PaATtTti
PaATtTti
  20 października 2008 (pierwszy post)

Prosze o pomoc...

PRzedstaw zije zycia ludzkiego zawarta w ksiedze Hioba odnies sie w szczegolnie do kwestii ludzkiego cierpnia i nieszczescia.

co tutaj moge napisac? bo sama nie wiem do konca a na strone to musi byc :(

bflowers
bflowers
  20 października 2008
Konto usunięte
Konto usunięte: Opis biblijnego Hioba przedstawia człowieka jako najemnika, niewolnika, który uważa, że jego ciało stanowi właśnie największy ciężar i źródło bólu. Cierpi straszne męki, nie tylko fizyczne, ale przede wszystkim duchowe i moralne. Nie może pogodzić się z utratą najbliższych osób, bogactwa, zdrowia czy też przyjaciół, którzy okazali się nimi tylko z nazwy. Liczy jednak na łaskę i przebaczenie rzekomych grzechów, których jednak w sobie nie dostrzega. Można powiedzieć, że ludzie nie są w stanie uświadomić sobie, jakie zamysły ma wobec nich Bóg. Potrafią ujrzeć taką postać rzeczy dopiero z perspektywy czasu. Często bywa, iż uciemiężeni, tracą wiarę i nadzieję na lepsze jutro. Jeśli jednak przetrwają najtrudniejsze chwile, uświadamiają sobie, że cierpienie ma sens, a życie bywa pewnego rodzaju sprawdzianem ich wytrwałości w Bogu.


Konto usunięte
Konto usunięte: Człowiek pokazany jest w nich jako istota mało znacząca, anonimowa, zapomniana. Zanim się opamięta, często jest już po prostu za późno, a powrót do prawdziwych wartości - niemożliwy. W pogoni za wszystkimi dobrami materialnymi, ludzie gubią umiejętność zachowywania czystych i jasnych myśli, zwracających w stronę światła bożego.


Tyle znalazłam na ten temat :woot:
PaATtTti
PaATtTti
  20 października 2008

tam mialo byc wizje zycia ludzkiego*

PaATtTti
PaATtTti
  20 października 2008

dziekuje bflowers za pomoc;*

bflowers
bflowers
  20 października 2008
Konto usunięte
Konto usunięte: dziekuje bflowers za pomoc;*

Ale to o to chodziło? :woot:
PaATtTti
PaATtTti
  20 października 2008
Konto usunięte
Konto usunięte: Ale to o to chodziło?


chyba tak:D
sHarOn92
sHarOn92
  20 października 2008
Konto usunięte
Konto usunięte: tam mialo byc wizje zycia ludzkiego*

Przerabaicie ksiege Hioba??:P
ja dzis wlasnie skoczylam;p
PaATtTti
PaATtTti
  20 października 2008
Konto usunięte
Konto usunięte: Przerabaicie ksiege Hioba??:P


chyba tak :P
sHarOn92
sHarOn92
  20 października 2008
Konto usunięte
Konto usunięte: chyba tak :P

a mieliście do napisania dydaktyzm tej księgi i plan wydarzen??
ksiege koheleta przerabialiscie?:P
PaATtTti
PaATtTti
  20 października 2008
Konto usunięte
Konto usunięte: a mieliście do napisania dydaktyzm tej księgi i plan wydarzen??


nie

Konto usunięte
Konto usunięte: ksiege koheleta przerabialiscie?:P


nie jeszcze a co?:D
sHarOn92
sHarOn92
  20 października 2008
Konto usunięte
Konto usunięte: nie jeszcze a co?:D

nom ja wlasnie przerabiam...
musze na jutor napisac plan wydarzen tej ksiegi;p i czekam na jakiegos gotowca od kogos;p bo len ze mnie:D nie chce mi sie czytac:P
PaATtTti
PaATtTti
  20 października 2008
Konto usunięte
Konto usunięte: nom ja wlasnie przerabiam... musze na jutor napisac plan wydarzen tej ksiegi;p i czekam na jakiegos gotowca od kogos;p bo len ze mnie:D nie chce mi sie czytac:P


nietstey nie pomoge
sHarOn92
sHarOn92
  20 października 2008
Konto usunięte
Konto usunięte: nietstey nie pomoge

:)) +znakiii
RexMundi
Posty: 68929 (po ~126 znaków)
Reputacja: -46 | BluzgometrTM: 13
RexMundi
  20 października 2008

jak chcesz ujrzeć cierpienie i o nim napisać przejdź się na oddział dziecięcej onkologii

...Ignorance is bliss...
Dyskusja na ten temat została zakończona lub też od 30 dni nikt nie brał udziału w dyskusji w tym wątku.