UnaCreatura
Posty: 249 (po ~73 znaków)
Reputacja: 15 | BluzgometrTM: 17
UnaCreatura
  28 października 2008 (pierwszy post)

Pytanie głównie do studentów, ale nie tylko ;) Zdecydowałam sie na pisanie pracy licencjackiej z zakresu prawa międzynarodowego, ale nie wiem, które z poniższych zagadnień mogłoby być najciekawsze i w miarę łatwo dostępne, jeśli chodzi o materiały:
?Status prawny obywatela państwa trzeciego w Unii Europejskiej
?Prawa człowieka w Unii Europejskiej
?Odpowiedzialność państwa za naruszenia międzynarodowego prawa humanitarnego konfliktów zbrojnych
?Międzynarodowa współpraca w walce z przestepczością (międzynarodowe trybunały karne, Interpol)
?Uchodźcy w Unii Europejskiej, aspekty prawne i polityczne
?Interwencja humanitarna w prawie międzynarodowym
?Egzekwowanie prawa międzynarodowego środkami zbrojnymi
?Egzekwowanie prawa międzynarodowego środkami pokojowymi
?Poszanowanie praw mniejszości jako element międzynarodowej ochrony praw człowieka
?Europejski system ochrony praw człowieka
?Kara śmierci - powracający dylemat
Może coś mi podpowiecie, doradzicie, bo mam jeden wlk mętlik w głowie.

monia7292
monia7292
  28 października 2008

Jeśli ja miałabym pisać na takie tematy zdecydowanie wybrałabym:
Prawa człowieka w Unii Europejskiej ( bo łatwo jest to wszystko znaleźć i powyjaśniać)
lub
Kara śmierci - powracający dylemat ( według mnie to bardzo ciekawy i równie łatwy jak powyższy do napisania temat)

Powodzenia w pisaniu :P

NieChceBycGrzeczna
NieChceBycGrzeczna
  30 października 2008

Ja należę do Klubu Europejskiego. Mam dużo książek, notek, kserówek na większość tych tematów. Gdybyś mieszkała bliżej podrzuciłabym Ci je ;) Bo mam tego dość dużo . Ale gdybym miała wybierać, to wybrałabym:
1) Prawa człowieka w Unii Europejskiej (robiłam o tym prezentacje, mogłabyś wypisać tutaj też organizacje jakie się tym zajmują np. unicef. ;] )
2) Kara śmierci - powracający dylemat (mogłoby to być na podstawie tego w jakich krajach jest ta kara śmierci i możesz również napisać jakie kraje zmierzają taką kare wprowadzić oraz napisać czy to na prawdę jest odpowiednia kara 'życie za życie' :) )
3) Europejski system ochrony praw człowieka ( napisać na czym polega i czy jest srogo przestrzegany itp.)
4) Poszanowanie praw mniejszości jako element międzynarodowej ochrony praw człowieka ( ja rozumiem to tak,że tu chodzi o różnorodności kulturalne, etniczne, religijne itp. )

Dyskusja na ten temat została zakończona lub też od 30 dni nikt nie brał udziału w dyskusji w tym wątku.