007Malgosia
007Malgosia
  27 października 2008 (pierwszy post)

Na angielskim Pani zapytała nas czym się różni "two fish" od "two fishes" nie piszcie tylko że końcówką "es". Nikt nie wiedział może ktoś z Was wie? Pomóżcie...

xMadaFuckaPrincesx
xMadaFuckaPrincesx
  27 października 2008
Boze... :zonk:
liczba mnoga ;]
two -dwa
fish- ryba
fishes- ryby

:and:
barbieprostytutkas
barbieprostytutkas
  27 października 2008
Konto usunięte
Konto usunięte: Na angielskim Pani zapytała nas czym się różni "two fish" od "two fishes" nie piszcie tylko że końcówką "es". Nikt nie wiedział może ktoś z Was wie? Pomóżcie...

Jedna forma jest niepoprawnie napisana...
Sprawdz sobie czy ryba to słowo piliczalne czy nie
007Malgosia
007Malgosia
  27 października 2008

Obie są poprawne i znaczą 2 ryby ale dlaczego pisze się tak i tak i o to czy policzalne i niepoliczalne też nie chodzi;/

DeliciousJelly
DeliciousJelly
  27 października 2008
Konto usunięte
Konto usunięte: fish- ryba

fish - to ryba jak i ryby... :and:

Konto usunięte
Konto usunięte: Na angielskim Pani zapytała nas czym się różni "two fish" od "two fishes" nie piszcie tylko że końcówką "es". Nikt nie wiedział może ktoś z Was wie? Pomóżcie...

Wydaje mi się, że to chodzi o porcje do jedzenia, a druga forma to ilość ryb pływających (żyjących). ;) Tylko nie wiem, która forma do czego. ;d I podkreślam, że tylko mi się wydaje.
barbieprostytutkas
barbieprostytutkas
  27 października 2008
Konto usunięte
Konto usunięte: Obie są poprawne i znaczą 2 ryby ale dlaczego pisze się tak i tak i o to czy policzalne i niepoliczalne też nie chodzi;/

Jeżeli mówisz co dobrze a co źle to po co temat? Chyba duzo wiesz na ten temat
007Malgosia
007Malgosia
  27 października 2008

Właśnie nie całą lekcje wymyślaliśmy i niektóre odpowiedzi padały dlatego wiem ze to nie to :P

barbieprostytutkas
barbieprostytutkas
  27 października 2008
Konto usunięte
Konto usunięte: Właśnie nie całą lekcje wymyślaliśmy i niektóre odpowiedzi padały dlatego wiem ze to nie to :P

Aha...
Jak dla mnie wszystkie osoby piszą tu dobrze :)
Ale szczerze mówiąc to ja tej drugiej formy na oczy nie widziałam :ssh:
DeliciousJelly
DeliciousJelly
  27 października 2008
"Fish is used either as singular noun or to describe a group of specimens from a single species. Fishes describes a group containing more than one species. Hence, as plurals, these words could be used thus:
My aquarium contains three different fishes: guppies, platies, and swordtails.
The North Atlantic stock of Gadus morhua is estimated to contain several million fish."
Rozumiesz? ;d
007Malgosia
007Malgosia
  27 października 2008

Okaże się jutro na lekcji jaka była odpowiedź:D

DeliciousJelly
DeliciousJelly
  27 października 2008
Czyli że jak są ryby jednego gatunku to fish, a jak wielu gatunków to fishes. ;d
glupiajedza
glupiajedza
  27 października 2008

nie potrafię dobrze angielskiego ale moze chodziło o to że nauczycielka specjalnie zrobiła błąd pisząc fishes (bo liczba mnoga i pojedyncza ryby to fish) i chciała sprawdzić czy ktoś to zauważy...

XNoAngelaX
XNoAngelaX
  27 października 2008

zmienia sie czas moze c0 ?? ;D

007Malgosia
007Malgosia
  28 października 2008
Niestety żadna odpowiedź nie była prawidłowa:( Jedne rybki były kupione w sklepie a drugie złowione...
Dyskusja na ten temat została zakończona lub też od 30 dni nikt nie brał udziału w dyskusji w tym wątku.