Moniczka66617
Moniczka66617
  22 października 2008 (pierwszy post)
*Na którym południku Słońce góruje o godzinie 14.00 czasu uniwersalnego? Moim zdaniem na południku 30stopni, ale nie jestem pewna... A wy jak sądzicie?

*na którym południku słońce góruje, jezeli w Rio de Janeiro (44stopnieW) jest godzina 9.30 czasu slonecznego(tutaj mi wyszło 6,5 stopnia ;/)

*które obszary na Ziemi najwcześniej świętują nadejście nowego roku? Wyjaśnij dlaczego tak się dzieje.. Możecie mi pomóc w tym?
xBumCykCyk
xBumCykCyk
  22 października 2008
Konto usunięte
Konto usunięte: *które obszary na Ziemi najwcześniej świętują nadejście nowego roku? Wyjaśnij dlaczego tak się dzieje.. Możecie mi pomóc w tym?

z tv wiem że te na wschodzie przy lini zmiany czasu :woot: .
baskas4
baskas4
  22 października 2008
Konto usunięte
Konto usunięte: *które obszary na Ziemi najwcześniej świętują nadejście nowego roku? Wyjaśnij dlaczego tak się dzieje.. Możecie mi pomóc w tym?

na prawo od Linii wyzn. 180 stopni. To chyba Australia i Oceania.
SzukamMilosciNo
SzukamMilosciNo
  23 października 2008

*Na którym południku Słońce góruje o godzinie 14.00 czasu uniwersalnego? Moim zdaniem na południku 30stopni, ale nie jestem pewna... A wy jak sądzicie?

Zgadzam się tylko trzeba dodać że długości zachodniej czyli 30W, bo na południku 30E jest wtedy już 16:00

*na którym południku słońce góruje, jezeli w Rio de Janeiro (44stopnieW) jest godzina 9.30 czasu slonecznego(tutaj mi wyszło 6,5 stopnia ;/)

15stopni to 1godzina, więc godzina 12 jest na pewno na wchód od Rio o 2,5godziny, a 2,5godziny to 37,5stopnia, więc od 44stopniW trzeba odjąc 37,5 a to się równa 7,5stopniaW tam jest godzina 12:00, gdy w Rio jest 9:30 :P

*które obszary na Ziemi najwcześniej świętują nadejście nowego roku? Wyjaśnij dlaczego tak się dzieje.. Możecie mi pomóc w tym?

te położone najbliżej południka 180E (oczywiście z jego lewej strony). Wyjaśnienie? Bo to rejon położony najdalej na wschód? A może bo tak oficjalnie ustalono że tam zaczynać się będzie dzień? A może bo Bóg tak stworzył świat że kręci się właśnie w tą stronę?

Dyskusja na ten temat została zakończona lub też od 30 dni nikt nie brał udziału w dyskusji w tym wątku.