speedwaymonia92
speedwaymonia92
  1 listopada 2008 (pierwszy post)

Witam :*
Mój problem brzmi następująco :
Mam napisać wypracowanie z polaka ..
Temat : Dlaczego starożytni Grecy nie prezentowali nigdy scen zbrodni i śmierci, a tylko mówili o tych strasznych wydarzeniach?
Jak działają na widzów współczesne telewizje i kina okrutne sceny zbrodni i agresji.

Chciałabym , że ktoś mi pomógł nawiązać do tematu .. Czego tu się w ogóle czepić ..
Wg mnie można tylko przypuszczać co oni tam robili .. Nie chcieli prezentować scen zbrodni bo małe dzieci tam chodziły i nie powinny oglądać takich rzeczy na zywo.. itp..
Jeśli ktoś zna jakieś linki ze sciągami to możecie zapodać mi , bd wdzięczna.
Za kazdą pomoc serdecznie dziękuje ..
:(
Pozdro :*

Holigula
Holigula
  1 listopada 2008

Ale przecież Grecy pokazywali owe sceny... np w Antygonie...

A na święcie Dionizosa musiał być każdy... Trwały one bodajże 3 dni i podczas nich były grane te przedtawienia...

xXxKroplaRosyxXx
xXxKroplaRosyxXx
  1 listopada 2008
szperałaś w www.google.pl ?
agoosiaaa
agoosiaaa
  1 listopada 2008
Konto usunięte
Konto usunięte: Jak działają na widzów współczesne telewizje i kina okrutne sceny zbrodni i agresji.

mysle, ze mozesz nawiazac np. do informacji uslyszanych w wiadomosciach itp. dosyc czesto sie mowi o przestepstwach, ktore zostaly popelnione po tym, jak ktos zobaczyl jakis film i chcial sie przekonac jak to jest...
btw - duzo takich artykulow mozesz znalezc na wp, onecie czy interii...

Konto usunięte
Konto usunięte: Dlaczego starożytni Grecy nie prezentowali nigdy scen zbrodni i śmierci, a tylko mówili o tych strasznych wydarzeniach?

mi sie wydaje, ze prezentowali, ale wiecej powiedziec na ten temat nie moge, bo zwyczajnie nigdy nad tym sie nie zastanawialam.
RexMundi
Reputacja: -46 | BluzgometrTM: 13
RexMundi
  1 listopada 2008
Konto usunięte
Konto usunięte: Mam napisać wypracowanie z polaka .. Temat : Dlaczego starożytni Grecy nie prezentowali nigdy scen zbrodni i śmierci, a tylko mówili o tych strasznych wydarzeniach? Jak działają na widzów współczesne telewizje i kina okrutne sceny zbrodni i agresji.

przecież już jest ten temat
...Ignorance is bliss...
pszemeka
pszemeka
  1 listopada 2008

Nie pokazywali scen bitewnych ze względów praktycznych.

Zwołaj i pomieść dwie wrogie armie na stadionie...

RexMundi
RexMundi
  1 listopada 2008
Konto usunięte
Konto usunięte: Nie pokazywali scen bitewnych ze względów praktycznych. Zwołaj i pomieść dwie wrogie armie na stadionie...

:ziew:

zasada trzech jedności

Konto usunięte
Konto usunięte: Ale przecież Grecy pokazywali owe sceny... np w Antygonie...

są opisane chyba.. :woot: ie pokazane

Konto usunięte
Konto usunięte: mysle, ze mozesz nawiazac np. do informacji uslyszanych w wiadomosciach itp. dosyc czesto sie mowi o przestepstwach, ktore zostaly popelnione po tym, jak ktos zobaczyl jakis film i chcial sie przekonac jak to jest... btw - duzo takich artykulow mozesz znalezc na wp, onecie czy interii...

człowiek zabija nie TV

Konto usunięte
Konto usunięte: Temat : Dlaczego starożytni Grecy nie prezentowali nigdy scen zbrodni i śmierci, a tylko mówili o tych strasznych wydarzeniach?

odpowiedziałem w poprzednim temacie
...Ignorance is bliss...
XxKondzioxX2
XxKondzioxX2
  1 listopada 2008
Konto usunięte
Konto usunięte: szperałaś w www.google.pl ?

takie texty są już nudne ... ...........

RexMundi
RexMundi: przecież już jest ten temat

o sukienkach, i innych pierdołach też jest dużo tematów

A w googlach jakoś nic nie moge znaleźć o tym, więc nie pomoge :(
Najwyżej możesz wziąść jakiś przykład z ksiązek .. ale ja nie czytam. Pewnie muszą to być bardziej typu mity albo o starożytności.Może ktoś Ci jeszcze tu pomoże...
XxKondzioxX2
XxKondzioxX2
  1 listopada 2008
RexMundi
RexMundi: agoosiaaa: mysle, ze mozesz nawiazac np. do informacji uslyszanych w wiadomosciach itp. dosyc czesto sie mowi o przestepstwach, ktore zostaly popelnione po tym, jak ktos zobaczyl jakis film i chcial sie przekonac jak to jest... btw - duzo takich artykulow mozesz znalezc na wp, onecie czy interii... człowiek zabija nie TV

no dobra.. ale większość ogladając telewizje bierze z tego przykład .. nawet młodzież
zobaczy że ktoś cos nożem wyprawia to zaraz też kupuje jakies scyzoryki, niewidomo co jeszcze ...
btw. speedwaymonia92 : ja napisalem na ten 2 temat.. tego nawet nie zaczynałem bo i tak bym nie napisał.
RexMundi
RexMundi
  1 listopada 2008
Konto usunięte
Konto usunięte: o sukienkach, i innych pierdołach też jest dużo tematów

ale jest identyczny - ja piedole :zonk:

Konto usunięte
Konto usunięte: no dobra.. ale większość ogladając telewizje bierze z tego przykład .. nawet młodzież zobaczy że ktoś cos nożem wyprawia to zaraz też kupuje jakies scyzoryki, niewidomo co jeszcze ...

