cukierkowezycie
cukierkowezycie
  2 listopada 2008 (pierwszy post)

1.Wskaż jakie środki ostrożności należy zachować ,aby chronić organizm przed skutkami różnego typu promieniowania.
2.Wyjaśnij dlaczego jądro atomowe po wyemitowaniu cząstki (a) przekształca się w jądro atomowe innego pierwiastka

pomóżcie !
Moja siostra potrzebuje to na jutro!

RexMundi
Posty: 68929 (po ~126 znaków)
Reputacja: -46 | BluzgometrTM: 13
RexMundi
  2 listopada 2008
Konto usunięte
Konto usunięte: Moja siostra potrzebuje to na jutro!

no to niech lepiej się juz weźmie do nauki :tak:
...Ignorance is bliss...
cukierkowezycie
cukierkowezycie
  2 listopada 2008

ale pomogłaś !!

cukierkowezycie
cukierkowezycie
  2 listopada 2008

pomogłeś*

denatka
denatka
  2 listopada 2008
Konto usunięte
Konto usunięte: 1.Wskaż jakie środki ostrożności należy zachować ,aby chronić organizm przed skutkami różnego typu promieniowania.

Smarować się kremami z filtrem UV?:ziober2:
UkolyszMnieDoSnu
UkolyszMnieDoSnu
  2 listopada 2008
Konto usunięte
Konto usunięte: Moja siostra potrzebuje to na jutro!

przecież macie neta.
tak trudno poszukać ? :zonk:
to forum nie jest po to, aby odrabiać za kogoś zadania domowe.
BujajacaWoblokachh
Posty: 44958 (po ~170 znaków)
Reputacja: -10 | BluzgometrTM: 12
BujajacaWoblokachh
  2 listopada 2008
Konto usunięte
Konto usunięte: 1.Wskaż jakie środki ostrożności należy zachować ,aby chronić organizm przed skutkami różnego typu promieniowania.

wszystko zalzy o jakim promieniowaniu mowa...

podstawa jest unikanie kontaktu z takim promieniowaniem...

np w przypadku promieni rentgenowskich waznym jest by podczas przeswietlen zakrywac najdelikatniejsze czesci ciala, ktore najbardziej narazone sa na ich szkodliwy wplyw...

w przypadku promieniowania wydzielanego np z odbiornika telewizyjnego czy monitora komp. srodkiem zachowania ostroznosci jest zahcownaie odleglosci np minimum m50 cm

w przypadku tel kom, ktore rowniez emituja promieniowanie, najlepiej nie trzymac ich blisko ciala np w kieszeni spodni, tylko lepiej w torebce...

no i wspomniane promieniownaie sloneczne - wszelkiego rodzaju kremy z flitrami i unikanie przebywania na sloncu w godiznach poludniowych

Konto usunięte
Konto usunięte: 2.Wyjaśnij dlaczego jądro atomowe po wyemitowaniu cząstki (a) przekształca się w jądro atomowe innego pierwiastka

tutaj chodzi zapewne o proces rozpadu polowicznego pierwiastkow... jak wpiszesz sobie to haslo w google albo poszukasz w podrecznikach znajdziesz obserne wyjasnienie zagadnienia
Nie mam czasu nienawidzić ludzi, którzy mnie nienawidzą,
bo jestem zbyt zajęta kochaniem ludzi, którzy mnie kochają ;)
deadlynightshade
Posty: 5933 (po ~49 znaków)
Reputacja: 0 | BluzgometrTM: 3
deadlynightshade
  4 listopada 2008
Konto usunięte
Konto usunięte: 1.Wskaż jakie środki ostrożności należy zachować ,aby chronić organizm przed skutkami różnego typu promieniowania. 2.Wyjaśnij dlaczego jądro atomowe po wyemitowaniu cząstki (a) przekształca się w jądro atomowe innego pierwiastka

krem z filtrem.
ciepło.
www.deadlynightshade69.fotka.pl

N!3 j3$t3M $ł!!!t gF!@$$tk0m $h3By mN!3ć S!up3R eXXtr@ 0p!$$!k tUt@j [!!!]

-_-'

mówię nie!

piszę poprawnie po polsku,gardzę poke i fejczurami.
Dyskusja na ten temat została zakończona lub też od 30 dni nikt nie brał udziału w dyskusji w tym wątku.