzgometrTM: 13
RexMundi
  5 listopada 2008
Konto usunięte
Konto usunięte: co to znaczy?

że nadzieja umiera ostatnia
...Ignorance is bliss...
BujajacaWoblokachh
Posty: 44958 (po ~170 znaków)
Reputacja: -10 | BluzgometrTM: 12
BujajacaWoblokachh
  5 listopada 2008
Konto usunięte
Konto usunięte: Nieba już prawie nie było nad ziemią. Padał tylko śnieg taki gęsty i zimny, że nawet w grobach marzły ludzkie popioły. Któż jednak powie, że za tymi chmurami nie ma słońca" co to znaczy?

Ja to interpretuje tak:

"Nieba już prawie nie było nad ziemią. "

niebo kojarzy sie z dobrem, zyciem wiecznym, szczesciem... - cyzli wszystkim tym, co wzbudza w nas pozytywne odczucia...

Skoro prawie go nie bylo, to znaczy, ze pojawilo sie wiele zla, nieszczesc i tego wszytkieog, co sprawia czlowiekowi, bol i cieprienie...

"padał tylko śnieg taki gęsty i zimny, że nawet w grobach marzły ludzkie popioły."

snieg kojarzy sie z imnem...

ja bym ten zimowy chlod odniosla do ochlodzenia uczuc, ktore przy wspomnianych grobach i marznieciu moznaby podciagnac tez np pod smierc dobra, teog, co pozytywne... czy cos w tym stylu...

' Któż jednak powie, że za tymi chmurami nie ma słońca'
slonce kojarzy sie z cieplem, wiec moznaby tu wrocic do poczatkowego fragmentu cytatu, z dobrem...

Reasumujac,: nawet po sniezycy czasem wychodzi slonce... zly czas kiedys mija i zawsze jest nadzieja, ze chmury przejda i jutro bedzie lepsze ;]
Nie mam czasu nienawidzić ludzi, którzy mnie nienawidzą,
bo jestem zbyt zajęta kochaniem ludzi, którzy mnie kochają ;)
Dyskusja na ten temat została zakończona lub też od 30 dni nikt nie brał udziału w dyskusji w tym wątku.