"nawet młodzież"
dzisiejsza młodzież to w większości "tłuki bez szkoły" zdegenerowana od samowoli
istni bohaterowie Lord of the Flies
od dziecka oglądam horrory grywałem w okrutne gry ..i jakoś nie mam spaczonego umysłu
tłumaczenie że ktoś jest zły bo ogląda złe filmy jest usprawiedliwieniem systemu wychowawczego
...Ignorance is bliss...
speedwaymonia92
speedwaymonia92
  1 listopada 2008

sorka.. nie wiedziałąm, że jest taki temat

w takim razie proszę o usuniecie mojego postu.

thx za porady tym co odp.

gozdzikowa0007
gozdzikowa0007
  3 listopada 2008
Konto usunięte
Konto usunięte: Witam :*

Witaj

Konto usunięte
Konto usunięte: Jak działają na widzów współczesne telewizje i kina okrutne sceny zbrodni i agresji.

Na ludzi współczesne filmy działają inaczej niż kiedyś dzisiaj człowiek się przejmuje wszystkim wszędzie szuka problemu.
Okrutne sceny zbrodni działają jak i zależy na kogo
Jeden ma słabą psychike siedzi i sie boi że coś mu się stanie.
Drugiemu nic nie będzie bo potraktuje to jako film.

Konto usunięte
Konto usunięte: Chciałabym , że ktoś mi pomógł nawiązać do tematu .. Czego tu się w ogóle czepić ..

RexMundi
RexMundi: są opisane chyba.. ie pokazane

Konto usunięte
Konto usunięte: mysle, ze mozesz nawiazac np. do informacji uslyszanych w wiadomosciach itp. dosyc czesto sie mowi o przestepstwach, ktore zostaly popelnione po tym, jak ktos zobaczyl jakis film i chcial sie przekonac jak to jest... btw - duzo takich artykulow mozesz znalezc na wp, onecie czy interii...

TO jest ściema jednym słowem, bo nie ma czegoś takiego żę ktoś coś robi bo mu gra kazała.
Na to działa wyobraźnia i psychika :D

RexMundi
RexMundi: przecież już jest ten temat

Gdzie?

RexMundi
RexMundi: zasada trzech jedności

Zasada trzech jedności (trzy jedności) - zespół trzech reguł podstawowych dla klasycystycznej koncepcji fabuły dramatu lub wyłącznie tragedii. Reguły te to jedność czasu, jedność miejsca i jedność akcji.

Konto usunięte
Konto usunięte: szperałaś w www.google.pl ?

Czy tylko google tutaj mamy? a może by ktoś tak pomyślał :)

Konto usunięte
Konto usunięte: takie texty są już nudne ... ...........

Zgadzam się, bo to monotonia może napiszcie coś w stylu "spytaj wujka google'a"
albo co innego.

Konto usunięte
Konto usunięte: o sukienkach, i innych pierdołach też jest dużo tematów

Takie tematy też są potrzebne.

RexMundi
RexMundi: ale jest identyczny - ja piedole

Mama Cie nie uczyła ze sie nie przeklina gnoju?! - kultury troche.

RexMundi
RexMundi: "nawet młodzież" dzisiejsza młodzież to w większości "tłuki bez szkoły" zdegenerowana od samowoli istni bohaterowie Lord of the Flies od dziecka oglądam horrory grywałem w okrutne gry ..i jakoś nie mam spaczonego umysłu tłumaczenie że ktoś jest zły bo ogląda złe filmy jest usprawiedliwieniem systemu wychowawczego

Dodaj że to ćpuny alkoholicy i analfabeci :)

Konto usunięte
Konto usunięte: sorka.. nie wiedziałąm, że jest taki temat

Nie ma za co :)

Konto usunięte
Konto usunięte: w takim razie proszę o usuniecie mojego postu.

Ja proponuje usunięcie tematu.

Konto usunięte
Konto usunięte: thx za porady tym co odp.

My cię również pozdrawiamy
xXxKroplaRosyxXx
xXxKroplaRosyxXx
  3 listopada 2008
Konto usunięte
Konto usunięte: takie texty są już nudne ... ...........

tak jak tematy,które się tu powtarzają.:ziew:

Konto usunięte
Konto usunięte: może by ktoś tak pomyślał :)

sama by mogła.

Konto usunięte
Konto usunięte: Ja proponuje usunięcie tematu.

jak już to zamknięcie.:ziew:
RexMundi
RexMundi
  3 listopada 2008
Konto usunięte
Konto usunięte: Mama Cie nie uczyła ze sie nie przeklina gnoju?!

gnoja to widzisz w lustrzę :ziew:

Konto usunięte
Konto usunięte: Ja proponuje usunięcie tematu.

zamknąć można

Konto usunięte
Konto usunięte: Dodaj że to ćpuny alkoholicy i analfabeci :)

też

Konto usunięte
Konto usunięte: Zasada trzech jedności (trzy jedności) - zespół trzech reguł podstawowych dla klasycystycznej koncepcji fabuły dramatu lub wyłącznie tragedii. Reguły te to jedność czasu, jedność miejsca i jedność akcji.

tu popełniłem gafę :tak:
za dużo trójek w greckim dramacie

Konto usunięte
Konto usunięte: Gdzie?

w du..e .. poszukaj sobie
...Ignorance is bliss...
Dyskusja na ten temat została zakończona lub też od 30 dni nikt nie brał udziału w dyskusji w tym wątku.