noShiting
noShiting
  28 października 2008 (pierwszy post)

1. Możecie powiedzieć mi coś na temat "kultura i sztuka XIXw."?
tak, szukałam w googlach, ale nie mogę znaleźć nic co by mogło odpowiadać mojej pani od historii, która naprawdę ostro ocenia.

2. Głoski dźwięczne i bezdźwięczne. Udźwięcznianie i ubezdźwięcznianie. Jutro mam z tego sprawdzian - co wiecie na ten temat?

baskas4
baskas4
  28 października 2008
Konto usunięte
Konto usunięte: . Możecie powiedzieć mi coś na temat "kultura i sztuka XIXw."?

impresjonizm, ekspresjonizm. Resztę znajdź sama.

Konto usunięte
Konto usunięte: co wiecie na ten temat?

google wie najlepiej
agoosiaaa
agoosiaaa
  28 października 2008
Konto usunięte
Konto usunięte: tak, szukałam w googlach, ale nie mogę znaleźć nic co by mogło odpowiadać mojej pani od historii, która naprawdę ostro ocenia.

to moze napisz, o czym twoja nauczycielka chcialaby mniej-wiecej uslyszec, zebysmy byli ci w stanie jakos pomoc...

Konto usunięte
Konto usunięte: 2. Głoski dźwięczne i bezdźwięczne. Udźwięcznianie i ubezdźwięcznianie. Jutro mam z tego sprawdzian - co wiecie na ten temat?

wiem dosyc duzo, ale ze od trzech lat nie chodze na polski lepiej nie bede wypisywac, bo moge sie mylic...
noShiting
noShiting
  28 października 2008
Konto usunięte
Konto usunięte: to moze napisz, o czym twoja nauczycielka chcialaby mniej-wiecej uslyszec, zebysmy byli ci w stanie jakos pomoc...

ona lubi jakieś ciekawostki itp... takie ogólne inf to wiemy z lekcji...
RexMundi
Posty: 68929 (po ~126 znaków)
Reputacja: -46 | BluzgometrTM: 13
RexMundi
  28 października 2008
Konto usunięte
Konto usunięte: szukałam w googlach, ale nie mogę znaleźć nic co by mogło odpowiadać mojej pani od historii,

jakoś po przeczytaniu tego odechciało mi się pomagać
...Ignorance is bliss...
SylvOosiaaa
SylvOosiaaa
  29 października 2008
Konto usunięte
Konto usunięte: 2. Głoski dźwięczne i bezdźwięczne. Udźwięcznianie i ubezdźwięcznianie. Jutro mam z tego sprawdzian - co wiecie na ten temat?
takie rzeczy to powinnaś miec w zeszycie bo z palca nie bierze się takich rzeczy najpierw nauczycielka wam podała i z tego zrobi klasówkę. znajdź w książce to albo w poprzedniej kl mieliści eto i teraz powtarzacie
noShiting
noShiting
  29 października 2008
RexMundi
RexMundi: jakoś po przeczytaniu tego odechciało mi się pomagać

1 - miałam na myśli brak wystarczających informacji , a nie zerżnięcie pracy. (?!)

Konto usunięte
Konto usunięte: takie rzeczy to powinnaś miec w zeszycie bo z palca nie bierze się takich rzeczy najpierw nauczycielka wam podała i z tego zrobi klasówkę. znajdź w książce to albo w poprzedniej kl mieliści eto i teraz powtarzacie

nie było mnie 2,5 tygodnia w szkole, mieszkam około 20km od najbliższej osoby z klasy. podręcznika do polskiego u nas w szkole się nie kupuje.
naprawdę, gdybym miała inną możliwość, nie pisałabym na forum.

+ nie musicie odpisywać dzisiaj, skoro pisałam post wczoraj , a odpowiedzi potrzebowałam na dzisiaj - co chyba jest logiczne.
NieChceBycGrzeczna
NieChceBycGrzeczna
  30 października 2008
Konto usunięte
Konto usunięte: + nie musicie odpisywać dzisiaj, skoro pisałam post wczoraj , a odpowiedzi potrzebowałam na dzisiaj - co chyba jest logiczne.

sorka, ale kusi mnie xD z tego 6 miałam xD hha . A jak nie, to na poprawe testu będziesz miała :))

Konto usunięte
Konto usunięte: Głoski dźwięczne i bezdźwięczne.

Głoski Dźwięczne: dż,ń,j,t,m,n,r,s,ź,ż,b,dz,g,w,d,dź,h. ;]
Głoski Bezdźwięczne: p,c,k,f,z,l,ć,ch,ś,sz,cz ;]

Konto usunięte
Konto usunięte: Udźwięcznianie i ubezdźwięcznianie.

Udźwięcznienie: spółgłoska bezdźwięczna staje się dźwięczna pod wpływem sąsiadującej z nią głoski dźwięcznej.
Ubezdźwięcznienie: spółgłoska dźwięczna staje się dźwięczna pod wpływem sąsiadującej z nią głoski dźwięcznej.
*ze względu na miejsce powstawania wyróżniamy upodobnienia:
1) wewnątrzwyrazowe- na początku, w środku, na końcu wyrazu. (przerwa,babka, paw),
2) międzywyrazowe (zmierz temperaturę).
*ze względu a kierunek upodobnienia wyróżniamy upodobnienia:
1) wsteczne,
2) postępowe.

Dziękuje za uwagę xD
Dyskusja na ten temat została zakończona lub też od 30 dni nikt nie brał udziału w dyskusji w tym wątku.