Zezowatylucznik
Zezowatylucznik
  24 października 2008 (pierwszy post)

Witam mam problema z jednym zadaniem: Nie wiem od czego zacząć więc jeśli ktoś by mógł pomóc to byłbym wdzięczny... Jak ktoś zacznie może uda mi się samemu skończyć i bardzo prosiłbym o nie pisanie "trollowych" postów w celu ich nabicia...

Oto treść zadania: W trapezie równoramiennym o polu 56cm^2 połączono środki kolejnych boków. Oblicz pole powstałego czworokąta

wyjdzie równoległobok pola na figury są ale nie wiem jak to złożyć w całość..

Z góry dzięki za odpowiedź

SweetLittleDevil01
SweetLittleDevil01
  24 października 2008

jakoś tego mi nie zobrazowałes :woot:

scofieldowski
scofieldowski
  24 października 2008

do tego rysunek jest potrzebny rysowac na forum nie potrafie :D
no i obliczenia tez ciezko by bylo tutaj zamiescic :)

Zezowatylucznik
Zezowatylucznik
  24 października 2008

łeeee jakby to było proste to bym sobie to obliczył a że trochę trudne to dla mnie to proszę was o pomoc :)

xXxbetkaxXx17
Posty: 3 (po ~56 znaków)
Reputacja: 0 | BluzgometrTM: 0
xXxbetkaxXx17
  25 października 2008

ja bym rozwiązała ale potrzebny mi jest rysunek

xXxbetkaxXx17

Zezowatylucznik
Zezowatylucznik
  25 października 2008

zobaczymy co da się zrobić :)

[URL=www.fotosik.pl][/URL] Proszę oto rysunek trzeba obliczyć to niebieskie pole... ale ja nie mam pojęcia jak się do tego zabrać...

eLTechozaur
Posty: 68 (po ~138 znaków)
Reputacja: 0 | BluzgometrTM: 0
eLTechozaur
  26 października 2008

Wiec tak wiemy ze dlugosc odcinka łączacego srodki ramion trapezu wyraza sie wzorem (a+b)/2 a ze w tym wypadku tym odcinkiem jest d2 wiec d2 =(a+b)/2 jak latwo zauwazyc druga przekatna rownolegloboku jest rowna h.
Podsumowujac wiemy ze (a+b)h/2 = 56 ( ze wzoru na pole trapezu ) wiec teraz korzystajac ze wzoru na pole rownloegloboka [(d1*d2)/2*sin w naszym przypadku 90 stopni] dostajemy rownanie (a+b)h/4 = 28 ;)
E troche nie jasno napisalem ale jest juz troche pozno ... ;)

Zezowatylucznik
Zezowatylucznik
  26 października 2008

Dzięki już powinienem się połapać... Ale tak to jest jak się do szkoły już nie chodzi a zadanie trzeba rozwiązać :P Stokrotne dzięki

Dyskusja na ten temat została zakończona lub też od 30 dni nikt nie brał udziału w dyskusji w tym wątku.