Cześć. Jutro mam kartkówkę z matematyki. Rzeczy są na tyle proste, że się już z tym pogubiłam. Więc polecenie jest takie :
Dodawanie zastąp odejmowaniem:
-19+(-5)=-24
Moje obliczenia :
-19+(-5)= -19-5=-14
Więc który wynik jest poprawny?
Odejmowanie zastąp dodawaniem:
16-(-8)=-8
Moje obliczenia:
16-(-8)=16+8=24
Więc który wynik jest poprawny?
Proszę o pomoc :) Wytłumaczcie mi to :D
lista tematów


