ewelinka10101
ewelinka10101
  1 listopada 2008 (pierwszy post)

W poniedziałek mam klasówkę z histy i w pojęciach które miałam przygotować jest "uniwersalizm religijny" Czy wie ktoś co to jest? Szukałam w google ale tam jest tylko ogólnie uniwersalizm, nie wiem jak to się ma w odniesieniu do religii... W jednej wersji słyszałam że jest to coś z obowiązywaniem jednej religii na danym obszarze, druga wersja że religia jest dostępna dla wszystkich... i nie wiem...

ASIONnia
ASIONnia
  1 listopada 2008
Konto usunięte
Konto usunięte: W poniedziałek mam klasówkę z histy i w pojęciach które miałam przygotować jest "uniwersalizm religijny" Czy wie ktoś co to jest? Szukałam w google ale tam jest tylko ogólnie uniwersalizm, nie wiem jak to się ma w odniesieniu do religii... W jednej wersji słyszałam że jest to coś z obowiązywaniem jednej religii na danym obszarze, druga wersja że religia jest dostępna dla wszystkich... i nie wiem...

ee yy ?
nie ma na google ?
tu są urywki, pojedyńcze info ale można sie dowiedzieć co to jest :
http://www.google.pl/search?hl=pl&q=uniwersalizm+religijny&btnG=Szukaj+w+Google&lr=
ewelinka10101
ewelinka10101
  1 listopada 2008
Konto usunięte
Konto usunięte: tu są urywki, pojedyńcze info ale można sie dowiedzieć co to jest :

no nie bardzo, bo tu jest w odniesieniu do średniowiecza i chrześcijaństwa, a ja miała starożytność...
pszemeka
pszemeka
  1 listopada 2008

uniwersalizm (religia) - akceptacja celów i środków stawianych sobie przez różne wyznania, uznanie, że Bóg czczony przez różne religie jest tym samym Bogiem

Wikipedia nie gryzie...

ewelinka10101
ewelinka10101
  1 listopada 2008
Konto usunięte
Konto usunięte: Wikipedia nie gryzie...

sprawdzałam w wikipedii... tyle że ja muszę mieć o tym pół strony a tu nie dość że mało to jeszcze jakoś tak dziwnie...
pszemeka
pszemeka
  1 listopada 2008

Mam ci udowodnic ?

Jest tego pełno. nie chce mi sie przepisywac... ;/

RexMundi
Posty: 68929 (po ~126 znaków)
Reputacja: -46 | BluzgometrTM: 13
RexMundi
  1 listopada 2008
Konto usunięte
Konto usunięte: W poniedziałek mam klasówkę z histy i w pojęciach które miałam przygotować jest "uniwersalizm religijny" Czy wie ktoś co to jest? Szukałam w google ale tam jest tylko ogólnie uniwersalizm, nie wiem jak to się ma w odniesieniu do religii... W jednej wersji słyszałam że jest to coś z obowiązywaniem jednej religii na danym obszarze, druga wersja że religia jest dostępna dla wszystkich... i nie wiem...

http://sympozjum.sercanie.org.pl/8/ogden.html
...Ignorance is bliss...
uzak
uzak
  2 listopada 2008
Konto usunięte
Konto usunięte: W poniedziałek mam klasówkę z histy i w pojęciach które miałam przygotować jest "uniwersalizm religijny" Czy wie ktoś co to jest? Szukałam w google ale tam jest tylko ogólnie uniwersalizm, nie wiem jak to się ma w odniesieniu do religii... W jednej wersji słyszałam że jest to coś z obowiązywaniem jednej religii na danym obszarze, druga wersja że religia jest dostępna dla wszystkich... i nie wiem...

jezeli jednym z pojęc na kartkówkę jest uniwersalizm to znaczy ze:
1. jest to w książce
bądź
2. nauczyciel/ka podał/a do zeszytu
bądź
3. nauczyciel/ka chciał/a zmusić klasę do sięgnięcia do książki dalej niż podręcznik :and:
Dorqa
Dorqa
  2 listopada 2008
Konto usunięte
Konto usunięte: Wikipedia nie gryzie...


Konto usunięte
Konto usunięte: Jest tego pełno. nie chce mi sie przepisywac... ;/

Konto usunięte
Konto usunięte: 5. Jeżeli w odpowiedzi na prośbę pomocy z pracą domową , ktoś zacznie pisać google.pl ; wejdź na ściągę czy inne wymijające odpowiedzi, zostanie nagrodzony banem.

:wtf:
pieinthesky
Posty: 227 (po ~31 znaków)
Reputacja: 0 | BluzgometrTM: 7
pieinthesky
  2 listopada 2008
Konto usunięte
Konto usunięte: jezeli jednym z pojęc na kartkówkę jest uniwersalizm to znaczy ze: 1. jest to w książce bądź 2. nauczyciel/ka podał/a do zeszytu bądź 3. nauczyciel/ka chciał/a zmusić klasę do sięgnięcia do książki dalej niż podręcznik

:brawo: :tak:

'ja przedstawiam ten świat, takim jakim go widzę
nie rzadko to co fałsz, jest tym czym się brzydzę
zdarza się zbłądzić, upaść zbyt nisko
być tylko hedonistą, na ten temat to wszystko..'

ewelinka10101
ewelinka10101
  2 listopada 2008
Konto usunięte
Konto usunięte: jest to w książce

nie ma...

Konto usunięte
Konto usunięte: 2. nauczyciel/ka podał/a do zeszytu

nie podał, wogóle mało nam podaje...

Konto usunięte
Konto usunięte: 3. nauczyciel/ka chciał/a zmusić klasę do sięgnięcia do książki dalej niż podręcznik

to mozliwe, ale chyba nie wyobraża sobie że dając nam na przygotowanie do klasówki niecały tydzień będziemy jeszcze szukać w innych książkach...

zresztą, napisałam tu bo myślałam że może odpisze mi ktoś kto interesuje się historią i to wie albo ma to w książce...
Dyskusja na ten temat została zakończona lub też od 30 dni nikt nie brał udziału w dyskusji w tym wątku.