7eM
7eM
  30 października 2008 (pierwszy post)

Kolejne z moich pytań i problemów...;x mianowicie teraz chodzi o Matematyke.. na pewno spotkaliscie się z "procentem prostym" i składowym" znamy również wzory... tylko jakoś trudno mi po samej treści zadania zrozumieć,ktory wzór powinnam zastosować... Wie ktoś może jak najłatwiej, najprosciej uswiadomić który wzór czego tyczy ale nie tak z teorii, tylko "na chlopski rozum" ?

7eM
7eM
  30 października 2008

nawet źle napisalam prrocent skladany..* ale widze las odpowiedzi :D

kasiaf15
kasiaf15
  30 października 2008

możesz podac jakis przyklad zadania??

Dorqa
Dorqa
  30 października 2008

pierwsze slysze o takich procentach ;d napisz jakis przyklad ;d

7eM
7eM
  30 października 2008

Klijent zawarł z bankiem umowę na udzielenie mu kredytu w wysokości 35000 zł na okres dwóch lat przy oprocentowaniu w skali roku w wysokości 24%. oblicz, jaką kwote musi oddać bankowi kredytobiorca, jesli bank zastosuje kapitulację roczną...

proszę ; )

7eM
7eM
  30 października 2008
Konto usunięte
Konto usunięte: Klijent

klient*
7eM
7eM
  30 października 2008
Konto usunięte
Konto usunięte: możesz podac jakis przyklad zadania??

Tomek złożył w banku 5000zł. Po 18 miesiącach bank wypłacił mu 5624,32zł. Jakie oprocentowanie jest w tym banku jeżeli kapitalizacja następuje co pół roku? a tu jest 2 zadanie, teraz możecie nawet wybierać ;x
kathariss
kathariss
  30 października 2008

kn=ko(1+p%) do n
legenda:
kn- kwota końcowa
n-ilość okresow kalitalizacyjnych
p-oprocentowanie
ko-kwota poczatkowa

w czym widzisz problem?

kathariss
kathariss
  30 października 2008

okresów kapitalizacyjnych *

7eM
7eM
  30 października 2008
Konto usunięte
Konto usunięte: w czym widzisz problem?

w tym, ze z treści zadania trudno mi wywnioskowac , czy skorzystać z wzroru na % prosty czy składany. Bo jakaś treść pasuje mi zupełnie inaczej i zawsze na opak zrobie.
kathariss
kathariss
  30 października 2008

Nawet nie jestem w stanie sobie tego wyobrazić, to chyba logiczne, że o ile masz wszystkie dane poza jedną niewiadomą, ktore pasuja do wzoru, to mozesz go użyć ;)

eLTechozaur
Posty: 68 (po ~138 znaków)
Reputacja: 0 | BluzgometrTM: 0
eLTechozaur
  30 października 2008

Procent prosty jest wtedy gdy jest 1 jedyne okres kapitalizacji ... na koniec

Dyskusja na ten temat została zakończona lub też od 30 dni nikt nie brał udziału w dyskusji w tym wątku.