bart123412
bart123412
  27 października 2008 (pierwszy post)

witam mam pytanie jutro mam kartke z infy i musze napisac wlasnymi slowami co to i do czego jest protokól tcp/ip i jakie są rodzaje sieci jak mam to napisac własnymi słowami??

UkradlemCiKonto
UkradlemCiKonto
  27 października 2008
Konto usunięte
Konto usunięte: witam mam pytanie jutro mam kartke z infy i musze napisac wlasnymi slowami co to i do czego jest protokól tcp/ip i jakie są rodzaje sieci jak mam to napisac własnymi słowami??

w google sprawdź
bart123412
bart123412
  27 października 2008

sprawdzalem ale to jest napisane po nie mojemu xD

UkradlemCiKonto
UkradlemCiKonto
  27 października 2008
Konto usunięte
Konto usunięte: sprawdzalem ale to jest napisane po nie mojemu xD

znaczy za dobrze napisane ? :ziober2: ?
bart123412
bart123412
  27 października 2008

TCP/IP (ang. Transmission Control Protocol / Internet Protocol) jest pakietem najbardziej rozpowszechnionych protokołów komunikacyjnych współczesnych sieci komputerowych. Następca protokołu NCP. Najczęściej obecnie wykorzystywany standard sieciowy, stanowiący podstawę współczesnego Internetu. Nazwa pochodzi od dwóch najważniejszych jego protokołów: TCP oraz IP.

TCP/IP jest standardem komunikacji otwartej. Otwartość oznacza tu możliwości komunikacji między dowolnymi typami urządzeń, bez względu na ich fizyczną różnorodność. TCP/IP zwany jest także stosem protokołów ze względu na strukturę warstwową, w której ramka protokołu wyższej warstwy jest zawarta jako dane w protokole warstwy niższej.

np.to jak mam wlasnymi slowami napisac

UkradlemCiKonto
UkradlemCiKonto
  27 października 2008
Konto usunięte
Konto usunięte: TCP/IP (ang. Transmission Control Protocol / Internet Protocol) jest pakietem najbardziej rozpowszechnionych protokołów komunikacyjnych współczesnych sieci komputerowych. Następca protokołu NCP. Najczęściej obecnie wykorzystywany standard sieciowy, stanowiący podstawę współczesnego Internetu. Nazwa pochodzi od dwóch najważniejszych jego protokołów: TCP oraz IP. TCP/IP jest standardem komunikacji otwartej. Otwartość oznacza tu możliwości komunikacji między dowolnymi typami urządzeń, bez względu na ich fizyczną różnorodność. TCP/IP zwany jest także stosem protokołów ze względu na strukturę warstwową, w której ramka protokołu wyższej warstwy jest zawarta jako dane w protokole warstwy niższej.

no nie wiem :D
xXFoBXx
xXFoBXx
  27 października 2008

eee. myślałam ze coś dla mnie.. ale za trudne :ninja:

kowall985
kowall985
  28 października 2008
Konto usunięte
Konto usunięte: tcp/ip i jakie są rodzaje sieci

tcp/ip masz opisane
a co do rodzajow sieci
http://pl.wikipedia.org/wiki/Topologia_sieci_komputerowej
Dyskusja na ten temat została zakończona lub też od 30 dni nikt nie brał udziału w dyskusji w tym wątku.