pinkmusic
pinkmusic
  29 września 2008 (pierwszy post)
Cześć. Jutro mam kartkówkę z matematyki. Rzeczy są na tyle proste, że się już z tym pogubiłam. Więc polecenie jest takie :
Dodawanie zastąp odejmowaniem:
-19+(-5)=-24
Moje obliczenia :
-19+(-5)= -19-5=-14
Więc który wynik jest poprawny?

Odejmowanie zastąp dodawaniem:
16-(-8)=-8
Moje obliczenia:
16-(-8)=16+8=24
Więc który wynik jest poprawny?

Proszę o pomoc :) Wytłumaczcie mi to :D
fiill
fiill
  29 września 2008
pierwszy źle
drugi dobrze
pinkmusic
pinkmusic
  29 września 2008
Konto usunięte
Konto usunięte: pierwszy źle drugi dobrze

acha :and:
wh00sbetter
wh00sbetter
  29 września 2008
Konto usunięte
Konto usunięte: pierwszy źle drugi dobrze


to żeś jej wytłumaczył :zonk:

Konto usunięte
Konto usunięte: Dodawanie zastąp odejmowaniem: -19+(-5)=-24 Moje obliczenia : -19+(-5)= -19-5=-14 Więc który wynik jest poprawny?


-19+(-5)=14 / minus i minus daje plus

Konto usunięte
Konto usunięte: Odejmowanie zastąp dodawaniem: 16-(-8)=-8 Moje obliczenia: 16-(-8)=16+8=24 Więc który wynik jest poprawny?


16-(-8)=24 tjw. minus i minus daje plus

nie jestem pewna ale wydaje mnie się, że tak ma być..
xXxturkaxXx
xXxturkaxXx
  29 września 2008
bo patrz:
Pożyczyłaś od koleżanki 19 złote , a było CI potrzebne jeszcze 5 , więc pożyczyłaś je od kolegi , i razem masz 24 złote długu .
Rozumiesz ?

Konto usunięte
Konto usunięte: -19+(-5)=-24
wh00sbetter
wh00sbetter
  29 września 2008
zapomniałam dodać , że w pierwszym moim zdaniem wynik będzie bez minusa samo 14.
xXxturkaxXx
xXxturkaxXx
  29 września 2008
Konto usunięte
Konto usunięte: 16-(-8)=16+8=24

tego nie widziałam :D :mrgreen:
więc jak napisała koleżanka wyżej, to jest poprawne :)
bo "-" + "-" = " + "
pinkmusic
pinkmusic
  29 września 2008
Konto usunięte
Konto usunięte: -19+(-5)=14 / minus i minus daje plus

w dodawaniu i w odejmowaniu się tego ponoć nie stosuje.

Konto usunięte
Konto usunięte: Pożyczyłaś od koleżanki 19 złote , a było CI potrzebne jeszcze 5 , więc pożyczyłaś je od kolegi , i razem masz 24 złote długu

wiem ale polecenie jest zamień znak dodawania na odejmowanie.
zamieniłam i wyszedł całkiem inny wynik niż miał wyjść...
fiill
fiill
  29 września 2008
pytała czy dobrze to napisałem i nie zonkaj na mnie
-19+(-5)= -24
plus i minus daje w rezultacie minus
xXxturkaxXx
xXxturkaxXx
  29 września 2008
Konto usunięte
Konto usunięte: w dodawaniu i w odejmowaniu się tego ponoć nie stosuje.

no jak to nie ;)

Konto usunięte
Konto usunięte: -19+(-5)=-24

-19+5= -14
to chyba o to chodzi ?
xXxturkaxXx
xXxturkaxXx
  29 września 2008
Konto usunięte
Konto usunięte: -19+5= -14 to chyba o to chodzi ?

Więc jeżeli tak to patrz:
miałaś 19 złote długu, oddałaś już 5 złote, ale nadal masz 14 złote długu.
pinkmusic
pinkmusic
  29 września 2008
Konto usunięte
Konto usunięte: -19+5= -14 to chyba o to chodzi ?

chodzi o to że jest polecenie; dodawanie zastąp odejmowaniem. więc zamiast (+) musi być (-).
i na ten przykład bez zamieniania wyjdzie -14
a jak się zamieni to będzie tak; -19-5= -24
o to chodzi
hasz666
hasz666
  29 września 2008
Konto usunięte
Konto usunięte: -19+(-5)=-24 Moje obliczenia : -19+(-5)= -19-5=-14 Więc który wynik jest poprawny?

-19+(-5)= -19-5=-24
plus i minus daje minus.

Konto usunięte
Konto usunięte: Odejmowanie zastąp dodawaniem: 16-(-8)=-8 Moje obliczenia: 16-(-8)=16+8=24 Więc który wynik jest poprawny?

16-(-8)=16+8=24
minus z minusem daje plus, więc zmieniasz na dodawanie:)
pinkmusic
pinkmusic
  29 września 2008
i właśnie jeszcze nie kumam czy używa się tych - + - = + tego właśnie nie wiem bo pani od fizyki, która uczy mnie matmy mówiła, że tego nie używa się w dodawaniu i w odejmowaniu.
xXxturkaxXx
xXxturkaxXx
  29 września 2008
Pogubiłam się już trochę.
-19+(-5)=-24
(+) i (-) = (-)
Więc tam jest:
-19-5=-24

a po zamianie:
-19+5 = - 14

Bynajmniej tak mi się wydaje ..
Dyskusja na ten temat została zakończona lub też od 30 dni nikt nie brał udziału w dyskusji w tym wątku.