TranceDjka
TranceDjka
  21 października 2008 (pierwszy post)
Jestem obecnie w II klasie LO na profilu mat.- inf. i zastanawiam sie nad zdawaniem matury z informatyki, ale nie wiem czy to dobry pomysł- ponoć jest ona bardzo trudna i w sumie wcale aż tak bardzo nie potrzebna na studia informatyczne. Chcę iść na kierunek związany z grafiką komputerową, ale nie mam pojęcia z czego zdawać maturę i na jakim poziomie. Proszę o pomoc.
MisiaV
MisiaV
  21 października 2008

ja bym na Twoim miejscu zdawała z informatyki.

ASIONnia
ASIONnia
  21 października 2008
Konto usunięte
Konto usunięte: Jestem obecnie w II klasie LO na profilu mat.- inf. i zastanawiam sie nad zdawaniem matury z informatyki, ale nie wiem czy to dobry pomysł- ponoć jest ona bardzo trudna i w sumie wcale aż tak bardzo nie potrzebna na studia informatyczne. Chcę iść na kierunek związany z grafiką komputerową, ale nie mam pojęcia z czego zdawać maturę i na jakim poziomie. Proszę o pomoc.


Z mojego kumpla szkoły najwięcej osób oblewało z informatyki.
Może to się wydawać prosty przedmiot ale zadania są podobno bardzo trudne :/
Zależy też od umiejętności osoby zdającej i zadań :D
TranceDjka
TranceDjka
  21 października 2008

No własnie wiem. W mojej budzie to na infie uczysz się jak grać w gry na necie ;/. Nawet boję sie zdawać ten przedmiot. W mojej szkole na całą jej historię zdawała jedna osoba i nie zdała xDD Ale mi chodzi o to jakie przedmioty musze zdawać zeby sie dostać na grafike komputerową.

Rosiczka00
Rosiczka00
  21 października 2008

informatyka Ci niepotrzebna, wystarczy dobry wynik z maturki rozsz z matmy.
wiem, bo mało kto z moich znajomych zdawał infę, a dostawali się na wszelkie kierunki związane z informatyką w Krakowie.

Brak0001
Brak0001
  21 października 2008

Informatyka w moim miescie liczy sie na wiekszosc wydzialow zwiazanych z informatyka do automatyki robotyki mechatroniki, ale na konkretnie wydziale na jakis uniwerek to matma zgadzam sie ze liczy sie bardziej ale informatyka na dodatkowy to dobry pomysl bo daje wiecej na inf niz np fizyka, Ja wlasnie tak zrobilem obowiazkowy matma dodatkowa infa i potwierdzam ze informatyka na 30-40% trzeba dosc dobrze umiec a wyzej jak chcesz miec dobry wynik siegajacy 70% okolo to juz jest bardzo trudno Pozdrawiam

Rosiczka00
Rosiczka00
  21 października 2008
Konto usunięte
Konto usunięte: na jakis uniwerek to matma zgadzam sie ze liczy sie bardziej ale informatyka na dodatkowy to dobry pomysl bo daje wiecej na inf niz np fizyka,

a nieprawda że na uniwerek, w moim mieście jest jedna z najlepszych polskich uczelni techniczno-inżynieryjnych, żeby się dostać na informatyke na wydział elektroniczny i elektrotechniczny wystarczył wynik ponad 80% z rozsz matmy ;P
Brak0001
Brak0001
  21 października 2008

To napisalem ze matma liczy sie bardziej ale juz na wydziale typowo informatycznym zaraz po matmie najwiecej ma sie z informatyki punktow to nie rozumiem po co to pisalas

Rosiczka00
Rosiczka00
  21 października 2008
Konto usunięte
Konto usunięte: To napisalem ze matma liczy sie bardziej ale juz na wydziale typowo informatycznym zaraz po matmie najwiecej ma sie z informatyki punktow to nie rozumiem po co to pisalas

na wielu uczelniach biora pod uwagę tylko jeden przedmiot zdawany, więc to czy zaraz po matmie ma się z czegoś tam więcej lub mniej punktów nic nie znaczy i na wynik rekrutacji nie wpływa.
a matura z infy nie jest łatwa, nie radzę podchodzić do niej osobom, których jedyną umiejętnością jest obsługa Internetu i podstawowych programów typu Word, Excel etc :}
dlatego jeśli już, to lepiej skoncentrować się na bardzo dobrym przygotowaniu do konkretnego przedmiotu, a nie rozdrabniać się na dwa i w efekcie i tak się nie dostać.
eLTechozaur
Posty: 68 (po ~138 znaków)
Reputacja: 0 | BluzgometrTM: 0
eLTechozaur
  21 października 2008

Dostaniesz sie z sama matma ... ale ... :) powodzenia na studiach bez umiejetnosci programowania :P

TranceDjka
TranceDjka
  22 października 2008
eLTechozaur
eLTechozaur: Dostaniesz sie z sama matma ... ale ... :) powodzenia na studiach bez umiejetnosci programowania :P

Z matma nie ma problemu bo mam bardzo wysoki poziom w liceum i jestem pierwszym rocznikiem który zdaje ją obowiązkowo. czytałam tez dużo ze na studiach informatycznych na maturze bardziej liczy sie fizyka niż informatyka. To prawda??
PS: programowania poczatki juz mam i szukam korepetytora z infy z programowania itp. ;)
Pafel
Posty: 309 (po ~132 znaków)
Reputacja: 5 | BluzgometrTM: 41
Pafel
  23 października 2008

zdawaj matmę, dobrze zdana w zupełności wystarczy ;)

{y*x=40
{x+y=10:woot:

Dyskusja na ten temat została zakończona lub też od 30 dni nikt nie brał udziału w dyskusji w tym wątku.