KaroIina
Reputacja: -5 | BluzgometrTM: 82
KaroIina
  24 października 2008 (pierwszy post)

1. Roznica dwoch liczb jest dwa razy mniejsza od ich sumy.Pierwsza liczba jest o 10 wieksza od drugiej . znajdz te liczby

2. Suma dwoch liczb jest trzy razy wieksza od ich roznicy.pierwsza liczba jest o 6 bmniejsza od drugiej . znajdz te liczby

mógłby mi ktoś wytłumaczyć jak to zrobić ?

Powyższy post wyraża jedynie moją opinię w dniu dzisiejszym.Nie może on służyć przeciwko mnie w dniu jutrzejszym, ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto zastrzegam sobie prawo zmiany poglądów,bez podawania przyczyny.
baskas4
baskas4
  24 października 2008
Konto usunięte
Konto usunięte: mógłby mi ktoś wytłumaczyć jak to zrobić ?

a czego konkretnie nie rozumiesz w tej treści?
KaroIina
KaroIina
  24 października 2008
Konto usunięte
Konto usunięte: a czego konkretnie nie rozumiesz w tej treści?

jakie równanie ułożyć
nigdy nie umiałam ich układać
rozwiązywać owszem.
Powyższy post wyraża jedynie moją opinię w dniu dzisiejszym.Nie może on służyć przeciwko mnie w dniu jutrzejszym, ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto zastrzegam sobie prawo zmiany poglądów,bez podawania przyczyny.
baskas4
baskas4
  24 października 2008

treść zadań jest prosta.

Konto usunięte
Konto usunięte: Roznica dwoch liczb jest dwa razy mniejsza od ich sumy.Pierwsza liczba jest o 10 wieksza od drugiej . znajdz te liczby

pierwszą liczbą będzie x+10. druga musi być o 10 mniejsza (x)

różnica dwóch liczb
x+10-x
skoro ta różnica jest dwa razy mniejsza od ich sumy, to suma jest dwa razy większa od tego
więc:
(x+10)-x= 2* [(x+10)+x]
teraz rozwiązujesz.
drugie zadanie tak samo.
KaroIina
KaroIina
  24 października 2008

@baskas4:
dziekuje Ci bardzo :*******

KaroIina
KaroIina
  24 października 2008

hę, ale skoro różnica dwóch liczb to nie powinno być tam "y" jeszcze ?

baskas4
baskas4
  24 października 2008
Konto usunięte
Konto usunięte: ale skoro różnica dwóch liczb to nie powinno być tam "y" jeszcze ?

mogłoby być "y" ale skoro podali Ci, że pierwsza liczba jest większa od drugiej, to po co sobie jeszcze utrudniać życie?
możesz dać tam "y" ale musiałabyś się bawić później w podstawianie, a to jest bardziej czasochłonne :)
KaroIina
KaroIina
  24 października 2008

aa rozumiem.

mam 120 zadań nie wiem jak ja je rozwiąże eh.
mogłabyś pomóc mi jeszcze w tym ?

4. pierwsza liczba jest o 30 %mniejsza od drugiej . suma 40%liczby trzeciej cześci drugiej liczby jest rowna 4.Znajdz te liczby.

KaroIina
KaroIina
  24 października 2008

ok zrobilam sama, dzieki za pomoc,
mozna zamknac

Dyskusja na ten temat została zakończona lub też od 30 dni nikt nie brał udziału w dyskusji w tym wątku.