akwarysta1989
Posty: 105 (po ~989 znaków)
Reputacja: 2 | BluzgometrTM: 4
akwarysta1989
  6 lutego 2020 (pierwszy post)




Od jakiegoś już czasu chodziło mi po głowie żeby zrobić coś nietypowego w Rowerze, i tak też się stało, jest to sposób również żeby przestać jeździć w słuchawkach gdyż minimalne ustawienie głośności w Radiu w zupełności wystarczy, do zrobienia takiego projektu konieczna jest kieszeń starego typu, no chyba że ktoś wie że z płyt korzystać nie będzie, w tym wypadku postawiłem również na muzykę z płyt, obecnie kieszenie tego typu są dostępne tylko na portalach aukcyjnych, Bateria posiada przetwornice 12 V, i pracuje niezależnie czy jest włączony napęd elektryczny czy też nie, do tego założyłem głośnik JBL, ładowany z tylnego portu USB na bieżąco, koniecznie trzeba użyć głośnika z wejściem AUX, gdyż radio nie ma wyjścia Bluetooth i bezprzewodowo się z nim nie połączy, przedni port USB zostawiłem wolny na podłączenie pendrive lub doładowania innego urządzenia, otwartą kwestią pozostaje podłączenie anteny można użyć zwykłej samoprzylepnej tylko wtedy sygnał będzie znacznie gorszej jakości, lub też nieco lepszą zainstalowaną na przykład na Bagażniku, odbiornik obsługuje DAB+, FM, AM, CD/DVD, AUX, USB, BT, :-)

Michał

akwarysta1989
Posty: 105 (po ~989 znaków)
Reputacja: 2 | BluzgometrTM: 4
akwarysta1989
  9 lutego 2020






Kolejne zdjęcia przedstawiające jak to wszystko wygląda w całości :-)

Michał

Avatar użytkownika OwadOwad
Posty: 14921 (po ~47 znaków)
Reputacja: -635 | BluzgometrTM: 1
Owad
  9 lutego 2020
akwarysta1989
akwarysta1989: Kolejne zdjęcia przedstawiające jak to wszystko wygląda w całości :-)


Fajnie to wygląda :)
To taki rower można zakupić w sklepie z tym "CAR Audio" czy to ręczna robótka twoja?
HardStyled83ddd0a
akwarysta1989
Posty: 105 (po ~989 znaków)
Reputacja: 2 | BluzgometrTM: 4
akwarysta1989
  9 lutego 2020

Projekt i podzespoły to moje dzieło, natomiast montaż instalacji elektrycznych wykonała firma w Łodzi, jeszcze muszę antenę założyć.

Michał

Avatar użytkownika OwadOwad
Posty: 14921 (po ~47 znaków)
Reputacja: -635 | BluzgometrTM: 1
Owad
  9 lutego 2020
akwarysta1989
akwarysta1989: Projekt i podzespoły to moje dzieło


Ooo to :brawo:
akwarysta1989
akwarysta1989: natomiast montaż instalacji elektrycznych wykonała firma w Łodzi, jeszcze muszę antenę założyć.

Rozumiem. A antena np do odbierania stacji radiowych czy do czegoś innego.
HardStyled83ddd0a
akwarysta1989
Posty: 105 (po ~989 znaków)
Reputacja: 2 | BluzgometrTM: 4
akwarysta1989
  9 lutego 2020

Do odbioru stacji Radiowych, DAB+ (Cyfrowe) i FM, AM(Analogowe), w tej chwili jest podłączona antena Fabryczna od tego Radia, ale odbiór jest tylko możliwy blisko nadajnika, im dalej tym sygnał zanika.

Michał

Damian241
Damian241
  9 lutego 2020
Ostatnio edytowany: 1 stycznia 1970

Trzeba było sobie zrobić taką przeróbkę lepszy pożytek byś miał z tego roweru prawie jak skuter a może i szybszy niż skuter haha https://www.youtube.com/watch?v=ydaiZLsKQyg

Dyskusja na ten temat została zakończona lub też od 30 dni nikt nie brał udziału w dyskusji w tym wątku.